Skocz do zawartości

[6000 zł] MTB do małych górek i 50/50 asfalt /ścieżki leśne do których trzeba dojechać


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie na wstępie chciałbym zapytać co się dzieje z dostępnością rowerów?
Dzwonię, wysyłam maile - dziś nie da się kupić roweru w określonej ramie i kolorze?

Bardzo podobają mi się TREK-i np. x-caliber 7-8-9  natomiast oczytałem się, żeby brać ramę na sztywnej osi (a trek ich z tyłu nie ma, czemu?)
Podobają mi się też MERIDY np. big,nine limited 2021 czy też big.nine 600 niebieska ale tego nigdzie nie ma? o co tu chodzi?

No i pytanie co z ramą? mam 178cm wzrostu, ważę 92kg i podobno jestem na pograniczu M i L (lub w TREKU ML i L) nie ma się do nich jak przymierzyć bo jak jest L w jakimś sklepie to nie ma M, jak jest M to nie w kolorze który bym chciał i do L-ki też nie ma się jak przymierzyć.. ehh

A więc co byście polecili tak żebym nie musiał po miesiącu czy sezonie robić upgrade roweru, po prostu kupić i śmigać na tym kilka sezonów?
Jak jest z tą ramą jak będzie L to śmiało brać? czy naprawde jest taka różnica między M a L w jeździe?

Nie ukrywam, że kupuje oczami musi mi się rower podobać, napęd najlepiej jednoblatowy (nie chciałbym się pchać w starsze cięższe i bardziej awaryjne) no i te sztywne osie, warto? jak zakupie trek-a to rama będzie bez sztywnej osi z tyłu i czy nie będę później żałował zakupu?
Jeżeli są tu także sprzedawcy to chętnie zakupię rowerek w promieniu powiedzmy 100km od Będzina lub z opcją wysyłki.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

16 minut temu, bartek_86 napisał:

(a trek ich z tyłu nie ma, czemu?)

Bo sprzedaje nazwę

16 minut temu, bartek_86 napisał:

No i pytanie co z ramą? mam 178cm wzrostu, ważę 92kg i podobno jestem na pograniczu M i L (lub w TREKU ML i L)

Mam tak samo i w Treku jestem po środku

16 minut temu, bartek_86 napisał:

czy naprawde jest taka różnica między M a L w jeździe?

Jest. W pozycji, to ma wpływ na kręgosłup, ramiona ...

16 minut temu, bartek_86 napisał:

no i te sztywne osie, warto? jak zakupie trek-a to rama będzie bez sztywnej osi z tyłu i czy nie będę później żałował zakupu?

Będziesz. Sztywne osie i taperowana główka w ramie w tym budżecie.

Szukałbym Meridy BIG.NINE 300 LITE lub wyżej https://www.merida-bikes.com/pl-pl/bikefinder/tag/mtb-hardtails-73/root/mtb-hardtails, Rockrider XC500 (bywa, "rzucają" czasem) dla Ciebie rozmiar L, akurat są https://www.decathlon.pl/p/rower-gorski-mtb-xc-500-29/_/R-p-304245, Kellys Gate im wyżej tym lepiej (30, 50, 70 ...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, bartek_86 napisał:

dziś nie da się kupić roweru w określonej ramie i kolorze?

Witamy w 2021 roku ;) 

Treki możliwe, że mają najgorszą wycenę ze wszystkich marek i po prostu nie bardzo jest sens je kupować w takiej kwocie lub niższejr. Inna sprawa, że wszystkie rowery koszmarnie podrożały.

 

9 minut temu, bartek_86 napisał:

napęd najlepiej jednoblatowy (nie chciałbym się pchać w starsze cięższe i bardziej awaryjne)

Starsze napędy niekoniecznie są cięższe i na pewno nie bardziej awaryjne, za to były tańsze. Ale wyboru i tak praktycznie nie ma, więc jak chcesz 1x to tego akurat pełno.

Sztywne osie no lepiej mieć niż nie mieć, bo to zwyczajnie nowszy standard, ale w samej jeździe to większej różnicy nie robi.

 

Niestety musisz się sam zorientować co w ogóle jest dostępne i z tego wybierać. Zobacz jeszcze na Decathlon czy Media Expert o ile oczywiście wizualnie będą pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekornie zapytam - musi być góral? 

Jak do lasu czy miasta na dziury i krawężniki to jasne, najlepiej. 

Ale jak na asfalt czy ścieżki leśne to może crossówka? 

Pytam bo mam właśnie Treka Dual Sport, i uważam że to świetny, uniwersalny rower, super się nim jeździ w terenie, znam też rowery które na serwis trafiają i w maratonach jeżdżą. Jedyne co ogranicza to opona, trzeba się zadowolić nieco węższą, ale opon przełajowych jest teraz cała masa. Geometria według mnie pomiędzy crossem a góralem właśnie. 

Treka bym drugi raz nie kupił za politykę cenową, w tym roku to już w ogóle, ale o podobnej geometrii jest Giant Roam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że kolor ramy nie przeszkadza w przymiarce ....  A tak poważnie, ludzie kupujący sprzęt za takie pieniądze przeważnie wiedzą jaki rozmiar im odpowiada . Jeśli wsiądziesz na M i L nawet w innych sklepach to powinieneś poczuć na którym ci lepiej .  Jeśli nie wiesz dokładnie czego chcesz to sprzedaż wysyłkową stanowczo odradzam . Tyko dobry sklep .

Edit - jestem +/- twojego wzrostu i na żadną Lkę bym nie wsiadł . Przekładając to na cale szukaj ramy 18 . Patrząc na geo Treka - ML i to wcale nie będzie mała rama .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bartek_86 napisał:

mam 178cm wzrostu,

A ile przekroku masz? Myślę, że przy takiej jeździe jak napisałeś największą różnicę między 17/18/19 cali to odczujesz właśnie na przekroku. Resztę możesz skorygować mostkiem. Wiem, wiem @wkg, to niezgodne z zasadami 😛.

Cytat

Jeśli nie wiesz dokładnie czego chcesz to sprzedaż wysyłkową stanowczo odradzam . Tyko dobry sklep .

A ja tam nie odradzam, bo w sklepach ciężko z dostępnością, a o dobrych sprzedawców baaardzo ciężko 😀.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jeszcze rozmiarowo - ja Dual Sporta mam przy 180 wzrostu L-kę, 20", nieco za dużą, ale jeździ mi się lepiej jak na M-ce. 

Trek - z całym brakiem szacunku za tegoroczną politykę testową ma/miewał u dystrybutorów rowery testowe, można z tego skorzystać przy dobieraniu rozmiaru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz być trochę między rozmiarami, ja tam bym się nie sugerował ich rekomendacjami. M niedostępne. Zawsze możesz zwrócić. Na 178 cm wzrostu zwykle ludzie biora M. TT 610 mm wydaje sie idealna. A dlaczego rekomendują L przy tak szerokiej kierownicy ? Nie wiem.

PS: Z tym L chyba przedtem błędnie napisałem, myślałem o innym rowerze. Ale kto wie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, w końcu dotarł, rowerek prezentuje się świetnie, nie jestem jakimś specjalistą w dziedzinie rowerów i wielkości ram ale ta M-ka wydaję się być w sam raz , w porównaniu do roweru na którym jeździłem przez ostatnie 4 sezony ten wydaje sie być wielki:)

Podziękował za podpowiedzi zapewne nie brał bym pod uwagę roweru z decathlonu a tu jednak:)

Jak trochę sie zagłębilem w temat to rockrider daje w tej cenie zdecydowanie najlepszy osprzęt, 2 sztywne osie, napęd GX, no i swietnie oceniany amor reba:)

 

20210415_151330.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...