Skocz do zawartości

[stery] konwersja


Bartejs

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry mam  ramę z główką 1 1/8 i chciałbym zamontować amor z główką tapered.

Znalazłem takie łożysko zewnętrzne https://www.centrumrowerowe.pl/stery-cane-creek-40-series-ec49-pd10203/. Nie ma dokładnie opisane co i jak, na mój chłopski rozum ta rurka która wchodzi w główkę pasuje na 1 1/8, a łożysko które jest na zewnątrz ma rozmiar taki, że wchodzi rura sterowa tapered. Tak to działa jak myślę? Jak nie to mnie poprawcie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Bartejs napisał:

Dobry mam  ramę z główką 1 1/8 i chciałbym zamontować amor z główką tapered.

Sprawa może i wygląda tak jak Koledzy powyżej piszą, niby coś tam wiedzą ale wiedza ich jest niekompletna.

Te stery które podałeś w linku a w zasadzie dolna miska z łożyskiem nie wejdzie w główkę Twojej ramy. Taki rodzaj sterów występuje czasami w ramach do Downhill-u i mają oznaczenie EC49/EC49 i jest to ster pod widelec który ma rurę sterową na całej swojej długości 1,5". Bywają też stery z oznaczeniem ZS44/EC49 i są to stery pod widelec tapered ale wtedy główka ramy też jest taperowana a Twoja rama nie ma takiej główki.

Jeżeli chcesz wsadzić widelec z rurą tapered do ramy którą masz, a masz prawdopodobnie ramę pod stery z oznaczeniem ZS44/ZS44 czyli półzintegrowane musisz kupić stery z oznaczeniem ZS44/EC44, czasami w oznaczeniu podają ZS44/EX44

Przykłady takich sterów masz poniżej na zdjęciach.

 

IMG_20210413_182653.jpg

IMG_20210413_182256.jpg

IMG_20210413_185013.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...