Skocz do zawartości

[Nowy rower] Głupie pytania serwisowe początkującego


dudson3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Z racji tego, że przestałem siedzieć w temacie rowerów dobre 15 lat temu, a właśnie zakupiłem nowy rower dla siebie i małżonki, nasuwa mi się kilka wątpliwości, które mam nadzieję, że pomożecie rozwiać.

 

Wątpliwości wynikają głównie z mojego pośpiechu przy odbiorze (nie dopytałem w sklepie, a rowery sprawdzałem już w domu).

 

1. Uginacz: tutaj raczej wątpliwości co do użytkowania nie mam, raczej co do konserwacji. Czym polecacie smarować? Jak na razie jedyne co mi przychodzi na myśl to zakupić CXa łożyskowego i lać na wszystko:p

2. Opony: Czy to częste, że opony w nowym rowerze delikatnie biją? Próbować je poprawić czy czekać, aż same się trochę ułożą? A może olać temat i rzucić nim w serwisie na pierwszym przeglądzie?.

 

3. Hamulce: w rowerach są hydrauliczne tektro M275. Siła hamowania raczej słaba, ale liczę, że się poprawi po dotarciu. W jednym hamulcu tarcza troszkę ociera z jednej strony. Regulować, czy się dotrze? No i najważniejsze - czy jakkolwiek (poza trzymaniem w czystości) konserwować zaciski?

 

Z góry przepraszam za idiotyczne pytania, ale...

 

Wybaczcie początkującemu:)

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

1. Uginacz: tutaj raczej wątpliwości co do użytkowania nie mam, raczej co do konserwacji. Czym polecacie smarować? Jak na razie jedyne co mi przychodzi na myśl to zakupić CXa łożyskowego i lać na wszystko:p

Jaki widelec? Do powietrznego też będziesz lał cx?

Cytat

2. Opony: Czy to częste, że opony w nowym rowerze delikatnie biją? Próbować je poprawić czy czekać, aż same się trochę ułożą? A może olać temat i rzucić nim w serwisie na pierwszym przeglądzie?.

Zależy jaka opona. W najtańszych śmieciach norma, w dobrych produktach nie powinno występować. Sprawdź czy równo wskoczyła na obręcz

Cytat

3. Hamulce: w rowerach są hydrauliczne tektro M275. Siła hamowania raczej słaba, ale liczę, że się poprawi po dotarciu. W jednym hamulcu tarcza troszkę ociera z jednej strony. Regulować, czy się dotrze? No i najważniejsze - czy jakkolwiek (poza trzymaniem w czystości) konserwować zaciski?

Wyregulować zacisk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowery giant roam 3 za 2699 więc widelec niskiej klasy na sprężynie.

 

Opony Giantowskie - nie wiem czy dobre czy badziew.

 

Czyli hamulec mniemam że się nie dotrze? W takim razie odstawkę z powrotem do sklepu, niech regulują.

Z oponami pobawię się w weekend

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, ale nie po to kupowałem rower w autoryzowanym sklepie żeby później wszystko regulować:p

Tymbardziej że po jeździe testowej przyuważyłem, że opony biją i poprosiłem, żeby je porządnie ułożyli do odbioru. Można się zdenerwować.

 

A ile się nagadali na sąsiedzki serwis Treka...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak wolisz tracić czas i pieniądze na dojazd to twój wybór. Za miesiąc będą mieli takie obłożenie, że na regulację hamulców poczekasz dwa tygodnie. Tak podstawowe rzeczy warto robić przy rowerze samemu, przede wszystkim ze względu na oszczędność czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...