Skocz do zawartości

[3000zł] 50% asfalt, 40% teren, 10% las - cross


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Szukam roweru jak w tytule jazda mieszana, natomiast raczej są to drogi ubite dosc twarde czasem trafi się las z drobnym piaskiem :)
Mój wzrost to 178 cm, waga 69 kg. 
Nie jestem jakimś wyczynowcem jeśli chodzi o doświadczenie z rowerem, chwile miałem szose, niestety musiałem sprzedać z uwagi na to że delikatna skolioza i ta postawa niezbyt sprzyjała..
Obecnie posiadam Cube aim pro MTB rama rozmiar 19. I wszystko byłoby ok gdyby nie to że gdy jeżdże po polnych drogach strasznie czuje te większe nierówności w terenie. Myślałem że będzie lepiej a się zdziwiłem. I mam wrażenie że nieco jestem pochylony w przód co na dłuższa metę np 30 - 40 km już odczuwam dyskomfort. Kierownicy nie jestem w stanie wyregulować bo takiej możliwości nie ma.
Tak więc od ostatnich kilku dni zacząłem trochę czytać i pomyślałem o crosie, który może bardziej by mi podpasował. Tyle że widzę po stronach ogromne braki w dostępnościach.

Tata ma unibike starszy model z rocznika 2015 koła 28 i na nim przyjemniej mi się jedzie lepiej wybiera nierówności.. 

Serdecznie dziękuję za wszelkie porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo amortyzatora (przód) jest dość twardy, taty unibike miekko reaguje na różne dołki pagórki.. Pomijając osprzęt który też działa dość mało precyzyjnie ale to pewnie może kwestia przeglądu bądź całkowitej wymiany. Do tej pory miałem porównanie tylko do szosy tam była 105 a u taty acera.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osprzęt tu nie ma kompletnie nic do rzeczy o ile amortyzator nie dobija. A nie sadze, żeby tak było. Unibike 28 ma twardsze opony. Sądzę, że to problem z pozycją.

Ewentualnie mozna wymienic spręzyne na słabsza jeżeli w tym Suntourze jest to możliwe.

A skoro lepiej sie jeździ na Unibike - pomierzyć i kupic Unibike o takich samych wymiarach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę najpierw czy ta sprężynę uda się wymienić i czy mostek cos zmieni. Generalnie rower taty to model unibike crossfire. A co sądzicie o modelu unibike viper to dobry wybór? Mam na myśli oczywiście osprzęt deore. Uzywany do tej kwoty chyba by się znalazł:-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...