Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Robur82
      Majówka zapowiada się deszczowo i chłodno, patrząc w radar pogodowy podkarpacie wypada ciekawie, przelotne chmury deszczowe i temperatura około 20C
      Dlatego rozważam wypad w tym kierunku
      jakieś propozycje na traski sobota od 11start, niedziela cały dzień
      Towarzystwo mało wysportowane, rodziny z dziećmi i zasiedziały kobity
    • Przez szy
      Cześć.
      Forteczna Trasa Rowerowa istnieje już chyba prawie 10 lat, ale w ostatnich latach znacznie zmieniła swój charakter dzięki odnowionym wybranym fortom Twierdzy Przemyśl. I odrobinie nowego asfaltu gdzieniegdzie.
      O samym szlaku za wiele nie można napisać od strony infrastruktury - to poprowadzona po publicznych, polnych i leśnych drogach trasa przede wszystkim o wybitnych walorach krajoznawczych i krajobrazowych. Specjalnie zbudowanej infrastruktury tutaj nie znajdziecie. Poza stojakami rowerowymi pod fortami, o których m.in. piszę zachwycając się "szatą estetyczną" wykonanej rewitalizacji:
      http://www.znajkraj.pl/podkarpacie-twierdza-przemysl-i-forteczna-trasa-rowerowa
      Te walory krajoznawcze to kilkadziesiąt mniejszych i większych, zwykle zniszczczonych, czasem zachowanych obiektów fortyfikacyjnych Twierdzy Przemyśl. Temat tak ogromny i tak ciekawy, że naprawdę jazdę po Fortecznej Trasie Rowerowej warto zacząć od wizyty w którymś z muzeum Twierdzy.
      Nie wiem czy dla każdego to szokujące, ale na mnie zrobiło wrażenie, że budowana kilkadziesiąt lat Twierdza służyła zaledwie przez niecałe 9 miesięcy, od października do maja. I została zniszczona przez... samych budowniczych - Austriaków, którzy... odbili ją już dwa miesiące po wysadzeniu w powietrze jej obiektów. Ufff!

Te ładniejsze miejsca wyglądają tak - zwróćcie uwagę na zadbane otoczenie, wykoszoną trawę, jednolite tablice, płoty, ławki... Fort Łętownia:

Fort Duńkowiczki:

Fort Borek:

A te bardziej zniszczone:

Obydwie pętle Fortecznej Trasy Rowerowej przecina podkarpacki odcinek Green Velo - jeśli ktoś ma dużo czasu, to zdecydowanie warto zatrzymać się na pętelkę dla urozmaicenia. Kto wie, jak długo utrzyma się piękna oprawa fortów za unijne fundusze... Zdjęcia wykonałem we wrześniu 2017 roku - mam nadzieję, że wciąż jeszcze jest tak efektownie?
      Z pozdrowerem
      Szy.
    • Przez sznib
      Sznibu jedzie
    • Przez civikator87
      Witajcie ponownie, w tym roku także organizuję wyjazd rowerowy tym razem po Bieszczadach od Jasła do Sanoka

tj. około 350 km.

Trasa już ustalona choć jak zawsze wiadomo może ulec zmianie - trasa jest tak ustawiona aby jak najmniej jechać głównymi drogami a jak najwięcej wsiami bo w Bieszczadach mało jest tras/ścieżek rowerowych. 

Wyjazd planujemy na początek lipca ponieważ 20 lipca wyjeżdżam na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa

Plan jest taki że pierwsze dni nocujemy na dziko ponieważ jeszcze nie znaleźliśmy pól namiotowych , campingów itp. Ale najlepsze są takie miejsca które się samemu znajdzie tak jak mieliśmy w zeszłym roku na Warmii i Mazurach. 

Mamy do przejechania te 320/360 km trasa została tak ustawiona aby dziennie przejechać około 50 km, pytanie dlaczego ?? Ponieważ są to góry i ciągłe jeżdżenie w górę i dół z rowerami obładowanymi bagażami było by męczące a to ma być wyjazd rekreacyjny a nie katorga. Dlatego ustawiliśmy trasę na 7 dni około 50 km dziennie . 

Na dzień dzisiejszy jedzie ode mnie : Jędrzej 18 l, Dawid 18 l., Zuza 24 l. i Jakub 28 l.

W tym roku chcemy utworzyć grupę 5-15 (max 20) osobową - wiek nie ma znaczenia 

Więcej pytań proszę kierować do mnie tzn Jakub - na Facebook - Jakub Instruktor Jk 

na email: -  j.giembski@wp.pl

tel kom -  691-636-631

albo tutaj na PW 

Załączam mapkę trasy. 

• Dodaj nową pozycję...