Skocz do zawartości

[opinie] Internetowe Sklepy Rowerowe cz.2


durnykot

Rekomendowane odpowiedzi

grawitacyjny.pl

Pozytywna.

Szukałem szprych Sapim Laser srebrnych i nypli alu - u nich dostępne w dobrej cenie, szybko i na sztuki (nie wszędzie tak jest - a potrzebowałem 48 szprych jednej długości i 16 innej). No i dość tania przesyłka za pobraniem (16 zł GLS). 

Sprawdziłem dokładnie - ilość się zgadza co do sztuki, długości również (sprawdzam, bo czasem może się jakaś szprycha zaplątać z innego kompletu i wtedy przy zaplataniu zonk). 

Dziękuję, będę wracał.

Edytowane przez marvelo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mod Team

W ostatnim czasie dwa zakupy w dwóch różnych sklepach:

1. Biostern - pozytywna, jak zwykle brak jakichkolwiek problemów, szybka wysyłka.

2. Bike-components.de - pozytywna, obsługa bardzo dobra i kontakt bez zastrzeżeń, produkt dotarł w 3 dni robocze od zaksięgowania wpłaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

bike24.com - negatywna

Zamówienie z 26.11. Gwarantowali dostawę w 3-5 dni. Dzisiaj dowiedziałem się od przewoźnika, że paczka nie dotarła nawet jeszcze do Polski i MOŻE otrzymają ją w przyszłym tygodniu. Według trackingu od 3 dni leży w Pradze.
Paczkę (pomimo informacji o dostawie za pośrednictwem DHL i DPD) wysłali jakąś firmą krzakiem - Packeta.
Ciekawi mnie też, co jest w tej przesyłce, bo tuż po złożeniu zamówienia kask zniknął całkowicie z oferty. Nie chodzi o wyczerpanie zapasów, produkt został usunięty ze sklepu (gdy zamawiałem, samego rozmiaru L mieli "10+ on stock").
Co gorsze - nie można się z nimi skontaktować, nie odpowiadają na wiadomości.
Mam nadzieję, że uda mi się odzyskać pieniądze... Omijajcie szerokim łukiem, nawet jeśli czasami ceny będą bardzo konkurencyjne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TheJW Ja u nich zamawiałem kilka miesięcy temu kierownicę, wszystko poszło gładziutko i miałem ją u siebie chyba właśnie po 3 dniach od zamówienia, nie miałem nawet potrzeby się z nimi kontaktować. Mam nadzieję, że to jednorazowa wpadka, bo mają fajną ofertę i ceny 😕

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.12.2021 o 09:53, TheJW napisał:

bike24.com - negatywna

Zamówienie z 26.11. Gwarantowali dostawę w 3-5 dni. Dzisiaj dowiedziałem się od przewoźnika, że paczka nie dotarła nawet jeszcze do Polski i MOŻE otrzymają ją w przyszłym tygodniu. Według trackingu od 3 dni leży w Pradze.
Paczkę (pomimo informacji o dostawie za pośrednictwem DHL i DPD) wysłali jakąś firmą krzakiem - Packeta.
Ciekawi mnie też, co jest w tej przesyłce, bo tuż po złożeniu zamówienia kask zniknął całkowicie z oferty. Nie chodzi o wyczerpanie zapasów, produkt został usunięty ze sklepu (gdy zamawiałem, samego rozmiaru L mieli "10+ on stock").
Co gorsze - nie można się z nimi skontaktować, nie odpowiadają na wiadomości.
Mam nadzieję, że uda mi się odzyskać pieniądze... Omijajcie szerokim łukiem, nawet jeśli czasami ceny będą bardzo konkurencyjne.

Myślę, że zmienię opinię na neutralną.
Sklep skontaktował się ze mną dopiero po wystawieniu opinii na TrustPilot jako odpowiedź na tę ocenę + dodatkowo wysłali od razu odpowiedź na mojego maila. Wyjaśnili, że ze względu na Black Friday wysyłki mogą się opóźnić, czas dostawy wydłużyć, a całość zająć do 10 dni. Szkoda tylko, że nie napisali tego nigdzie na stronie, pod wielkimi banerami promocyjnymi, albo chociaż na karcie podsumowania zamówienia.
Najsłabszym ogniwem okazała się tu firma Packeta, która w pewnym momencie nie była nawet pewna, gdzie znajduje się przesyłka... Pewnie gdyby sklep wysłał zamówienie za pośrednictwem DPD/DHL/GLS, o czym mowa w regulaminie dostawy, paczka dotarłaby dużo szybciej. Tutaj też wpadka bike24, bo nigdzie nie informują o wysyłce za pośrednictwem Packety i nie dają możliwości wyboru formy dostawy (poza dopłaceniem do opcji express).
Przesyłkę finalnie odebrałem 7 grudnia, czyli 2 dni po wyścigu, na który zamówiony kask był mi potrzebny...;)
Paczkę doręczyła do mnie Poczta Polska.

Ocenę zmieniam z dwóch powodów:
- sklep mimo wszystko się skontaktował, przeprosił i sam z siebie zaproponował zwrot kosztów dostawy - 9,99€
- mają bardzo szeroką ofertę i bardzo konkurencyjne ceny

Jeśli ktoś będzie chciał zrobić u nich zakupy, polecam dodać adnotację z prośbą o wysyłkę za pośrednictwem firmy innej niż Packeta.

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Packeta to o ile się orientuję normalna firma kurierska działająca u naszych południowych sąsiadów. Ale oni nie zajmują się dystrybucją w Polsce, co najwyżej "przerzucają" paczki pod granicę a potem dostarcza to Inpost czy kto inny. Kilka razy tak mi obsługiwali dostawę ze Słowacji do paczkomatu. 

Zatem faktycznie dziwne, że sklep wysłał paczkę w ten sposób zamiast bezpośrednim kurierem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Może komuś się przyda, opis takiego przypadku

Dokonałem zakupów rowerowych w Anglii, firma juz nie istnieje, więc nie ma, co  podawać jej nazwy,  ale przewoźnik , cały czas działa.

Kuechne & Nagel

 

Paczka nie dotarła na czas, NB wziąłem urlop na ten dzień,zeby ją odebrać. Zadzwoniłem do K&N w Polsce , twierdzeli, ze nawaliła firma nadająca. Zadzownilem do nich, Przysłali mi dokumety ze nie nawalili. Dzwonie znowu do K&N . Mówie im, ze mam dokumenty , że kłamali. Kierowcy pracuja do godzin popołudniowych, wiec mieli jeszcze kilka godzin na dowiezienie paczki. Jak się mogłem domyśleć z kontekstu rozmów i pogłosów w telefonie, kierowcy zjechali już do bazy i wszyscy wszystko mieli gdzieś. ( Kierownicy, którymi rozmawiałem, nie byli aroganccy, ale widziałem że ich to mało obchodzi, jakiś termin, że to ważne itd. )

Złożyłem reklamacje od razu w K&N (Globalnym) . Uzyskałem  , że dostarczyli następnego dnia  rano.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie to zastanawiało... Mnie Poczta Polska zwodziła przez tydzień, a na końcu ganiałem jeszcze kuriera. Tylko co to ma wspólnego z tematem. Wszyscy wiedzą jakie są realia.

Inna sprawa, że co ma zrobić kierowca? To jego praca, też chce zrobić co do niego należy i wrócić do domu. Co go obchodzi że jakaś tam ważna paczka? Ma robić po godzinach albo ponownie zapakować się do samochodu i jechać? On jest ostatni w tym łańcuszku.

Edytowane przez skom25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ma tyle wspolnego z tematem, ze przy zakupie warto wskazać kto dostarczy paczkę. 

Korzystałem wiele dziesiatków razy z Poczty Polskiej, InPost, DHL. Nigdy nie doświadczyłem problemów z nimi . Znam niketorych doręczycieli po imieniu i jestem w z nimi w dobrej komitywe.

Cały przebieg rozmowy jednak świadczył o  bezczelności kierownictwa, choć bez słownej arogancji i złości.

Poza tym, nie miało dla nich  znaczenia że kłamali, że moralny obąwiązek to napraprawić to co się żle rozbiło , od razu , a nie kiedy będzie chciało.  Mieli jeszcze 4 godziny pracy, wiec mogli dostarczyc w 1 H i pójśc 3 H  wcześniej do domu, zamiast 4. Bo tego dnia kierowcy już niegdzie nie jezdzili. I kilka jeszcze innych szczegółow, które uzadadnaija moją opinie o bezczelności

 

A  swoja droga - składać  reklamacje. Choć wtedy usłyszalem , że mogę sobie złożyć. I tak im nic nie zrobią.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

1100 km po wymianie kół w tandemie przejechane,  las, szutr, szkosa,  u https://www.blackcatwheels.pl/p/about-me.html bez problemów. Koła lepiej się toczą. Co prawda poprzenie miały gorsze piasty, wiec to nie jest dziwne. Jestem po 1100 km  zadowolony ze zmiany z dwóch powodów. Obawiałem sie ze 36 szprych to bedzie za mało. Myślę, że p.Tomasz bardzo dobrze zaplata koła i zmniejszenie szprych o 12 nie  odbiło się na jakości i bezpieczeństwie . Samo kupowanie, pomoc w wyborze jak najbardziej w porządku.

Polecam  p.Tomasza

Edytowane przez Mtalamu
literówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Rose

www.rosebikes.pl

Bardzo słaby i zdawkowy kontakt email. Brak możliwości zmiany zamówionego asortymentu lub anulowania zamówienia, nawet w dniu zamówienia. Katastrofalna obsługa i brak chęci rozwiązania problemu. Całkowity brak elastyczności. Wszelkie działania zmierzające jedynie w celu wypchnięcia asortymentu ze sklepu. To moje ostatnie zakupy w tym sklepie. Szkoda że wcześniej kupiłem u nich rower, za takie podejście drugi raz nie popełniłbym tego błędu.

Edytowane przez PawelW84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. centrumrowerowe.pl - pozytywny, kupiłem tam kilka rzeczy, kilka odesłałem - bezproblemowo, bardzo proklienckie nastawienie, szybka wysyłka; mają też duży asortyment;

2. rowerplus.pl - pozytywny, może mniejszy wybór niż u konkurencji ale i marże niższe, kupiłem ostatnio kilka drobiazgów, jak zwykle do faktury miły obrazek dołączony :) szybka wysyłka.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 Zgadzam się. centrumrowerowe.pl  - ocena dobra; dostawa za darmo, dostawa była zawsze w nastepny dzień roboczy, chat ze sprzedawcą, na maile tez odpowiadają ( a to chyba jednak rzadkość, przeważnie  szkoda trudzić się pisząc malie) , no i  duzy asortyment. Od nich przeważnie zaczynam zakupy. Jak nie maja szukam gdzie indziej. Zatem w  innych sklepach zakupy robiłem tylko okazjonalnie.

 

 

Edytowane przez Mtalamu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mtalamu ta dostawa za darmo, to tylko dlatego że masz ją od razu w cenie produktu. No i nawet nie jest jakoś sprytnie ukryta. Nie ma co się czarować, CR z jednego z tańszych sklepów, zrobił się jednym z najdroższych. Doceniam ich za otoczkę pro kliencką, ale ceny mają absolutnie absurdalne. Zamawiam od nich dużo, ale tylko rzeczy których nie mają inni lub mają, ale z przesyłką wyjdzie dokładnie tyle samo. 

---

Biostern

Jak zwykle pozytywnie, chociaż jest jedna sprawa. Na Allegro wysyłają natychmiast, jeszcze się nie zdarzyło żebym miał opóźnienie. Przy zamawianiu przez stronę, co się bardziej opłaca przy większych zakupach, czasami mają dzień opóźnienia.

---

Ktoś zamawiał w ostatnim czasie z cyklomania? Ogarnęli się, czy wysyłka to nadal jedna wielka niewiadoma?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...