Skocz do zawartości

[oszczędzanie napędu] Jak oszczędzać napęd w czasach pandemii


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, durnykot napisał:

Mnie ciekawi skala problemu - ile razy w roku wymieniacie kasetę/łańcuch ,że taka panika?

z ciekawości poszukaj w necie kasety do swojego roweru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
18 godzin temu, leejoonidas napisał:

Jaka znów panika o czym Ty piszesz, w tym roku planuje tylko tyle łańcuchów zużyć, jak na mnie to i tak niewiele.

Liczyłeś kiedyś czy to się w ogóle opłaca, czy wartość tych łańcuchów nie przewyższa kilkukrotnie kosztu wymiany całego napędu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co Ty? W obecnej sytuacji rynkowej gdy ceny komponentów są bardzo drogie wymiana całego napędu to prawie ruina dla mojego domowego budżetu, póki co kaseta w jednym i w drugim moim rowerze nadal przyjmuje nowy łańcuch bez jakichkolwiek protestów, nie mówiąc już o tym co by na to żona powiedziała gdybym musiał się wytłumaczyć na co wydałem kilkaset złotych. Żona powiedziała by pewnie wynocha spać z rowerami do garażu, a na seks miałbym szlaban przez miesiąc.

A tak na serio to łańcuchy które pokazałem na zdjęciu były kupowane po jednej lub dwie sztuki w bardzo przyzwoitych cenach, w porównaniu do cen które są obecnie na rynku, taki hg701 kupiony przeze mnie za 115 pln-ów to okazja cenowa jakiej dzisiaj nie znajdziesz. Na ten moment zamiast łańcucha jedenastorzędowego w układzie 1x11 na zasadzie eksperymentu zajeżdżam łańcuch dziesięciorzędowy hg54 kupiony za 54 pln-ów i kilka za 69 pln-ów. Dziesiątka od jedenastki Shimano różni się tylko tym że jest o jakieś 0,35mm szersza co okazuje się że przy kasecie mtb wcale nie wpływa na pogorszenie pracy kasety jedenastki z łańcuchem dziesiątką. Tym sposobem już przejechałem na jednym łańcuchu za 54 pln-y 1300 kilometrów i przymiar jeszcze nie wpada w łańcuch na wartości 0,75. 

Z tym łancuchem hg54 i kasetą jedenastką 11-50 to jest eksperyment, póki co sam jestem zaskoczony efektem, nic się nie dzieje, nic nie obciera, nie przeskakuje, tani łańcuch hg54 jest wyjątkowo żywotny, zobaczymy po wymianie na nowy łańcuch co powie kaseta. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki żart mam ale najprostsze rozwiązanie jak zaoszczędzić napęd, po prostu nie jeździć i nic się nie będzie zużywać :D A tak poważnie to szukam jeśli coś tańsze jeszcze widzę to kupuję jak blaty do korby które z wysyłką udało mi się znaleźć za 59 zł. Czy dojdzie to się okaże. Na pewno trzeba często czyścić napęd, ja to robię po każdej jeździe. Zapisuję sobie od momentu założenia nowego napędu ile na nim zrobię km. Wyszło mi że do tej pory jak mam 1700 od nowości jeszcze nawet 0,5 nie widać żeby przymiar wpadał. Łańcuch KMC X10 EL, napę 2 x 10 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...