Skocz do zawartości

[23000] Spark RC 900 Pro czy Epic Comp 2021


KACPERO

Rekomendowane odpowiedzi

SID vs. Reba, XTR vs. SLX - serio jeszcze się zastanawiasz? :D

Zaleta (?) Speca, to damper (i tylko damper!) z Brainem oraz lans na dzielni.

Jeśli mówiąc "Orbea" masz na myśli OIZ M10, to tak - jest bardzo fajna i prezentuje się zdecydowanie lepiej niż Epic.

Dla mnie dylematem byłoby Orbea vs. Scott, a nie Scott vs. Spec.

 

Tyle, że Scott katalogowo kosztuje ponad 26,000, więc o 3 tys. więcej niż dwa pozostałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OIZ M PRO ewentualnie - przerzutka XTR i karbonowy wahacz (w M10 ponoć ameliniowy, co mnie zaskoczyło w rowerze tej klasy i w tej cenie).

Nie wiem skąd przekonanie, że ramy Speca są jakieś lepsze. Tak samo z Trekiem. Dopłaca się słono jedynie za napis na niej. No ok, Trek ma jeszcze dobrą politykę gwarancyjną.

edit:
jednak tylny trójkąt w M10 jest karbonowy, aluminiowy jest tylko łącznik (a w M Pro karbonowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dostępny jeden i drugi model w moim rozmiarze L, ostatni tydz miesiąca ale wiadomość potwierdzona

Natomiast dowiedziałem się że Orbea M10 czerwona dostępna jest juz od ręki

W Łodzi ciężko jest z profesjonalnym serwisem więc wolałbym gotowy rower niż upgrady - a tym bardziej w dodatkowej cenie 15tyś zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, TheJW napisał:

SID vs. Reba, XTR vs. SLX - serio jeszcze się zastanawiasz? :D

Zaleta (?) Speca, to damper (i tylko damper!) z Brainem oraz lans na dzielni.

Jeśli mówiąc "Orbea" masz na myśli OIZ M10, to tak - jest bardzo fajna i prezentuje się zdecydowanie lepiej niż Epic.

Dla mnie dylematem byłoby Orbea vs. Scott, a nie Scott vs. Spec.

 

Tyle, że Scott katalogowo kosztuje ponad 26,000, więc o 3 tys. więcej niż dwa pozostałe.

ok, to zapytam

w tym konkretnym przypadku : Scott czy Orbea ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę, że chcesz wydać ponad 20 tys i nie orientujesz się mniej więcej w grupach osprzętu Shimano xt/xtr, kołach czy amortyzatorach. Podstawy. Wielokrotnie pisane na forum. 

Zobacz co ma Orbea i Scott w tej określonej specyfikacji i zastanów się co Ci bardziej odpowiada lub co ewentualnie chciałbyś i mógłbyś w przyszłości zmienić na lepsze w obu rowerach i dokonaj wyboru. Cena jest również różna. O te kilka tysięcy na korzyść Orbei. Nikt z nas nie wie jak jeździsz i do czego potrzebujesz taki rower.  

Na przykład ja mając taką opcję wyboru wybrałbym Scotta tylko dlatego, ze wizualnie mi się bardziej podoba. Kto inny Orbeę. Masz różnicę pomiędzy kołami, xtr a xt i amortyzatorami. No i teraz co kto lubi, co woli, kwestie serwisowe ( koszty ). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o to czy się orientuję ...

Mnie chodzi o Wasze doradztwo od trony użytkowej, a nie to co znajduje się w specyfikacji na papierze

Potrzeba to jest mi roweru bardzo dobrego egzemplarza najmniej awaryjnego ale do zastosowań czysto amatorskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Orbee Oiz M Team TR, więc jak masz jakieś konkretne pytanie to chętnie pomogę. Generalnie bardzo udany rower, ciężko się do czegoś przyczepić i nawet wygrał ostatnio jakiś test w niemieckim Bike - najlepszy full race (kwestia na ile można takim testom ufać to już inna sprawa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, marcusling napisał:

Jak rozmiarowo L jest ok i jest dostępny to kup Orbee. Tańsza i do jazdy rekreacyjnej będzie super. A jakiego Speca masz?

Epic Ht Carbon

Mam Orbee Oiz M Team TR, więc jak masz jakieś konkretne pytanie to chętnie pomogę. Generalnie bardzo udany rower, ciężko się do czegoś przyczepić i nawet wygrał ostatnio jakiś test w niemieckim Bike - najlepszy full race (kwestia na ile można takim testom ufać to już inna sprawa).

 

Porównywałeś z innymi przez zakupem ?

Dlaczego akurat ten ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie szukałem roweru na którym można się amatorsko pościągać w miarę trudnym terenie - miałem zaplanowany kilkudniowy wyścig w 2020. Więc miało być lekko, miało być szybko pod górę (więc raczej konserwatywna geo) i miała być moc w dół więc jednak nie za bardzo konserwatywna geo :-), myk myk i dobra amortyzacja. Wyszło, że szukałem roweru "down country" czyli de facto "rozwiercone" fulle XC - Orbea Oiz TR, Rose Hill Thrill, Cannondale Scalpel SE, Scott Spark, Spec Epic Evo. Speca nie chciałem, bo nie chciałem się pchać w braina, Cannon pojawił się dopiero w połowie roku, Scott mi generalnie nie podpasował jak na nim usiadłem, Rose był mocnym kandydatem ale nie udało mi się zrobić jazdy próbnej bo dostałem wcześniej bardzo dobrą ofertę właśnie na Orbee Oiz TR. I faktycznie do tego zastosowania to idealny rower, jest lekki, jest szybki i da się na nim też w dół zjeżdżać. Więc bardzo uniwersalny. Żałuję, jednak, że nie udało mi się przejechać na NS Bikes Synonym - podoba mi się koncepcja tego roweru, ale u mnie nie do kupienia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, KrzysiekCH napisał:

Generalnie szukałem roweru na którym można się amatorsko pościągać w miarę trudnym terenie - miałem zaplanowany kilkudniowy wyścig w 2020. Więc miało być lekko, miało być szybko pod górę (więc raczej konserwatywna geo) i miała być moc w dół więc jednak nie za bardzo konserwatywna geo :-), myk myk i dobra amortyzacja. Wyszło, że szukałem roweru "down country" czyli de facto "rozwiercone" fulle XC - Orbea Oiz TR, Rose Hill Thrill, Cannondale Scalpel SE, Scott Spark, Spec Epic Evo. Speca nie chciałem, bo nie chciałem się pchać w braina, Cannon pojawił się dopiero w połowie roku, Scott mi generalnie nie podpasował jak na nim usiadłem, Rose był mocnym kandydatem ale nie udało mi się zrobić jazdy próbnej bo dostałem wcześniej bardzo dobrą ofertę właśnie na Orbee Oiz TR. I faktycznie do tego zastosowania to idealny rower, jest lekki, jest szybki i da się na nim też w dół zjeżdżać. Więc bardzo uniwersalny. Żałuję, jednak, że nie udało mi się przejechać na NS Bikes Synonym - podoba mi się koncepcja tego roweru, ale u mnie nie do kupienia.

 

Ale Spec Epic Evo nie ma braina ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...