Skocz do zawartości

[do 2500zł] Zakup roweru crossowego


VavaPL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

stoje przed zakupem swojego pierwszego roweru crossowego. Zrobiłem już spory research i wyłoniłem kilku kandydatów spośród których wybiore jeden. Mianowicie są to:
- lazaro quantum v4 men: http://lazaro-bike.pl/sklep/lazaro-quantum-v4-men-2020_pid=260
- Gian Roam 3 DISC: https://www.giant-bicycles.com/pl/roam-3-disc
- Unibike Flash Gts: https://www.unibike.pl/flashgts.html
Chętnie poznałbym za i przeciw każdego z ww. maszyn wskazane przez bardziej doświadczonych kolegów. Dodam, że w kwestii rowerów jestem amatorem. Z roweru będę korzystać zarówno do jazdy po mieście jak i do dłuższych dystansów raz na jakiś czas. 


Generalnie najbardziej składaniam się ku Lazaro, gdyż wydaje mi się, że ma najlepsze bebechy porównując je do ceny ogólnej roweru, ale jest to dosyć mało popularna marka i stąd też pewne moje obawy co do jakości. O Unibikach słyszałem, że są solidne i również cechuje je bardzo dobry stosunek cena/jakość. Co do Giantów, śmiga na nich kilku moich znajomych i bardzo je chwalą, ale nie wiem czy nie płaci się tu sporo za markę, gdyż porównując do lazaro i unibika, Roam 3 nie ma jakichś rażąco lepszych komponentów, a cena 500 zł większa.

Jeśli macie jeszcze jakieś inne sprawdzone i godne polecenia rowery w tym przedziale cenowym to podsyłajcie. Dodam, że warunkiem koniecznym są dla mnie hamulce tarczowe hydrauliczne.

Z góry dzięki za wszelkie opinie!
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do producenta Lazaro, gdyż miałem kilka pytań. Warte nadmienienia:
- cena modelu 2021 będzie 300zł większa (całkowity koszt 2350 zł),
- dostępny będzie niestety nie pod koniec kwietnia (taka informacja znajduje się na stronie), a później ze względu na opóźnienia w dostawie części.
Z ww. powodu będę musiał z niego zrezygnować, gdyż oczekiwanie 2-3 miesiące niestety nie wchodzi w grę. Także zwróciła moją uwagę waga roweru - 15,6kg, w porównaniu do ok. 13,5 Gianta i 14 Unibike'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Kands (Kands i Lazaro to praktycznie to samo) 1300 z 2013, jest to fajny rower bo kosztował około 1300zł. Nic się z nim nie dzieje mimo że ważę trochę ponad 100, działa i jest tani w eksploatacji - jakość jest ok.  Ale nie dał bym teraz za rower tej marki ponad 2000zł. Te rowery są zwyczajnie za ciężkie a z takimi pieniędzmi można się pokusić na lepszą ramę. Do 2000zł to tak, Lazaro i Kands są bezkonkurencyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chudzinki zapytałem producenta Lazaro bezpośrednio w mailu o wagę i taką dostałem odpowiedź.
@Przyczynateż polowałem na Vellberga Explorera 5.2, ale tak jak mówisz - nie do dostania.

Ostatecznie wybór padł na Gianta Roama 3. Rower potrzebny na już + udało się go dorwać w mieście, w którym mieszkam. Wiadomo, ze z dostępnością rowerów jest teraz mega lipa, dlatego długo nie się nie zastanawiałem, żeby znowu nie obudzić się z reką nocniku. Mam nadzieje, że będzie fajnie służył :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...