Skocz do zawartości

[pedały] Ktoś rozpoznaje co to za model?


Indzynier

Rekomendowane odpowiedzi

Drogi autorze tematu, możesz jak najbardziej jeździć na tym co dostałeś z rowerem dopóki nie będziesz wiedział w co ewentualnie dalej pójść.

Nie sugeruj się tym, że "bezsens mieć coś takiego w szosie" - ot, niektórzy mają takie różne rozkminy i trafiłeś na jednego z naczelnych malkontentów. Równie dobrze zaraz się możesz dowiedzieć, że na szosie to bezsens jeździć w za długich skarpetkach albo w kasku z daszkiem :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

w kasku z daszkiem :)

jazda na szosie w kasku z daszkiem jest niemożliwa bo daszek masz w polu widzenia

chyba, że jedziesz wyprostowany jak emeryt to sobie zakładaj

6 minut temu, Indzynier napisał:

żebym mógł spróbować jazdy w SPD i bez?

Jeździj sobie i na tych ale kiedy zaczniesz jeździć we wpinanych to już raczej olejesz platformy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Mihau_ napisał:

jazda na szosie w kasku z daszkiem jest niemożliwa bo daszek masz w polu widzenia

chyba, że jedziesz wyprostowany jak emeryt to sobie zakładaj

Tak, bo wszyscy mają kokpit pół metra poniżej siodełka, a jak nie mają to są nieruchawymi emerytami :) I takie to własnie mądrości w niemal każdym temacie generujesz, ortodoksyjny szosowiec i ortodoksyjny "mtb-rajder" w jednym :) Tylko gdzieś po drodze gubisz zupełnie kontekst. W tym przypadku jest to zapewne pierwsza szosówka i autor pytania nie wie jeszcze czego tak naprawdę może oczekiwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tylko gdzieś po drodze gubisz zupełnie kontekst.

To dawaj kontekst tego wątku i miejsce gdzie go zgubiłem. Bo jak na razie to sam niewiele na temat tutaj napisałeś - gość pyta co to w ogóle jest to mu odpowiadasz żeby jeździł na tym co ma😂

Nie trzeba być ortodoksyjnym szosowcem żeby widzieć wady kasku mtb z daszkiem podczas jazdy na szosie. Zresztą moja wypowiedź miała jeszcze jedno zdanie, którego widocznie nie doczytałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Mihau_ napisał:

pedały masz górskie

I jeszcze jedno żeby nie tworzyć nowego tematu, bo łańcuch już wyczyszczony i nasmarowany, jak podnieść kierownicę, bo mam trochę za nisko. Bo słyszałem, że reguluje się je liczbą podkładek, ale skąd je wziąć/kupić/gdzie one są?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie podkładki masz już pod mostkiem więc w ten sposób go nie podniesiesz. Biorąc pod uwagę geo tribana to ta kierownica jak na szosowe warunki jest już i tak wysoko, zapewne kwestia przyzwyczajenia. Jeśli chcesz to jeszcze bardziej podnosić to zostają kombinacje z mostkiem, obrócenie (wtedy kierownica pójdzie ten 1-2 cm w górę) lub wymiana na regulowany/z większym wzniosem.

Rower wygląda na duży rozmiar do tego mostek 110 a siodło bardzo nisko - jest ustawione pod ciebie? Ile masz wzrostu i jaki to rozmiar ramy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mihau_ 183/184 cm rozmiar L myślałem, że wyżej trzeba, ale ogólnie dobrze mi się jeździ siodełko podniesłem wyżej trochę, nie za wysoko chociaż widziałem, że u innych jest ponad kierownicą ja podniosłem tak, żeby łatwo wejść na rower i jak obrócę się na jedną ze stron dotykać bez problemu jedną stopą ziemię, więc jest chyba OK, jak jest teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to z rozmiarem jest ok choć podejrzewam, że mostek w przyszłości wymienisz na krótszy - ale to przez kilkaset kilometrów trzeba potestować w różnych ustawieniach.

Skoro czas z rowerem spędzasz głównie na jeździe to i siodełko powinno być ustawione w pozycji odpowiedniej podczas jazdy a nie na postój. Poradników w sieci jest masa, wyznacz sobie jakąś wysokość startową a później wprowadzisz ewentualne korekty podczas jazdy.

Wysokość siodełko/kierownica to bardzo indywidualny temat. Zależy od proporcji ciała, poziomu rozciągnięcia a w pewnym stopniu też od geo roweru (bo nie da się kierownicy obniżać w nieskończoność). Ty jak na razie masz kierownicę w maksymalnie górnym położeniu a siodełko jak przypuszczam za nisko (strzelam patrząc na wysunięcie sztycy, długość rury i wzrost). Dla porównania - ja mam 185 wzrostu a mój poprzedni rower był bardzo zbliżony geometrią do twojego tribana, ustawiony idealnie do moich preferencji wyglądał mniej więcej jak na fotce (gdybym jeździł na platformach to siodełko byłoby może 1cm niżej - to wynika z konstrukcji pedałów/bloków zatrzaskowych).

 

 

IMG_20200912_144600_Easy-Resize.com.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mihau_ ok dzięki, jeszcze jedno chciałem zapytać o trymowanie, bo w sumie to jeżdżę tylko na środkowym blacie i zmieniam przełożenia tylko z tyłu, lub ewentualnie na największym jak chcę zejść na najniższą zębatkę i jak jestem na tym najniższym przełożeniu i słyszę, że łańcuch zaczyna harczeć, to, żeby wytrymować muszę poruszyć lewą częścią manetki od wrzucania większego blatu? Analogicznie jakbym jechał na największej zębatce z tyłu to lewa manetka od wrzucenia mniejszego blatu?

I jeszcze jedno zastanawiam się czy to wystające coś powinno tak być? -> https://ibb.co/Tvmwvdm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...