Skocz do zawartości

[pompka] ręczna, MTB 29", HV, nie koniecznie tania.


Bonnum

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

żywot mojej pompki dobiega już końca. Widziałem temat o tanich pompkach, ale wolę kupić coś na długie lata.

Zależy mi na tym żeby była szybka, tzn. możliwie szybko dało się nią napompować koło 29" do 40psi (ew do 30psi bo dużo ważę). Dobrze żeby nie była zbyt duża, ale może być składana. W starszych tematach często polecano lezyne, bo są dobre i małe, ale tam się trzeba namachać strasznie żeby wypełnić 29 cali.

Wężyk byłby chyba plusem, ale tu też zdam się na Wasze rady. Potrzeby/przydatny jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz wentyl? 

Najlepiej podjedź do sklepu rowerowego, np. Decathlon'u i wybierz dużą podłogową z manometrem. Wypuść powietrze i sprawdź, którą napompujesz najszybciej oraz czy powietrze nie ucieka podczas pompowania. Ważna jest szczelność, dopasowanie.

Ja w swoim dopompowałem na serwisie, bo akurat było blisko. Zaskoczenie, bo z około 4 bar do 7 bar 2-3 razy "machnąłem". 

Przykładowa pompka.

https://www.decathlon.pl/p/pompka-rowerowa-podlogowa-900/_/R-p-1016?mc=8385480&c=%C5%BB%C3%B3%C5%82ty

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o pompkę ręczną, w domu mam stacjonarną, jednak dużo jeżdżę po lasach gdzie nie ma w pobliżu żadnej stacji czy kompresora, często z dzieckiem i jak np. wczoraj złapałem kapcia jak już się robiło ciemno to nie było przyjemnie. Niby tylko 15km od domu, ale z dzieckiem te 15km jeździe się czasem i dwie godziny.

Nie chcę mikro pompki, tylko czegoś co faktycznie napompuje koko w rozsądnym czasie, ale można to ze sobą wozić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam już 4 rok BETO CLD-027G. Ale to stary model już nie do kupienia, więc dzisiaj bym brał 038G. Przebijam koła średnio raz na 1000km więc trochę tego używałem. Tak do 2 bar da się napompować i jest teleskopowa więc w miarę mała i powiedzmy, że wygodna. Manometr rozleciał się po jakichś 2 latach ale pompka działa. Dla mnie wężyk jest wadą, to jest po prostu niewygodne w użyciu. A mam jakiegoś Topeaka z wężykiem chyba coś koło 100 zł za to dałem kilka lat temu. Badziewie jakich mało.
Albo idź z duchem czasu i kup Xiaomi Mi Portable Air Pump. Samo się napompuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia te z wyższej półki są niestety tak samo, a czasem bardziej badziewne jak te z niższej tylko mają inną cenę i napis. 

Xiaomi może sporo opon napompować więc tego prądu tam trochę jest. Gorzej, że to nie jest takie całkiem małe i lekkie.

Chcesz mieć pewność to kup dwie różne ;) W końcu jak jedziesz z dzieckiem, to też może jakąś wozić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za podpowiedzi :)

Zawory mam wszędzie samochodowe, ale nie wiem jak długo tak będzie, więc presta (choć durna) musi być możliwość napompowania tego zaworu.

Kupię jedną z poniższych. Beto w sumie nie jest dużo tańsze 😕

https://allegro.pl/oferta/pompka-rowerowa-beto-cps-002a-alu-z-wezykiem-av-sv-8884792187

https://allegro.pl/oferta/pompka-rowerowa-topeak-race-rocket-10582164811

https://allegro.pl/oferta/lezyne-sport-drive-hv-pompka-rowerowa-alu-mtb-oryg-10466772696

https://allegro.pl/oferta/pompka-reczna-crank-brothers-klic-hv-gauge-srebrny-10479915167

Czy macie z nimi jakieś doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wożę ze sobą tą Lezyne Sport Drive HV. Lekka i kompaktowa. Mam przy koszyku, ale do kieszonki w koszulce też spokojnie wejdźcie. Wykonanie tip-top. Wężyk robi robotę. Fakt, dużo jej nie używałem od przejścia na bezdętki.

Pompka na naboje CO2 też będzie dobrym rozwiązaniem. Chociaż przy czarnej serii może być skucha z nabojami. 

I żeby nie było. Mam to i to, ale Lezyne częściej zabieram ze sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

COOLBREEZEONE, ile zajmuje Ci napompowanie koła od zera? Tak mniej więcej?

 

Myślałem o nabojach, ale jak jadę z rodziną to bym musiał ich brać dużo, lub i tak zabierać pompkę.

Aha jeszcze jedno, jak przejdę na tubeless, to pompka musi być jakaś szczególna? Czy wtedy CO2 jest must have w sytuacji rozszczelnienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Bonnum napisał:

COOLBREEZEONE, ile zajmuje Ci napompowanie koła od zera? Tak mniej więcej?

Zrobiłem eksperyment po dzisiejszym jeżdżeniu. Spuściłem wszystko co było na tyle i spokojnie, bez pośpiechu nadmuchałem sobie od nowa 1,7bara ( tak jeżdżę) w około 2,5 minuty. Pewnie można szybciej, ale postanowiłem sprawdzić to na lajcie 😉

Aj zapomniał bym:   Continental Race King 29x2.2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, CoolBreezeOne napisał:

Zrobiłem eksperyment po dzisiejszym jeżdżeniu. Spuściłem wszystko co było na tyle i spokojnie, bez pośpiechu nadmuchałem sobie od nowa 1,7bara ( tak jeżdżę) w około 2,5 minuty. Pewnie można szybciej, ale postanowiłem sprawdzić to na lajcie 😉

Aj zapomniał bym:   Continental Race King 29x2.2.

Dzięki za poświęcenie!

 Ja w tym czasie swoją starą pompką pompowałem 1,5 bara, czyli jednak mniej, ale różnica nie jest kolosalna.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.04.2021 o 10:57, kipcior napisał:

Nie wiem jaki mam model Topeaka ale wygląda tak samo jak ten Race Rocket. To się zepsuło od leżenia w garażu, po prostu przestała pompować. Ją się jakoś rozbiera i można naprawić ale w żadnym wypadku nie jest bezawaryjna i godna zaufania.

No to dla równowagi mój Racerocket działa prawidłowo od wielu lat. 

Z tych z linku brał bym właśnie Topeaka.  Lezyne są super ale brał bym inny model. 

Nie pakuj się w Beto bo to jest paść jakich mało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...