Skocz do zawartości

[Elektryczny] bez przerzutek


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Mam pytanie , jak jezdzi sie na rowerze elektrycznym bez przerzutek? Sa takie np. W Media Expert. Chodzi mi o skladany rower elektryczny na kołach 20 cali. Mam juz zwykły rower górski damski Merida Juliet v-5 i jest super rowerem, ale na wycieczki przyrodnicze albo takie pojezdzenie sobie. A mi chodzi aby mieć rower co łatwo go zlozyc i wepchnąć do wózków i na parterze i zeby jeździć po miescie na zakupy albo załatwić jakas sprawę, ponieważ nigdy nie będę miała samochodu ani prawa jazdy ze względu na moją niepełnosprawność (psychiczna i trochę lekką intelektualna). Myślę tez czy latem by nie zaoszczędzić na bilecie i nie jeździć zamiast pociagiem to między miastami ok. 16 km w jedną stronę. Proszę mi nie pisać, ze 16 km to można sobie na zwykłym rowerze jeździć czy po miescie. Dziekuje. W moim miescie jest trochę gorek czy taki rower elektryczny bez przerzutek będzie łatwo na nie wjeżdża, bez większego wysiłku? Do jakiej prędkości taki rower rozwija predkosc, no i w ogóle jak to się reguluje, bo przecież nie ma przerzutek, wiec powinien chyba jechać w jednym tempie, dość wolno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower elektryczny wspomaga użytkownika. Czyli trzeba pedałować żeby jechał. W większości rowerów jest kilka trybów wspomagania, od słabego do bardzo mocnego. Na płaskich odcinkach ten najsłabszy jest wystarczający żeby pedałować prawie bez wysiłku. Wtedy też rower ma największy zasięg i ten jest podawany jako katalogowy. Im mocniejszy tryb tym zasięg mniejszy. Dla przykładu. Rower który ma zasięg 50 km na płaskim w górzystym terenie, przy użyciu mocniejszego trybu, będzie miał zasięg np. 15 km. Ale dokładnie to ciężko oszacować. Bo zależy to też od tego jak mocno jest pofałdowany teren, od wiatru i jego kierunku oraz temperatury. Natomiast prędkość rowerów elektrycznych jest ograniczona do 25 km/h przepisami.

Ten rower z Media Expert może być problematyczny. Raczej może być kłopot z jechaniem nim 25 km/h a zasięg jest mizerny. Trochę górek i może się okazać że baterii nie wystarczy nawet na 10 km. To oczywiście moje przypuszczenia bo nie widziałem takiego roweru na oczy. Sugerowałbym rozejrzeć się w ofercie Decathlona.

Moim zdaniem minimum które by spełniło Twoje wymagania to: https://www.decathlon.pl/p/rower-miejski-elektryczny-elops-900-e-niska-rama/_/R-p-100398

(Cytat dot. tego roweru z opisu na ich stronie: Zasięg wynosi od 40 do 70 km w zależności od Twojej wagi, wzniesień, temperatury zewnętrznej, trybu wspomagania.)

Gdybyś jednak koniecznie chciała rower elektryczny składany to raczej należy się liczyć z większym wydatkiem. Sądzę że aktualnie to 6000-7000. Tutaj masz przykład takiego sprzętu z wyższej półki: https://www.rowerystylowe.pl/p-10181/dahon-ciao-ei7-rower-elektryczny

Edytowane przez chrismel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Nie na moją kieszen te rowery. A ten? https://www.decathlon.pl/p/rower-skladany-ze-wspomaganiem-elektrycznym-tilt-500-e/_/R-p-145622 powiedzmy, że daruje sobie te dojazdy po 16 km i będę go używać tylko do jazdy po mieście (niewielkim ok. 30 tys. Mieszkancow). Czy jest przyzwoitej jakości, i gdzieś tu na forum czytalam, ze mocno zwalnia pod górkę i trzeba się nameczyc zeby wjechać, tak jest rzeczywiście? Jak jestem szczupla tez (waze max 55 kg, a obecnie raczej z 47)? Czy jak pojde do sklepu w Decathlonie, mozna sobie usiąść i kawałek pojechać w sklepie lub przed nim, czy raczej ktos mnie z obsługi ochrzani?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Decathlonie w normalnych czasach można było wybrać się na jazdę próbną. Najlepiej do nich podjechać lub zadzwonić i zapytać czy jest tak nadal. A co do samego roweru to jest sporo recenzji na jego temat na ich stronie. Warto się z nimi zapoznać bo na pewno będą bardziej miarodajne niż opinia kogoś kto na nim nie jeździł. W każdym razie gdybym miał wybierać w ciemno to skłaniałbym się w stronę Decathlona. Z jakością sprzętu bywa różnie ale obsługę gwarancyjną mają na wysokim poziomie. Osobiście nigdy nie napotkałem na problem z ich strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeszcze mam pytanie. W media expert jest taki sponge e-scooter. Na nim sie nie pedaluje. Podoba mi się taka opcja. Jednak jedno co sie boje to to, ze taki skuterek ma 12 cali kola. Czy poradzi sobie ma krawężnikach i wartepach, dziurach? Jechalam raz na hulajnodze elektrycznej miejskiej, bo mysalalm o kupieniu ale okropnie sie na tym jedzie. Ale hulajnoga ma kola 8 cali chyba. Przed każdym kraweznikiem sie zatrzymywałam bo sie balam ze po prostu polece do przodu. Czy kola 8 cali a 12 cali to jakaś duza różnica bedzie aby np jezdzac po chodniku moc przejechac przez płaski kraweznik i nie musieć zatrzymując i zsiadac? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Nie mogę otwrzyć filmu, ale wygląda to na silnik w piaście. Tak?

Rozwiązanie popularne w Chinach. Zestaw można tanio kupić.

自行车改装电动车套件山地车助力车前后驱高速电机马达单车电动机-淘宝网 (taobao.com)

768604135_koloelektryczne.JPG.633046c7372f1ea4054118d903762880.JPG

 

Tylko jak ktoś napisał w komentarzach, to jest motorower/skuter a nie rower elektryczny, wiec legalizacja, rejestracja itp. może byc niemożliwa w RP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...