Skocz do zawartości

[pompka] Tanie pompki podręczne z wężykiem


GPR

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam właśnie małej pompki z wężykiem która można zamontować na rowerze.

Jak kogoś stać to kupi oczywiście polecane pompki firmowe (np Lyzene) ale mój budżet skupia się w granicach 30-60zł.

Jako ze znalazłem kilka ciekawych produktów postanowiłem sie nimi z wami podzielić abyście nie tracili czasu na ich szukanie.

Kryteria: mała pompka ręczna która posiada wężyk a tłok nie jest z plastiku

Osobiście wolałbym by pompka była długości 30cm którymi sie mniej "namachasz" jednak takiej niestety w tym zakresie cenowym oraz kryteriach nie widziałem.

Oczywiście są jakieś chińskie plastiki, pompki bez wężyka lub za 150zł ale nie o to tu chodziło. Zatem przejdźmy do podsumowania poszukiwań:

 

Prawie najtańsza pompka z wężykiem DEONE DE018 ok 15zł to tak naprawdę chyba najtańsza pompka WestBiking na ali od 5$* a na allegro YP0711069 50zł,

MINI-POMPKA-ROWEROWA-Z-WEZYKIEM-DEONE-DE

 

 

ViVo 270135 od 22zł

VIVO-Pompka-Rowerowa-Uniwersalna-Z-Wezyk

 

M-Wave AWR1830 od 30zł (chyba to samo co wyżej)

Pompka-rowerowa-alu-plastik-M-WAVE-z-wez

Wszystkie trzy to podobna półka cenowa -Niby aluminium ale co w środku?

Jak ktoś chce może spróbować.

 

Beto CPS-002A za ok 30zł

Pompka-BETO-CPS-002A-AV-FV-z-wezykiem-10

Beto to podobno bardziej znana chińszczyzna, podobno sprawdzona i nie najgorsza jakościowo. Podobno.

 

Beto CTH-009A od 25zł (długość pompki 265 mm)

POMPKA-BETO-MINI-ALU-CTH-009A-Z-WEZYKIEM

martwi mnie konstrukcja rączki.

 

Enero 1033136 za ok 40zł

 

Enero-POMPKA-ROWEROWA-z-wezykiem-7-bar-1

ona chyba najbardziej mnie interesuje.

 

Beto CHMP-003AG alu z manometrem - od 40zł

big_pompka-beto-mini-chmp-003ag-manometr

która ma bodaj przycisk na rdzeń wentyla, wkładkę (czy jak to tam sie zwie) z metalu a nie z plastiku (a to też bardzo ważne):

i-beto-mini-aluminium-chmp-003ag-z-manom

 

 

KROSS HVG (lub HPG) 4.0 z manometrem - od ok 60zł

i-kross-hvg-4-0.jpg

Beto BETO TH-004AG za 60zł z manometrem

Pompka-reczna-BETO-TH-004AG-srebrny

 

 

ZEFAL AIR PROFIL FC01 - FC03 od ok 65zł

POMPKA-ZEFAL-AIR-PROFIL-FC01-CZARNO-SREB

filmik producenta: https://www.youtube.com/watch?v=X1Ud6AK8TeY

 

----------------

 

Poza konkurencją: LEZYNE Sport Drive - od 85zł

Ciekawostka: miniaturowa (10cm) XLC PU-A06 za ok 40zł

najprawdopodobniej jest to WESTBIKING z Ali za 5* dolców

Pompka-rowerowa-przenosna-reczna-mini-al

Do rankingu można by dorzucić jeszcze kilka pompek z Aliexpress w granicach 12 dolców (np firmy WESTBIKING czy Sireck) ale czeka się na nie 3-12 tygodni, nie ma gwarancji i często nie ma zwrotów (widzę że nawet producent tego nie oferuje) oraz jeszcze w tym roku wchodzi Vat na art z Chin więc odradzam wam tę przygodę i też odradzał bym wam kupować je na Alledrogo od Chińczyków bo to opcja chyba jeszcze gorsza niż kupno z Aliexpress.

Przy tych pierwszych pompkach oprócz oczywiście spasowania/luzów i szczelności wężyka interesowało by mnie z czego jest gwint w części roboczej pompki (DEONE DE018 ma plastikowy -> https://www.youtube.com/watch?v=WdUk3_GZ3Xg) Z drugiej strony jeśli jeździcie po mieście i pompka ta (jak u mnie) ma służyć do ewentualnego kapcia to może nie warto inwestować wiele bo zawsze może sie napatoczyć jakiś amator pompek.)

* - jak bardzo dobrze poszukasz

To tyle co zdołałem znaleźć. Może coś jeszcze dorzucicie. Sam jeszcze żadnej nie wybrałem.

Edytowane przez GPR
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tego Krossa HPG 4.0 z tym że ja zapłaciłem 49,99 zł. więc chyba cena poszła nieco w górę, naprawdę świetna pompka osobiście używam z wentylem AV ale z tego co się orientuję działa z każdym typem wystarczy przełożyć końcówkę. Jest dość lekka, szybko pompuje, duży wyraźny manometr, max. ciśnienie zalecane przez producenta to 120 PSI czyli nieco ponad 8 bar, wężyk jest chowany i ma zaślepkę antykurzową, w zestawie jest nawet uchwyt na ramę jakby ktoś chciał to taszczyć na rowerze. Zdecydowanie jeden z lepszych zakupów jakie zrobiłem jeśli chodzi o akcesoria rowerowe. :)

Przed nią miałem jakąś Beto gdzie po paru dniach przestał działać manometr, na szczęście przed upływem 14 dni więc udało się bez problemu zwrócić.

 

 

Edytowane przez keltu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deone posiadam, jest to brandowana Merida. Czasem trzeba dokręcić plastik-obejmę przy tłoku. Pompuje dobrze, ale trzeba sposobem: zasysać wolniej powietrze a potem energiczne wciśniecie tłoka. Natomiast na pierwszą pompkę wybrałbym jakiegoś Zefala.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości po ile sprzedają ta meridę?

Bo obecnie na ali najniższa cena jest w promocji u producenta 4,6$ czyli drożej niż ta bez naklejki na allegro ale też widywałem ją na Ali powyżej 10$ 😛 a na Allegro z logiem westbiking za 50zł 😛 😛

Także to dowód na to że chińszczyznę z twoim logo możesz sprzedać nawet z marżą 400% jeśli chcesz.

 

H6dfee25070e84752b0c577e7869e4bc5t.jpg

 

Kupiłem ją sobie (z allegro) i zerknę na jakość.

Edytowane przez GPR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lezyne? Od Mike Kozuschka? :-) Pewnie super, ale ten gosciu mi nie podchodzi...

Wracajac do tematu pompek budzetowych, to mam duza pompke stacjonarna beto, kupiona w karfurze chyba z 15 lat temu. Cala plastikowa, dziala do dzis. Tak, ze firme beto chyba mozna brac pod uwage :-)

W marketach spozywczych, o ile prowadza sezonowy dzial rowerowy, mozna czasem trafic na ciekawe oferty. Niestety, trzeba sie troche znac i dokladnie ogladac.

Mala, solidna pompke z wezykiem kupilem ostatnio za 25zl. korpus metalowy, zlacze wezyk/pompka metalowo-plastikowe...

 

goodbike.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

musze posypac glowe popiolem, te wspomniana wyzej przeze mnie pompke, jak i pewnie cala firme goodbike nalezy jednak odradzic. pomka rozsypala sie przy 2. uzyciu

w klimatach low-low budgetowych przewijajaca sie tutaj firma beto bedzie juz markowa i ja mozna z pewnoscia polecic

ja zrobilem jeszcze inaczej, znany francuski market sportowy na litere D, tam najtansza pompka za 14  plus do tego wezyk za bodajze 12 zl. nie jest moze tak miniaturowa jak inne pompki "szosowe", ale to moze byc tez zaleta - w czasie pompowania :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja z kolei moge bardzo polecić tą najtańszą pompkę czyli DEONE DE018 aka West Biking z chin.

MINI-POMPKA-ROWEROWA-Z-WEZYKIEM-DEONE-DE

Nadal można ją nabyć na alletanio za ok 18zł. Pazerni chińczycy juz od dłuższego czasu mają je droższe (od 5.6USD)

Jest naprawdę solidna. Nie odkształca się. Wielokrotnie już odkręcałem i dokręcałem wężyk i plastikowy gwint się nie wyrobił a pompka nadal trzyma ciśnienie.

Swego czasu od chińczyków nabyłem też tą pompkę za 37zł (teraz >11USD). Częśc robocza jest w całości z alu i choć też spełnia swoje zadanie to główka jest dokręcana i mniej stabilna (jak to alu) więc przy pompowaniu potrafi sie ocierać o wewnętrzną rurkę.

 

pompka.jpg

Edytowane przez GPR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
W dniu 8.04.2021 o 16:41, marvelo napisał:

Pompka-BETO-CPS-002A-AV-FV-z-wezykiem-10

Posiadam taką i sprawia solidne wrażenie. Lekka, mała, z wężykiem i działa. U mnie w lokalnym sklepie rowerowym wciąż sprzedają po 22 zł. 

 

To nie jest ta sama dwustronna https://www.mikesport.pl/beto-dwustronna-pompka-rowerowa-z-wezykiem-cps-002-7-bar-100-psi ? Czy to już inny model? Szukałem po sklepach, ale tutaj jednak najtaniej. Pewnie trochę inflacja, ale aktualnie można wyrwać za 30 zł na promocji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak bo 2 min szukania w necie i już widzę BETO CPS-002 w cenie 26,90

Zatem może warto zgłosić do moderacji?

Mini CPS-006P znalazłem w promce za 14,90.

e8e57cb82c54465543d5cc5d0618876e.jpg

Która w przeciwieństwie do Deone jest chyb cała z plastiku.

Jest jeszcze Beto - Mini Alu CTH-009A z wężykiem obecnie za 21.90

 

Największa ich wada jest taka ze manometr sie jednak przydaje w głównej pompce zatem nadają sie raczej na zapasową czyli na dopompowania.

A i niektórzy wolą wentyle na wcisk ale ja wolę pompki dokręcane. Nie wiem co lepsze ale jakoś nie ufam tym zaciskanym.

 

Edytowane przez GPR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...