Skocz do zawartości

[Opony] Pomoc w wyborze opon 26'


BoniunioBDG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Mam prośbę żebyście pomogli mi wybrać opony ponieważ jestem kompletnym laikiem w tym temacie mianowicie mam obecnie Michelin Country Mud ale dość ciężko jeździ się na nich a głównie potrzebuje do jazdy po mieście tzn 75% miasto 25% teren.

Z góry dzięki za każdą sugestie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dalekie są te wypady (jaki konkretnie rodzaj nawierzchni, np. szuter etc. deszcz czy suche warunki) i jak daleka codzienna trasa do pracy?  Na kołach 26" i tak osiągniesz średnio max. 20-23km/h więc w Twojej sytuacji celowałbym w coś z mniej agresywnym bieżnikiem i już będzie dobrze (Double Fighter jest ciekawą oponką choć dość ciężką, ale na niej jeszcze nie jeździłem) 

Możesz tez włożyć jakiegoś semi-slicka na tył, a z przodu dla poprawy trakcji właśnie np. Race King i to jest dobra opcja. . 

Totez owe sprecyzowanie "wypadu za miasto" pomoże wybrać oponki. Niestety na rynku 26" nie ma wiele semi-slicków, albo ja miałem pecha że na przykład od Schwalbe kupowałem z wadą (bicie). Ja jeżdżę teraz na Schwalbe Mondial Performance, a w tym sezonie będę próbował tanią zwijankę Deli Tire bo recenzje ma bardzo dobre Opona DELI TIRE SA-254 - CentrumRowerowe.pl .

 

741406566_SchwalbeHurricane_oldnew.thumb.jpg.19d31eb2e8333931add681dc507f777f.jpg

Na tej po lewej robiłem trasy średnio powyżej 100km. Teraz jest dostępny model po prawej, ale chyba z tą samą średnią wkładką antyprzebiciową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.04.2021 o 17:44, skom25 napisał:

Continental Race King to bardzo szybka opona, nawet na asfalcie. Tyle że to może nadal być nieco za dużo bieżnika.

Race King to bardzo dobra opona i też polecam, a jeśli jednak coś bardziej na asfalt to może Michelin Country Rock? Będą trochę węższe niż Conti 26x2.0, ale może nieco cichsze i lżejsze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, marvelo napisał:

Race King to bardzo dobra opona i też polecam, a jeśli jednak coś bardziej na asfalt to może Michelin Country Rock? Będą trochę węższe niż Conti 26x2.0, ale może nieco cichsze i lżejsze.

 

Te Michelinki są bardzo fajne. Mam je w rozmiarze 27.5x1,75 w swoim rowerze. To są opony "gravelowe". W porządnym błocie i głębokim piasku kiepsko sobie radzą ale w każdych innych warunkach sprawdzają się super. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie tak wracając do tematu bo właśnie chce zamówić te Continental Race King i mam pytanie bo nie znam się na tym czy wszystko będzie pasować oraz zzy lepiej zamówić szerszą bo gdzieś czytałem artykuły że lepiej zmówić szerszą bo mają mniejsze opory toczenia ?,

tak jak pisałem wcześniej mam obecnie:

 

Producent: Michelin

Model: Country AT

Rozmiar: 26" x 2.00

ETRTO: 52-559

Opona drutowa

Maksymalne ciśnienie: 2.0-4.0 bar

Waga: 650 g

 

a chce zamówić:

 

Producent: Continental

Model: Race King

Rozmiar: 26x2.00

ETRTO: 50-559

Opona drutowa

Technologie: Sport

Oplot: 3/180 TPI

Ciśnienie robocze: 50-65 PSI

Waga: 600g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Conti będą teoretycznie 2mm węższe, ale jak kupiłem ostatnio Cross King 26x2.0 to byłem w szoku jakie wąskie w porównaniu do poprzednich Specjalized Roll-x w tym samym rozmiarze. Ale w Twoim przypadku wąskie nie znaczy złe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...