Skocz do zawartości

[Okolice 4000 zł] MTB do miasta i do lasu


Rekomendowane odpowiedzi

Czołem!

 

Zastanawiam się już bardzo długo nad rowerem i wybrałem kilku faworytów.

 

Cube Attention SL ~4559pln rok 2021

Cube Attention SL ~4099pln rok 2020

Cube Attention ~3999pln rok 2021

Cube Attention ~3599pln rok 2020

Merida Big nine 300 ~3799pln rok 2021

Merida Big nine 300 lite ~4399pln rok 2021

Cube Analog ~3599pln rok 2021

 

Mam 194cm wzrostu i waga około 100kg (teraz 115 ale mam w planie zgubić :D)

Chciałbym żebyście doradzili mi który z tych rowerów jest według was najfajniejszy pod względem sprzętu. Nie chciałbym już szukać drożej niż 4500.

Czy warto dołożyć 600 zł pomiędzy meridą 300 a meridą 300 lite, lub 500 zł  między Attention a Attention SL? Czy ten Analog mocno odstaje od Attentiona i Big nine?

Nie szukam roweru do wyścigów w górach na tą chwilę, ale też fajnie jeśli rower jest rozwojowy bo nie wiadomo jak to się potoczy jak już zacznę nim jeździć

Chcę jeździć tym rowerem wszędzie, ale raz na jakiś czas pewnie chciałbym się wybrać też do pracy około 10km w jedną stronę. Aha.. i chciałbym przyczepić do niego fotelik dziecięcy.

 

Z góry dzięki za odpowiedź, wierzę że rozwiejecie moje wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merida widać że ma taper a CUBE Attention SL 2021 ma taperowaną główkę? Bo z widzenia wygląda na prostą ale ma amor który jest do taperowanej główki 🧐

Jestem bardziej zdecydowany na tego CUBE'a właśnie. Wygodniej się siedzi i fajny kolor :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Po fakcie, ale ten Cube z pierwszego linku ani nie ma tapera, i amorek jest z prostą sterówką ( to co widzę na zdjęciu )...
Obręcze biją ?
Jeśli tak, to do poprawki - w początkowej fazie użytkowania to nic niezwykłego.
Co do tarcz, to przy QR i tarczy 180 mm jest to możliwe, także do poprawki ( jak się dużo waży, to problem ocierania może wracać jak bumerang ).
Dlatego lepiej mieć sztywne osie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem, myślałem że w główce ma jakąś "przejściówkę"

Byłem na szybko sprawdzić go na krótkim odcinku tak z 3 km i słyszałem przy powolnej jeździe jak szoruje obręcz co obrót (tak mi się wydaje) jak podnoszę rower i kręce przednim kołem jest to samo. I patrząc z góry widać że koło ma centrę, to się wyprostuje czy lepiej sprawdzić w jakimś warsztacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, zamówienie przez internet i do sklepu mam kilkaset kilometrów. Sprawdzę jeszcze jutro - może źle zamontowałem koło. Pierwszy raz składałem sam i trochę mi to trudno sprawiło. Mam nadzieję że tarcza nie jest krzywa 😬

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jakby co, to możesz spróbować to poprawić we własnym zakresie :
1. luzujesz śruby zacisku hamulcowego

2. wciskasz mocno klamkę hamulca i trzymasz zaciśniętą
3. dokręcasz stopniowo śruby zacisku
4. sprawdzasz efekt - jeśli nie jest lepiej, to powtarzasz czynności

PS
Rozpiąć i zapiąć ponownie zacisk koła też nie zaszkodzi.
Jeżeli będziesz miał nadal problemy, to pozostaje ogarnięty kolega, albo lokalny serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...