Skocz do zawartości

[Napęd] kaseta z Chin 10rz 11-50t jaka przerzutka


szakal5889

Rekomendowane odpowiedzi

taki mam
- piasta jest wyposażona w bębenek typu Shimano, na który można założyć kasetę 7/8/9/10 rzędową typu Shimano, Sram lub Sun Race. Aby zamocować kasetę 7 rzędową należy przed nasunięciem kasety na bębenek nałożyć specjalny dystans. Dystans w razie potrzeby możemy dołożyć gratis na wyraźne życzenie Klienta. Jest on niezbędny ponieważ bębenek jest za długi na taką ilość rzędów.

 

obraz.png.5e073b454ddcfd7b3b8e0b10f7baadf7.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wychodzi... tylko tak po prostu jest, powiem Ci więcej takiego srama 12s nx  czy sunrace zaczynające się od 11t też na to założysz.

W jakimś 1997 roku (datę mogę źle pamiętać) Shimano wypuściło bębenek 8s... i też nie napisało, że będą na to wchodzić kasety 9s których jeszcze nie produkowało, nie wspominając o 10s które przecież wiesz że tam wchodzi...

ps. nie kasety nie mają takiej samej szerokości - ale ich korpusy owszem, największa zębatka jest w kasetach 11s przesunięta w stronę szprych poza korpus bębenka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 rd m6000 sgs być może zadziała z kasetą o stopniowaniu 11-40, firma Shimano podaje dla tej przerzutki maksymalną wielkość największej zębatki 36 zębów, ale okazuje się że firma Shimano zostawia jakąś rezerwę i jest duże prawdopodobieństwo że kaseta 11-40 zagra z tą przerzutką. W ostateczności można wymienić górne kółko w przerzutce na mniejsze takie o dziesięciu zębach zamiast oryginalnego 11T, co pozwoli zwiększyć zakres przerzutki o kilka zębów na największej zębatce kasety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką sobie tylko zażyczysz 10s dynasys... od deore po xtr z dowolnego wypustu rocznikowego czy modelu, nawet wspomnianego sainta. Byle była shimano mtb 10s. Bież na obejmę bo jest uniwersalna - wszędzie założysz nie będąc drastycznie uzależniony od systemu klamek hamulcowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
6 godzin temu, szakal5889 napisał:

Jeśli kaseta 11s bez problemu faktycznie pasuje na bębenek 8/9/10s to tez jestem zadania żeby brać shimano a nie coś z ali ale wydaje mi się ze bez przeróbek to nie będzie pasowac

Powiem więcej, że 12s bez problemu założysz.

Co do przerzutki to proponuję 11s i wspomnianą już M5100 plus manetka M5100 lub wyższych grup, typu M7000/M8000. Kasetę także M5100 lub iść w 12 rzędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...