Skocz do zawartości

[Zmiana wideł] wpływ na geometrię


J67

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Niedawno kupiłem ramę pod fixa w rozmiarze 53. Nie będę jej nazywał torową... bo nie :) .

Wygląda, że to chamska przeróbka ramy 56. Producent skrócił tylko podsiodłówkę o 3 cm i górną rurę przyspawał po skosie. Nie proszę o komentowanie efektu wizualnego :D .

Rama nadaje się do budowy roweru wybitnie rekreacyjnego. Żeby zrobić coś do jazdy - musiał bym dać sztycę z ofsetem do przodu i mostek 13 - 14 cm ze spadkiem ok. 30°

Zdaje sie, że taki mostek trudno będzie znaleźć za rozsądne pieniądze. Poza tym - czytałam, że mostki tej długości nie są polecane.

Zauważyłem przy tym, że widły będące w komplecie z ramą - są troche dziwne. Są wysokie i mają duży ofset. Gdyby je zmienić na normalne, szosowe - zmieniła by się geometria roweru. Można by zamontować normalną sztycę i mostek. Baza kół skróciła by się o 1 - 3 cm w zależności od modelu. Ale zmienił by się również kąt nachylenia główki ramy i wniósł 74 - 75 °. I tego dotyczy moje pytanie: Czy amator poradzi sobie z taką maszyną?

A jeśli tak, to jeszcze pytanie dodatkowe:

Czy mając w główce ramy gniazda 30,2 mm (pod stery skręcane) - da się założyć widły z gładką rurą sterową i przejść na system ahead?

IMG_20210410_163417_compress34.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...