Skocz do zawartości

[2000-3500 zł] cross na 190 cm i 116 kg


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie. .

Po długiej przerwie od rowerów nadszedł czas żeby się nad nim znowu pochylic. Miałem kilka lat przerwy a mój ostatni rower to Unibike revolution MTB z ramą 19' która była za mała ... Ale tak wtedy doradzono .. rower oddałem na przegląd i serwis i będę go dalej użytkować bo był w niezłym stanie ale... 

 

 

Do rzeczy:

Wśród znajomych coraz więcej osób kupuje rowery typu cross/treking . Typowo wyprawowe rowery z zabudową nie podobają mi się i raczej wolalbym cross.

 

Wzrost 190 cm , przekrok 85 cm , waga 116 kg(wiem wiem, to rodzi problem) - rama prawdopodobnie 21' lub więcej 

 

Dziecko 5 lat zaczęło jeździć i zacznie się przygoda z rodzinnymi wyprawami głównie po mieście i leśnych trasach utwardzonych - raczej nie ciężki teren stąd pomysł o dokupienie do stajni Crossa żeby jeździło mi się lżej i sprawniej .

Czytałem kilka stron, szukałem informacji i trafiłem na to forum. Przeczytałem kilkanaście tematów , wiele stron tych tematów i pewien obraz w głowie mi się układa ale chcę go skonfrontować z ekspertami ;)

 

Jak widzicie budżet w dużym rozstrzale - jak każdy chce wydać jak najmniej i mieć jak najlepszy produkt .. 

Do wczoraj byłem prawie zdecydowany na ostatnią sztukę Romet orkan 5m z 2019 z deore i vbrake za około 3000 zł .. kolejnym Typem był Giant roam 2 lub 1 jeżeli warto dopłacić .. z waszych opinii wynika że w dużej mierze płaciłbym za markę ...

Duzo osób wychwala marki : Lazaro, Vellberg, caledon, Spartakus , kands ...

 

Czy warto się tymi rowerami interesować ? Najbardziej przypadł mi do gustu lazaro quantum V4. Cena jest rewelacyjna, dostępność kiepska ..

 

Stąd prośba do Was o wskazanie kierunku w jakim się poruszać . Odrazu napiszę że nie zależy mi na czasie , będę czekać jak skończą się problemy z dostępnością rowerów, być może ceny zaczną normalniec bo póki co jest wariactwo z podnoszeniem ich , mogę czekać do jesieni, do jakiś wyprzedaży i ile takowe będą .. z góry dziękuję za opinię i jeżeli dotarłeś drogi użytkowniku do końca mojego przydługawego monologu to serdecznie dziękuję za uwagę i jeszcze bardziej za konstruktywne odpowiedzi !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj w sklepie i przymierzałem się do gianta roam 0 , 1 i 3 2021 bo takie były na stanie ... Mimo że w ramie xl dużego luzu pod rama nie miałem to doradca stwierdził że do wzrostu musi być taka wielkość.

 

Generalnie polecany był na moje potrzeby roam 3 ... Mam czas ... Może warto zaczekać na lazaro quantum ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...