Skocz do zawartości

[suport] długość suportu inna niż zaleca producent


przemorski

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Pomyślałem, że nie będę zakładał kolejnego wątku tylko kontynuuję ten gdyż jest niejako z nim związany. 

Co do poprzedniego problemu to rozwiązałem go wymieniając linki i pancerze.

Ale jakiś czas później postanowiłem wymienic kasetę z obecnej 11-32 na 12-36 (wymieniłem też łańcuch na hg93).

Sam montaż kasety przebiegł bez zakłóceń ale mam duży problem z wyregulowaniem przerzutki.

Problem zawsze dotyczy zębatki drugiej najlżejszej (bieg 2 z 32 zębami) oraz drugiej najcięższej (bieg 8 z 14 zębami).

W skrócie jak wyreguluje przerzutkę tak aby biegi płynnie się wrzucały jak i zrzucały to na 8 biegu słychać stukanie, tak jakby łańcuch chciał przejsc na 9. Ale z kolei jak wyreguluje baryłką tak aby tego stukania na 8 biegu nie było to pogarsza się przejście z lżejszego na cięższy i pojawia stuk na biegu 2.

Jak dokręce baryłkę tak aby nie stukało na 2 biegu to wrzucanie i zrzucanie idzie jak masełko ale pojawiają się stuki na 8 biegu, na które z kolei pomaga odkręcenie baryłki.

I tak w kółko. Czy ktoś wie co może być przyczyną ? 

Przerzutka to Deore RD-M591, która wg strony producenta obsługuje max 11-32. W sieci jest jednak mnóstwo postów potwierdzających, że bez problemu obsługuje 12-36.

Wrzucam film jak to wygląda.

https://youtu.be/h3fmB4KYjoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...