Skocz do zawartości

[2000-2500] Pierwsza szosa


Myny

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć tak jak w tytule poszukuję swojej pierwszej szosy.

Pierwsza sprawa to rozmiar roweru na wzrost 170. Jaki rozmiar ramy dobrać 52/54?

Po drugie zastanawiam się nad wyborem nowego lub używanego roweru (najlepiej woj. Śląskie).

Z rowerów nowych wykraczających nad budżet jest Triban 500 fakt że jest to nowy rower mnie przekonuje. Ewentualnie Romet huragan 3  2020 w tej samej cenie.

Chętnie zobaczę wasze propozycje.

Dzięki za wszystkie odpowiedzi Pozdrawiam ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Pierwsza sprawa to rozmiar roweru na wzrost 170. Jaki rozmiar ramy dobrać 52/54?

Nie ma czegoś takiego jak standard w nazewnictwie rozmiarów. Mogę sobie zacząć produkować rowery i jako "50" oznaczać rozmiar dla gości o wzroście 2m, nikt mi nie zabroni. Dlatego też 52 czy 54 niewiele mówi. Liczy się efektywna długość rury poziomej. Zmierz jeszcze przekrok ale przy Twoim wzroście najlepiej szukać czegoś o efektywnej długości rury 52-53 cm (a jaką dokładnie to już zależy od geo konkretnego modelu)

Cytat

Po drugie zastanawiam się nad wyborem nowego lub używanego roweru (najlepiej woj. Śląskie).

2500 to nie jest budżet na nowy rower szosowy

Cytat

Z rowerów nowych wykraczających nad budżet jest Triban 500 fakt że jest to nowy rower mnie przekonuje. Ewentualnie Romet huragan 3  2020 w tej samej cenie.

Najpierw się zastanów czy szukasz typowej, szybkiej i agresywnej szosy czy krążownika pokroju tribana. Triban to taki allrounder, rower o łagodnej geometrii/stosunkowo wyprostowanej pozycji do którego zmieszczą się trochę szersze opony jeśli ktoś ich potrzebuje. Jeśli masz w jakimkolwiek stopniu sportowe ambicje to ten model nie pomoże w ich spełnieniu. Huragan to za to "rower do ścigania" z agresywną geometrią i sporo niższą masą. Osobiście nie przekonuje mnie też kwestia "nowości" sprzętu, rower to tylko rower, składa się z kilkudziesięciu części a wszystko co zużyte widać na pierwszy rzut oka, praktycznie wszystko jesteś w stanie sprawdzić, to nie samochód gdzie podczas oględzin nie zauważysz, że pije olej.

Cytat

Chętnie zobaczę wasze propozycje.

Dostępność nowych rowerów jest bardzo mała więc nie ma sensu rzucać modelami, których w praktyce nie da się kupić. Jeśli może być używka to podaj dokładną lokalizację to coś popatrzymy w wolnej chwili

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Negocjować zawsze warto ale za dużo z tej ceny już nie urwiesz, może 200

Jeśli chodzi o kwestie techniczne to na zdjęciach w ogłoszeniu widać wszystko co najbardziej istotne. Nie masz tylko zdjęcia stanu opon ale akurat w przypadku tego modelu ich wymianę miałbym od razu zaplanowaną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...