Skocz do zawartości

[Hamulce] nie wiem jakie hamulce wybrać


Wojciech38

Rekomendowane odpowiedzi

mt200 to nowsza konstrukcja, sama klamka hamulcowa w pierwszych jak i w drugich jest praktycznie taka sama. Co do siły hamowania powinno być podobnie. Kwestia jakie klocki zastosujesz do wybranego zestawu. Jak możesz jeszcze coś dołożyć to może warto poszukać coś z grupy Deore mt501, m615 (starszy model).   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz, żeby było w miarę tanio i dobrze to możesz też zmienić sam przód na coś mocnego w stylu SLX, a tył zostawić jak jest. Cenowo może wyjść podobnie jak komplet tańszych, a tył nie jest tak istotny dla hamowania.

I upewnij się, czy tarcze między starymi i nowymi hamulcami są kompatybilne. Tzn używać się pewnie da ale mogą być drobne różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jest nie tak z obecnymi hamulcami? Tektro m275? Przesiadką na hamulce pokroju mt200 czy starsze m446 (tego to w ogóle nie ma sesnu bo to jest już nieprodukowane więc leżak magazynowy i może szybko zacząć szczać) to za wiele nie zmienisz - jeżeli obecne są sprawne to tyłka taka zmiana nie urwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, MT200 to podstawowy model Shimano, M275 to z kolei Tektro, różnice są w kształcie klamki, w działaniu żadnych. Poprawić można coś przez zmianę klocków na półmetaliczne, jeśli jeszcze tego nie robiłeś. Przy takiej wadze takie hamulce powinny wystarczy, nawet na przeczekanie aż ceny wrócą do normy. Deorki dają zauważalny przeskok, SLX to już w ogóle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Co kupić zamiast tych spowalniaczy na zdjęciach dla lepszego hamowania (jeździec przekracza nieco setkę, przód nie daje rady zupełnie, natomiast tył potrafi zblokować koło, no ale to chyba zaskoczenie nie jest). Myślę nad 200 tarcza przód i 180 tył i hamulce XT. Pytanie tylko o konkretne oznaczenia aby pasowało. No i czy bez specjalistycznych narzędzi można to zrobić. Koła 27.5plus

20210411_174411.jpg

20210411_174424.jpg

20210411_174434.jpg

20210411_174440.jpg

Edytowane przez marcin_j
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.04.2021 o 20:49, Wojciech38 napisał:

Ok mam wybrane br m 395 i br m 446 czy może m200 które zapewnią największą siłę chamowania

Ja zrobiłem w swoim rowerze taką konfigurację, przód tarcza Shimano RT 66 180 mm,hamulec Shimano MT 420.

Tył tarcza Dartmoor Nano 160 mm, hamulec Shimano MT 315. W hamulcu tylnym zmieniłem klocki na półmetaliczne z Decathlonu. Całość hamuje przyzwoicie. To opcja ekonomiczna, na której się nie zabijesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...