Skocz do zawartości

[przewożenie rowerów] System na dach


diaglab

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

przymierzam się do zakupu "systemu" do przewozu rowerów na dach. Auto to Toyota Corolla kombi ts 2019. 

Moja wiedza w tym temacie jest bardzo ograniczona - nigdy nie miałem do czynienia z przewozem rowerów oprócz złożenia i przewozu w środku.

Zależy mi na tym aby "system" był uniwersalny tzn. można by go było zastosować również dla innego auta.

Systemy na hak odpadają, potrzebuje elementów żeby przewieźć dwa rowery.

Poproszę o Wasze sugestie i doświadczenia.

Dziękuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu specjalnie nie trzeba się chyba zmóżdżać?  Skoro kombi to relingi masz w standardzie - potrzebujesz więc:  a) poprzeczek b) dwóch uchwytów rowerowych mocowanych do tychże poprzeczek.

Reszta to kwestia zasobności portfela...

Element a) jest zazwyczaj dedykowany, względnie poprzeczki uniwersalne a łapy mocujące z możliwością dobrania (i późniejszej wymiany) do konkretnego samochodu

Element b) powinien być uniwersalny niezależnie od pojazdu (ale jego "uniwersalność" może być uzależniona od kształtu przekroju poprzeczek)

 

Edytowane przez Pablo59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedmówca właściwie wyczerpał temat. "Uniwersalność" elementu "a" jest mniejsza niż elementu "b". Thule ma takie on-line narzędzie do dobierania i skoro belek jest kilkanaście, a samochodów - więcej, to jakaś uniwersalność jednak występuje. Gorzej jeśli chcesz przekładać między autem z relingami, a bez (ale sądzę, że raczej myślisz o tym, by zestaw posłużył z kolejnym autem). Ja miałem taki przypadek - auto z relingami (ale belki poprzeczne były w zestawie) - dokupiłem tylko uchwyty do przewozu rowerów. Drugie auto było bez relingów i musiałem dokupić stopy (te elementy mocowane do karoserii) i poprzeczki. Uchwyty pasowały.

A wógle to pierwszy raz wypożyczyłem - pojechałem do firmy, chłopaki zamocowali, cena za tydzień nie była szokująca. Jak się okazało, że będę częściej korzystał, to kupiłem własne elementy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...