Skocz do zawartości

[Marin Nicasio] czy warto go kupić?


Rekomendowane odpowiedzi

Cytat
 

Trochę dziwne że im się ten rower tak długo nie sprzedał i to w całkiem normalnym rozmiarze i ładnym kolorze, to jest chyba zeszłoroczny Gestalt 2 jeśli dobrze widzę?

Tak, to jakiś "zapas". Wisiał na nim Frontloader Topeaka i zasłaniał :) Ja stałem metr od niego i nie zaskoczyłem, dopiero jak sprzedawca pokazał na opony to zatrybiłem.

Odblaski - niech sobie będą, trudno, nie traktuję ich jako ozdoby tylko jako BHP.

Łańcuch - nie zwróciłem na to uwagi, dzięki.

Chyba warto - jak ktoś ma możliwość - poszperać po takich mniejszych miastach właśnie za takimi niesprzedanymi modelami. W dużych chyba wymiecione i pozostaje tylko zamówienie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gestalt 2 2020? Ile zapłaciłeś?

Ładny jest, Mariny mają coś w sobie :)

Gdyby nie mechaniczne hamulce to niemal idealny sprzęt. Są sztywne osie, jest karbonowy widelec, porządna rama :) Nic tylko jeździć :)

P.S odblaski na kołach niemodne, ale bezpieczeństwo też jest ważne, jak się jeździ po zmroku.

Edytowane przez stpman
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.04.2021 o 16:48, stpman napisał:

Gestalt 2 2020? Ile zapłaciłeś?

Nie przekroczyłem psychologicznej dla mnie granicy 5000 zł. O grosz :)

Łańcuch ma 112 ogniw, wg wzoru powinno być 110.

Przejechałem się dziś 15 km, leci jak szatan. Podobne wrażenia do T 540 ale dziurawy asfalt mniej straszy.

Właściwie teraz wystarczy mi 1 rower; chociaż do starych mam sentyment.

Dziękuję wszystkim za dobre słowo i za krytyczne też.

Naprawdę jest ładny :) Fajnie, że sporo miejsc okleili dla ochrony, chociaż zapomnieli o rurze podsiodlowej przy oponie ale akurat miałem pod ręką co nieco.

3 godziny temu, KurczakNorris napisał:

Czadowy, po prostu piękny.

W rzeczy samej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.04.2021 o 14:21, spidelli napisał:

Fajny rower ale opona za agreswyna. Jedyna wątpliwość. Serio

Ale wiesz, że opony się wymienia? ;)

Swoją drogą ciekawa historia jak klient mówi, że opona mu się nie podoba, a sprzedawca proponuje inny rower bo tam jest akurat zamontowana inna. Tak czy siak niech się dobrze jeździ i długo służy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Swoją drogą ciekawa historia jak klient mówi, że opona mu się nie podoba, a sprzedawca proponuje inny rower

Dziś? No bardzo ciekawa... nie dość że mają w sklepie rower tego typu... to na dodatek więcej niż jeden ;) 

A sam rower - wizualnie bajka.

Edytowane przez abdesign
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, m0d napisał:

Swoją drogą ciekawa historia jak klient mówi, że opona mu się nie podoba, a sprzedawca proponuje inny rower bo tam jest akurat zamontowana inna.

Nie do końca tak, on też powiedział, że oponę mogę wymienić i pokazał na jaką na przykład. A opona była na Marinie.  Wtedy mu podziękowałem za prezentację Soota i poprosiłem o wyciągnięcie Gestalta. Wcześniej nie zajarzyłem co to za rower stoi obok :) Ot, tyle że zauważyłem, że ma na kierownicy taką samą torbę Topeaka, którą mam. Gdyby nie przypadek to bym wyszedł z Sootem ;)

Edytowane przez spidelli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A dlaczego nie Domane ? 

Rower fajny ale korba na kwadrat. Cennikowo 4299 zł, Kellys tyle samo albo stówka więcej, też Claris ale łożyska korby już zewnętrzne. Każdemu czegoś brakowało (Soot opona za agresywna, zdecydowanie częściej jestem na asfalcie). Nie mówię, że Trek jest zły ale konkurencja była silna a ja byłem skłonny kupić rower "gotowy", a z Trekiem zawsze miałbym z tyłu głowy, że korba... Ja wiem, to nie jest argument do końca racjonalny ale... wiecie jak jest..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Mam tego Marina Nicasio.Opròcz oczywiście budżetowych komponentòw rower jest mega super. 

Nigdy nie mów nigdy. Gestalt w zasadzie zastąpi mi szosę, bo jest bardziej uniwersalny. Ale... jakoś go nie widzę objuczonego sakwami i z bagażnikiem. Dlatego mój drugi wyprawowy składak na Tribanie 100 czeka na zmianę :D

Właśnie wczoraj czyszcząc łańcuchy w garażu snułem taką wizję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam! Bardzo ładny. Też nie mogę wybrać między nicasio i gestaldem)) Gestald ma taką samą geometrię co i nicasio? Jak jeździ nim po szutrach? Ma taką samą wygodną pozycję i comfort jak na nicasio? Wiem że alum nie crmo ale ciekawy jestem jak jest z comfortem w gestalda na bezdroże ? Co możesz powiedzieć po roku eksploatacji)? Dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jeżdżę Gestaltem po bezdrożach. Mój ma tylko oponę 30. Używam go na asfalt. Od gorszych nawierzchni mam inny rower. Teraz Gestalt 2022 stoi na oponach 32 ale to też moim zdaniem mało, chyba 35 pomieści maksymalnie. Mogę go polecić jako szybki rower na asfalt, także ten gorszy ale nie na bezdroża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...