Skocz do zawartości

[Napęd] kaseta z Chin 10rz 11-50t jaka przerzutka


szakal5889

Rekomendowane odpowiedzi

Po wieloletnim użytku roweru z 3x7 chciałbym posiadać nowy. Ceny nowych rowerów są bardzo wysokie. Po namyśle chciałbym sam zbudować rower od zera. Aby ciąć koszty chciałbym mieć 1x10 

11-50t z aliexpress. Niestety nigdzie w intrenecie nie mogę znaleźć jaką przerzutkę do tego wybrać. Jak by ktoś posiadał jakąś wiedzę prosił  bym aby się nią podzielił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M6000 tego nie ogarnie. Już przy 42T kultura pracy jest średnia.

Co do tego że rowery są drogie, a Ty chcesz składać samemu, to nawet nie masz pojęcia jak bardzo się mylisz. Zbudujesz ulepa na mieszance częsci, a wyjdzie drożej lub gorzej niż w gotowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 i 11s mają ten sam ciąg, są kompatybilne.

Rozpisz sobie co chcesz kupić, policz według aktualnych chorych cen i zobacz co Ci wyjdzie w stosunku do rowerów fabrycznych. W normalnych czasach nie było warto, a teraz to już szaleństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, skom25 napisał:

10 i 11s mają ten sam ciąg, są kompatybilne.

Rozpisz sobie co chcesz kupić, policz według aktualnych chorych cen i zobacz co Ci wyjdzie w stosunku do rowerów fabrycznych. W normalnych czasach nie było warto, a teraz to już szaleństwo.

zeby to dzialalo na 10rz musi byc jeszcze manteka 10 rz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deore m6000 sgs nie będzie działać z tą kasetą, jeżeli coś widziałeś w Internecie to pewnie to była przerzutka z tej samej serii ale model m6000 gs z krótszym wózkiem i ta przerzutka zadziała z tą kasetą, zadziała również przerzutka slx m7000 gs, m8000 gs, sgs, m5100 sgs, m6100 sgs i wiele innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przez chwilę pod RD-M6000-GS kasetę 11-50, działa ale na koronce 50z wózek był już wychylony prawie max (jednocześnie nie można było wydłużyć łańcucha bo by wisiał luźno na 11z). W przypadku HT można sobie na to pozwolić ale do FS bym nie ryzykował.

RD-M5100 jest obecnie najtańszą przerzutką z tych obskakujących taką rozpiętość. Tzn. katalogowo najtańszą bo obecnie RD-M5100 najtaniej z dostępnych widziałem w okolicach 200zł a M6100 za 176zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do m6000 gs miałeś adapter wydłużający hak przerzutki ? w tych m5100 lub m6100 jeśli dobrze rozumiem trzeba wybrać sgs żeby działało to wtedy z przednim blatem 34 zęby? do m5100 lub m6100 tez trzba uzyc tego adaptera wydłużającego hak przerzutki? ilu zębowy maiłeś blat do twojej m6000 gs i kasety 11-50?

MTB Derailleur Hanger Extension Goat Link Extender Conversion Adaptor –  Dcbikes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, abdesign napisał:

Nie ma czegoś takiego (mówimy o Shimano) jak bębenek 11s w mtb nie ma czegoś takiego jak bębenek 10s... nie ma i 8 i 9... jest JEDNA długość bębenka mtb - 8/9/10/11.

https://szosa.org/topic/18193-kaseta-shimano-11s-na-bebenku-shimano-10s/
mi sie wydaje ze jest
7s
8/9/10s

11s i dalej juz nwm jak tam jest

 

1 minutę temu, Dokumosa napisał:

Osobiście polecałbym kasetę CS-M5100 11-51 zamiast jakiejkolwiek chińskiej. Będzie to działało o wiele sprawniej.

jeśli kaseta 11s bez problemu faktycznie pasuje na bębenek 8/9/10s to tez jestem zadania żeby brać shimano a nie coś z ali ale wydaje mi się ze bez przeróbek to nie będzie pasowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...