Skocz do zawartości

[Korba] Specialized - problem z identyfikacją

Rekomendowane odpowiedzi

Jakaś wariacja strongarm'ów. Mają pewnie z 15lat jak nie lepiej. Normalnie to tego nie kupisz nigdzie. Jakieś olx'y czy allegro wchodzą w grę. Zresztą jedna taka tam wisi.

Czemu akurat te? 

Edytowane przez abdesign
Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez SimonMU
      Ok, ostatnie pytania do użytkowników o poradę przed finalnym zakupem wielkie podziękowania za cierpliwość i przekazaną wiedzę przede wszystkim  dla @chudzinki oraz @keltu i.@abdesign Chciałbym rower do 3000 zł na 80% miasto (Kraków) ścieżki rowerowe, leśne utwardzone drogi na polanach itp. Po wielu godzinach szukania i wymiany wiadomości itp. raczej na 90% chciałbym rower ze sztywnym widelcem. Amortyzatory jak mi inni użytkownicy pisali w rowerach do 3000 to pseudoamortyzatory. Nie przemawia do mnie argument, że lepszy tańszy amor niż żaden, bo po 1. mam dość silne nadgarstki, po 2 nie zamierzam jeździć tym rowerem po lasach (korzenie zjazdy itp.) ani po kamienistych drogach. Na chwilę obecną rozważam 4 rowery. Trzy  w budżecie i 1 sporo poza, ale może warto dopłacić? Mój wzrost to 168 przy wadze 68 kg. Wiec raczej rozmiar M lub rama 17. Na poprzednim rowerze,który obecnie jest wart może 100 zł:D ( sztywna rama 26 koła 3x7 przerzutki) robiłem około 120-150 km tygodniowo przed Pandemią. Teraz zamierzam jeździć minimum 200+ km tygodniowo.  Jeżeli macie inne pomysły z dostępnych rowerów chętnie przeczytam i przeanalizuje:) Wszystkie modele mógłbym mieć od ręki maks do tygodnia oczekiwania:) 
      https://www.narowery.pl/pl/p/Rower-Marin-Muirwoods-czarny/6319
      Najbardziej się skłaniam ku niemu wszystko mi odpowiada ,poza ewentualnie brakiem możliwości zamontowania w przyszłości paska. Dzisiaj widziałem w Krakowie taki rower, i nie mogłem się powstrzymać podszedłem do właściciela,  i spytałem, czy mogę przymierzyć.:D Rozmiar L byl za duży ,ale sam rower cudo+ na żywo śliczna ta czerń.

https://www.specialized.com/pl/pl/sirrus-x-2-0/p/171181?color=274044-171181
      Trochę mniej podoba mi się jego wygląd . Przerzutki 1x 8 czy jednak nie będzie to za mało na miasto? Waga natomiast i dożywotnia gwarancja na ramę na mega plus:) 

https://primal.pl/pl/p/MARIN-Kentfield-2-nowosc/1062
      Tutaj wygląd dla mnie 10/10. Przerzutka 1x10 pytanie, czy na miasto takie jak Kraków , jeżdżenie nim czasami po utwardzonych leśnych drogach ma sens czy kompletnie to nie jest rower dla mnie?:) 
      No i ostatnie crème de la crème ,ale przekraczający sporo mój budżet to
      https://swiatrowerow.com.pl/marin-presidio-3-2021.html
      Cena niestety lekko mnie odstrasza. Wygląd tak 7/10 ,ale ponoć pasek robi sporą różnicę. Pytanie, czy do mojej jazdy 200km+ w tygodniu takie coś jest mi potrzebne?:) 
      Jestem bardzo ciekawy waszych odpowiedzi:) Coś tam wiem o rowerach jednak może to 10% wiedzy jaką ma @chudzinki
      Pozdrawiam serdecznie:) i czekam na SZCZERZE odpowiedzi:) w celu finalizacji  mojego wyboru
    • Gość Bartosz Majewski
      Przez Gość Bartosz Majewski
      Witam, 
      Przyznam na początek, że uwielbiam jeździć na rowerze od dziecka, ale dopiero ostatnio zacząłem się interesować trochę bardziej sprzętem. 
      Kupiłem na promce górala BH (rama carbon) po części złożony... i zaczynam tego żałować. Otóż po kilku przejażdżkach zacząłem czuć że korba, ale tak dziwnie bo tylko prawa, rusza się na boki. Kupiłem klucz dyn. i dokreciłem zgodnie z zaleceniami. Zeszłe lato i jesień spoko, zakonserwowałem na ile umiałem na zimę. Dopiero niedawno miałem czas na powrót do domu, wsiadam na rower i... co naciskam na pedały to słyszę takie pykanie, strzelanie, gruhotanie. Tylko jak kręcę i to jak kręcę żeby się rozpędzić, jak równoważę opory tylko to jest cisza. 
      2 pytania:
      1) Czy dobrze myślę, że to łożyska kijowe mi wsadzili w sklepie, a niedokręcone korby je naruszyły, czas dokończył? Czy może nie?
      2) Jestem z Mławy i może mam farta i czyta ktoś to z tej części Mazowsza ew z Warmińsko-Mazurskiego kto poleci serwis co mi to porządnie serwis pełny zrobi? Ew mogę rower do Warszawy przetransportować jak nie za miliony. 
    • Przez Sajax
      Witam.
      Czy moglibyście poradzić mi jaką owalną zębatkę (42+) i/lub korbę mógłbym zamontować?
      Najlepiej coś kompatybilnego do HG-X.
      https://archive.trekbikes.com/us/en/2012/Trek/fuel_ex_8#/us/en/2012/Trek/fuel_ex_8/details
    • Przez boniek11
      Mam napęd Tiagra 2+10, z korbą 50/34MK. Czy da się zamienić zębatkę 34 na 30? Z tyłu mam 12-28 i głównie jeżdżę na blacie ale czasami trafia się górka na której jest mi ciężko nawet na przedniej 34z. i stąd pomysł żeby nie zmieniać kasety na 11-32 a tylko małą przednią zębatkę.
    • Przez Mastodont
      Hej.
      Jaka najmniejsza tarcza podejdzie do tej korby pod napęd 1*11 ?
      Obecna tarcza 32T jest trochę dla mnie za duża.
      Czy 
  • Dodaj nową pozycję...