Skocz do zawartości

[1500-2000] rower trekkingowy/crossowy


Rekomendowane odpowiedzi

dzień dobry
dane: wzrost: 171 cm, waga: 74-81kg przeważnie ( obecnie 79) chłopak lat 18

szukam roweru trekkingowego najlepiej do około 1700 ale jestem w stanie dołożyć do tych 2000, nie ukrywam jestem laikiem, więc poprosiłbym o jakieś lekkie informacje o rowerze.
Zastosowania roweru: przeważnie jazda po drogach rowerowych, ulicach, oraz poza miejskimi tereny, lecz raczej nie leśne, mało wymagające ot po prostu ubita ziemia stąd wydaje mi się być najlepszym kandydatem rower trekkingowy.
Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam.

(może być krossowy ale wymaganiem są błotniki, a te przeważnie nie są w rowerach krossowych z tego co zauwazylem)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za około 50 kupujesz i zakładasz - błotniki  to nie problem zazwyczaj, a osprzęt bywa o szczebel lepszy w crossie niż trekkingu za podobną cenę...

Przy tym wzroście istotna jest długość nóg ( czy też przekrok) bo to może znaczaco ograniczać i tak wyjątkowo kiepski obecnie wybór ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://kross.eu/pl/rowery/turystyczne/cross/evado-2-0-czarny-niebieski-polysk

Jak kolega wyżej napisał - na wolnobiegu . Przy twojej wadze to trochę słabo . Lepszym rozwiązaniem jest rower z napędem na kasecie . Jeśli możesz wydać 2 tyś to nie szukaj tańszych rowerów . Właśnie od 2-2,5 tyś zaczyna się przyzwoity sprzęt .

A o tym rowerze ktoś już wspomniał https://www.decathlon.pl/p/rower-trekkingowy-riverside-120/_/R-p-300806?mc=8405304&c=Szary

Jeśli nie zamierzasz jeździć w górach to przełożeń powinno wystarczyć . Rower ma pewną  niedogodność - sztyca jest na stałe połączona z jarzemkiem . Nie ma regulacji pochylenia siodła . Sztycę oczywiście można zmienić . To nie całkiem crossówka ale broni się ceną .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...