Skocz do zawartości

[Smartwatch] do 1300zł


hary1991

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuje smartwatcha do 1300zl. Zależy mi na dokładnych pomiarach, głównie jeżdżę na rowerze, chodzę sporo, więc i krokomierz jakiś w miarę dokładny, fajnie jakby miał jakieś powiadomienia, jak się za mało ruszam czy kiedy zrobić sobie przerwę.
Myślałem nad Garmin Instinct Esports  

garmin vivoactive 4  

garmin venu

polar vantage m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Garmina Venu mam i mogę polecić. Trzyma dosyć długo na baterii, GPS jest ok, a wyświetlacz czytelny. Obsługa intuicyjna.

Wcześniej korzystałem z Vivoactive 3, ale działanie było zauważalnie wolniejsze, a czas pracy na baterii nie był lepszy od Venu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Vantage M 1. Świetny zegarek, choć nie miał dźwięku (nie pipkał tylko wibrował).

Zamieniłem go na Grit X i widzę, że M2 to krok w tym kierunku, jest np. pogoda.

Miałem też Garmin Forerunner ale zepsuł się po tygodniu i poszedłem w Polara.

Nie piszę tego żeby Cię zniechęcać, po prostu miałem do czynienia i z jednym i drugim producentem. Garmin oferował dużo więcej ficzerów typu customowe tarcze. W wyższych modelach można wgrywać aplikacje, np. Komoot.

Polar tego nie ma, w Grit mam 2 tarcze i to wszystko.

Garmin ma dużo bardziej rozbudowany ekosystem - zegarki, nawigacje piesze, rowerowe, kamery itp.

Osobiście bardziej pasuje mi podejście Polara - zegarek robi 3 rzeczy dobrze, zamiast 30 byle jak ;)

Dość powiedzieć, że po roku z opaską Garmin Vivosport moja żona dala się namówić na.... zegarek Polara.

Żeby nie było - mam też nawigację eTrex od Garmina :)

Edyta:

Widzę, że M2 to już zdecydowanie bardziej Smart niż M1, choć też nie ma dotykowego ekranu.

Druga rzecz - Garmin w droższych modelach oferuje Garmin Pay, Polar nie jest aż taki Smart. To może mieć znaczenie jak będziesz zmieniał zegarek, bo migracja to także migracja z całej platformy treningowej. Dobrze wybierz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@spidelli

Co masz tutaj na myśli. że Vantage M2 to już bardziej smart niż M1. Bo z tego co widzę to właśnie M2 ma więcej tych możliwości i bardziej idzie w kierunku Grita.

Będę przymierzał się, chyba do tego Vantage M2.

Naczytałem się o tym Venu i chyba lepiej będzie pójście w tego Polara. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Co masz tutaj na myśli. że Vantage M2 to już bardziej smart niż M1. 

M1 to był zegarek bardzo mało smart. Nie miał dotykowego ekranu (co mi odpowiadało), nie miał powiadomień dźwiękowych (to już mi nie odpowiadało ale trudno). Był prostym zegarkiem, który spełniał swoją rolę.

Z M2 nie miałem do czynienia ale widzę, że dodali mu trochę takich bajerów, jak pogodę, kolory tarczy do wyboru, czy tryb oszczędny GPS. Pogodę mam w Gricie, kolorów tarczy nie zmienię :) Ok, chyba przesadziłem z tym "pójściem" w stronę Grita. To co odróżnia M1 od M2 do chyba bardziej sprawy softwarowe, przez co jest bardziej smart. Nie miałem też w M1 i nie mam w Gricie sterowania muzyką.

Garmin - w mojej ocenie - ma więcej bajerów ale jest chyba bardziej zawodny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...