Skocz do zawartości

[Zakup] Dylemat MTB czy Crossowy do 2500zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie Wszystkich na wstępie jako nowy użytkownik forum.:)

A więc dodam na początku że jestem zielony jeżeli chodzi o temat rowerów dlatego też zwracam się do Was z prośbą o pomoc:)

Jeździł bym głównie w weekendy i w tygodniu po pracy. Mój wzrost to 182cm,waga 124kg.Jezdził bym po asfalcie, jakieś ścieżki rowerowe a także drogi boczne, czasem leśne. Przeglądając Internety i grupy na FB najbardziej chyba odpowiedni byłby Crossowy? Dziś z kolei wyczytałem by przy moich gabarytach bardziej kierować się w stronę MTB(ze względu na mocniejszą konstrukcje) no i już nie wiem co kupić...Dodam że niestety zostaje tylko zakup przez Internet.

Budżet na rower to 2500zl chodź myślę że maksymalnie w ostateczności mógł bym wydać 3000zl..

Z góry dziękuje za pomoc..

Sezon się zaczyna więc czas dupę ruszyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unibike i trek ma o ile się nie mylę zwiększony "udźwig" jezdzca, ale przy ciężkim rowerzyście ważne są dobre mocne koła a w tym budżecie będzie ciężko to uzyskać. Sam waze 108 kg wybrałem treka lecz koła nie wytrzymywały, pękały szprychy, jak zmieniłem koła to tylko jeżdżę czyszczę i smaruje napęd żadnych awarii odpukać, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak koledzy - Trek albo Unibike . Crossowy . Spokojnie znajdziesz model za 2.5 - 3 tyś . Tzn znajdziesz w katalogu bo nie wiem jak z dostępnością . Unibike w tej samej cenie będzie miał lepszy osprzęt , Trek ....  jak powiem że ramę ale są tacy którzy powiedzą że napis na ramie . Chcesz kupować przez neta , hmmm  trzeba rozmiar wybrać , a jesteś ( jeśli mówimy o rowerach crossowych ) tak na dranicy 19 " i 21" .

https://www.youtube.com/watch?v=eRLWGbUN1UY

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...