Skocz do zawartości

[5000-6000] Jaki rower XC kupić dla początkującego


Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

Ja jednak byłbym bardzo ostrożny z kupnem roweru bez przymiarki. Chyba, że z myśla odesłania - jak kupno spodni przez interenet 

L4 mam do końca tygodnia, po południu w przyszłym tygodniu śmignę do salonu rowerowego żeby odnaleźć coś z waszych propozycji, i spróbuje podjechać do decathlonu coś wywalczyć z RR żeby się przejechać! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
10 minut temu, wkg napisał:

Może masz rację - ja po prostu lubię liczby.

Ja też, ale nie aż tak, żeby z 1 robić 3 :icon_wink:

 

5 minut temu, Galvatron napisał:

Gianta XCT sobie odpuść, bo ma nietypowy widelec (Giant Crest), którego serwis może okazać się sporym problemem, gdyż ani nie ma do niego dokumentacji serwisowej, ani nie wiadomo, gdzie można go zrobić.

Jak od Giant'a, to może u nich - w każdym razie oni to powinni ogarniać.
No i nie mieszajmy XCT do XTC, bo wyjdzie, że to markeciak ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się wydaje śmieszne ale producenci spokojnie mylą się o kilka centymetrów gdy zmierzysz TTH + długość mostka :) Pomierz sobie kiedyś :) Co do kątów  @some1 ma rację jakby było trudno pociągnąć pozioma od głowki ramy do podsiodłówki i zmierzyć kąt od suportu :( Po prostu giete podsiodłówki wprowadzają ich w panikę :D

 

Godzinę temu, chudzinki napisał:

Tylko jak ktoś nie ma idealnego oka to koniecznie z poziomicą, bo inaczej 10 mm to zniknie spokojnie na takiej długości 😀.

Zniknie może milimetr - tu już cosinus sie kłania :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zweryfikowałem sobie że u mnie w Salonie rowerowym mają Meride Big Nine, podjadę chyba teraz przez weekend na małą przymiarkę żeby mieć już jakiś obraz!

Dodatkowo dla być może niektórych zainteresowanych pojawił się status w Decathlonie mają się pojawić Rockridery XC 500 na przełomie 20 kwietnia (możliwy poślizg - jest to przybliżona data dostawy)

Oczywiście gdybym cokolwiek kupił (zgodnie oczywiście z waszymi poradami) dam znać! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się, potwierdzam. W dalszym ciągu nie rozwiązali tego problemu o którym z tego co mi wiadomo doskonale wiedzą. 

Możesz formalnie ewentualnie zgłosić się w dziale obslugi klienta (telefonicznie lub na chatcie) by dali ci znać gdy tylko się pojawią. Mi zaoferowali że niby  zadzwonią gdy tylko się pojawią, ale przyznam szczerze że nie mam zaufania i sam sprawdzam kilka razy dziennie czy coś się nie zmieniło.

Owocnych łowów chudzinki! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak wiemy XC 500 dostępne miało być w kwietniu, i już niestety... jest data lipcowa.

Panowie z racji tego że nie chcę otwierać nowego tematu chciałem dopytać o nowy model XC 120, który został zaprezentowany na oficjalnym live w języku francuskim.

Specyfikacja XC 120:

Rama: Aluminium 1500g w rozm. S - system BOOST

Widelec: RockShox Recon Gold RL 100mm + blokada na kierownicy

Napęd: Sram NX Eagle 1x12 (kaseta 11-50, tarcza 32)

Hamulce: Sram Level (180mm - przód, 160mm - tył)

Koła: Sun Ringle Duroc 30 BOOST - łożyska maszynowe

Opony: Hutchinson Kraken 2.3" TR 60 TPI

Co o tym myślicie? 

Rowery mają się pojawić końcem Maja, cena 4899zł (przynajmniej taką teraz widać)

rrxc120.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Po prostu zwiększają udział w rynku nie szalejąc z cenami. Będzie jak z maseczkami i rekawicami - przez moment były w kosmosie. Spójrzcie na kurs Mercatora od 2020. Stukrotny wzrost i teraz zjazd.

Na stronie tureckiej stronie mamy podane 10tys Lir Tureckich, co daje jakieś 4500-4600zł, więc widać że chyba rzeczywiście cena się wydaje realna i tendencyjnie idą w dół.

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...