Skocz do zawartości

[do 2500zł] Pierwsza szosówka/gravel ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie czy ktoś może posiada lub posiadał ten rower i jest mi w stanie powiedzieć czy da radę troche posłużyć ?

https://www.decathlon.pl/p/rower-szosowy-rc120-z-hamulcami-tarczowymi/_/R-p-302301

Ogólnie sprawa wygląda tak że mam w planach zacząć dłuższe trasy takie do 400km ?

Z tego co widzę w decathlonie jest bardzo mała dostępność rowerów na ten moment i większości brak na magazynach może ktoś poleci jakąś stronke na której warto sobie poobczajać  i może coś "solidnego" wyhaczyć do takiej ceny, lub ma jakieś gotowe warianty na co warto zwrócić uwagę, tyle że nie chce żeby moje trasy opierały się na samych scieżkach rowerowych i asfaltach a żeby rower sprawdził się też w trudniejszych warunkach , z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mihau_ Też mi się tak wydawało ale wolałem dopytać, ogólnie to strasznie najarałem się na ten model https://www.decathlon.pl/p/rower-triban-gravel-120/_/R-p-312397 

Tylko nie chce żeby było tak że będę czekał i czekał aż będzie dostępny i się nie doczekam a za 2-3 miechy rowery pewnie pójdą w górę. To dzięki pewnie będzie kupowany :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już bym wolał do rc500 dorzucić niż tego "gravela" kupować

W sumie różnic się od rc120 napędem i oponami. Opony tania sprawa a napęd kwestia do dyskusji bo zarówno 1x10 jak i 2x8 miałoby swoich zwolenników i przeciwników. Osobiście wziąłbym tego na 2x8 i opony wymienił. W sumie to mam szczęście, że nie muszę takich wyborów dokonywać😝

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mihau_ No dobra to w takim razie nie ma co kombinować tylko brać i zmieniać opony, a jakieś konkretne polecasz ?

@abdesignSzkoda mi pieniędzy na tyle koksu żeby na raz taką trase zrobić 😅 Oczywiście świruje, a całkowicie poważnie nie robiłem nigdy jakiś większych tras i to ma być typowy początek, więc planowałem z Warszawy do Gdańska przejechać tak w 2-3 dni? Spokojny trip z kumplami,przystankami itp raczej o takiej jeździe myślę 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, delgado111 napisał:

@Mihau_ Też mi się tak wydawało ale wolałem dopytać, ogólnie to strasznie najarałem się na ten model https://www.decathlon.pl/p/rower-triban-gravel-120/_/R-p-312397 

Tylko nie chce żeby było tak że będę czekał i czekał aż będzie dostępny i się nie doczekam a za 2-3 miechy rowery pewnie pójdą w górę. To dzięki pewnie będzie kupowany :D

Myślę że spokojnie można brać. microshift advent to dobry napęd, spokojnie może być odpowiednikiem sory. Im bardziej jazda gravelowa , czyli bardzo zróżnicowany profil jazdy, lesne drogi, szosa, miasto tym w mojej opinii napęd jednorzędowy zyskuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz ten dostępny i się nie zastanawiaj ;)

Ja latam na Tribanie 100 (ale wymieniłem w nim napęd). Latam i w koło komina, i przeleciałem na nim Półwysep Helski w te i nazad i byłem z sakwami w Austrii... Pewnie, że wolałbym stalowego Marina ale...jak się nie ma co się lubi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...