Skocz do zawartości

[opinie] Internetowe Sklepy Rowerowe cz.2


durnykot

Rekomendowane odpowiedzi

sbike.pl - negatywna

Zakup w czwartek kluczy CrankBrothers (bo w promce za 76,90zł) nieudany - przelewy24 odrzucają płatność (tak jak by opcja zakupu tego produktu była wyłączona). Nie robiłem drugi raz płatności bo w panelu widniało zamówienie jako przetwarzane (czy coś podobnego). Dzisiaj wchodzę w zamówienia a tam anulowane (co jest oczywiste) ale cena produktu już nie 76,90 zł tylko 89,90 zł. WIELKI MINUS za wystawianie w promocji ale jednak uniemożliwienie zakupu, a potem podnoszenie ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklep: Centrum rowerowe
Ocena: pozytywna
Szybko i sprawnie, nie mam zastrzeżeń. Ale cenowo to kosmos, kiedyś XT teraz ledwo SLX.

Sklep: Formicki-bike.pl
Ocena: pozytywna
Zamówiłem 4 łańcuchy, wysyłka szybka w 48h u mnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

formicki-bike.pl  negatywna
Niestety kiepski kontakt, i zdaje się olewanie klienta : zakup butów i chwytów 16 maja, brak info o wysyłce, następnie tłumaczenie oczekiwaniem na dostawę chwytów, po czym wysyłka butów bez uprzedzenia z paragonem tylko na nie ( odebrałem 10 czerwca ), a chwytów brak, potem kilka razy mail i parę telefonów, ale skutek póki co żaden - i tak mają szczęście, że trafili nienaprzykrzającego się, bo inny już by pewnie awanturę zrobił ( w rozmowie np. ustaliliśmy, że dostanę mail'a z informacją - nie dostałem, następnie była mowa o oddzwonieniu - znów nie oddzwonili )...
Podsumowując : najlepiej pytać o wszystko przed zakupem, bo potem wychodzą takie kwiatki.
Rozwalają mnie te akcje, gdzie towar jest niby dostępny i można go kupić, a potem okazuje się, że go nie ma...
Niestety była tylko opcja płatności za pobraniem, więc kasa gdzieś jest, ale na razie nie u mnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

finisher.pl - neutralna - zamówienie złożone i opłacone blikiem we wtorek. Następnego dnia ni z gruchy ni z pietruchy bank mi krzyczy, że mam wpływ na konto. Szybkie śledztwo, analiza tych dziwnych opisów. Okazuje się, że sklep zwrócił kasę. Zero maila i wiadomości na temat tego, że zamówienie nie będzie zrealizowane. Po prostu zwrot kasy i zero kontaktu. 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bestbikestore.pl - NEGATYWNA
expertbike.pl -  NEGATYWNA

Te dwa sklepy działają pod jednym numerem NIP, oba nie mają podanego numeru telefonu. Pogrzebałem trochę, znalazłem numer i dodałem je na mapach google. Generalnie ja mam bardzo negatywne doświadczenia z firmą i mam wrażenie, że pozytywne opinie dodawane są przez właściciela sklepu (Widać to np. na autopromocji sklepu przez właściciela na forach z użyciem fake kont).
Po wpłacie brak jakiegokolwiek kontaktu, sprzedają towar którego nie mają a pieniądze oddają po miesiącu o ile uda się o to doprosić 
Jeżeli mieliście jakieś doświadczenia z tą firmą, rzućcie opinią na google 😃 
Bestbikestore.pl: https://goo.gl/maps/VirGChL47UicfT5u6
Expertbike.pl: https://goo.gl/maps/Xh5xEbwfAzWeU2xMA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prestosport.pl - negatywna

Zamówiona nakrętka kontrująca do korby SRAM i chwyty ESI Extra Chunky (całość z wysyłką prawie 110 zł). W paczce znajdowały się tylko chwyty ESI i paragon za... "chwyty kierownicy Bicyklon" na kwotę 24,99 zł. ;)
Przed zamówieniem próbowałem się kontaktować telefonicznie celem potwierdzenia dostępności towaru, ale okazało się to niemożliwe. Na wiadomości odpisali tylko, że "zaraz sprawdzą".
Niezła ściema. Ciekawe, co na to Skarbówka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyklomania.pl - neutralna

Miałem pecha z zakupionymi pedałami Time Atac XC6. Zakupione w dobrej cenie dotarły szybko. Ale okazały się z wadą fabryczną – prawy pedał cykał od nowości, kiepsko się obracał.

Po telefonie do sklepu wysłałem na swój koszt kurierem. Rozmówca powiedział mi że jeśli reklamacja zostanie uznana, to koszt kuriera będzie mi zwrócony.

Wysłałem… i cisza. Dzwoniłem, pisałem do sklepu z prośbami o informację. W końcu po trzech tygodniach dowiedziałem się że pedały od starego dystrybutora z Krakowa trafiły do Wrocławia. Tydzień później dostałem info że reklamacja została uznana i że otrzymam zamianę za 7 tygodni. Poprosiłem więc o zwrot kasy. Następnego dnia dostaje info że pedały będą wysłane do mnie kurierem. Na pytanie czy dostanę zwrot za kuriera ode mnie do sklepu – nie dostanę bo kuriera miał zamawiać sklep. No dobra, trudno, niewielka kwota. 

Dostałem więc pedały… ale niekompletne, bez bloków i śrubek. Zgłosiłem to od ręki – i znowu cisza!

Odradzam więc zakupów w tym sklepie. Kontakt jest kiepski, o każdą informację trzeba kilka razy się upominać. Infolinia działa tylko 9-15.

Nie wiem czy nowy dystrybutor TIME'a będzie dbał o klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Panowie, jak sami zauważyliście temat dotyczy opinii o sklepach rowerowych i tylko takie wpisy, merytoryczne, bez wydawania się w teorie spiskowe, dyskusje nie są akceptowane. Jeśli chcecie dyskutować o danej opinii róbcie to na PW.

Temat posprzątany i przypominam, że za odpowiadanie na spam także są odpowiednie nagrody.

 

Dla niewtajemniczonych podaję schemat postów w tym temacie:

1. Sklep rowerowy

2. Negatywna/pozytywna/neutralna

3. Krótki opis wystawionej opinii

Tyle i tylko tyle.

Na każdy inny post reakcja będzie natychmiastowa i myślę, że dla wszystkich oczywista.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

bikestacja.pl - negatywna

Zauważyłem, że mają na stanie zaciski szosowe których szukam więc napisałem maila z pytaniem o produkt. Pan odpisał, że zacisków srama nie mają w ogóle na stanie.
W odpowiedzi wysłaem screen shoty z ich strony i z allegro. Nie opdisali już.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

bjsport Allegro - negatywna 

Podczas zakupu informacja o dostawie pojutrze.

Siodło za 145 PLN.

Okazało się że czekałem siedem dni.

Zwróciłem uwagę w odpowiedzi usłyszałem że nikt nie gwarantował czasu dostawy.

Przesyłka przyszła w opakowaniu z innego sklepu.

Po wystawieniu negatywnego komentarza Allegro usunęło go.

 

Edytowane przez XC100S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Sklep: Biostern / XTREMES (allegro) - pozytywna

Chciałem kupić komplet opon szosowych. W ofercie na allegro była tylko jedna, ale w sklepie widziałem, że ma więcej. W sobotę wieczorem napisałem wiadomość przez allegro, czy jest dostępne więcej. Po 30 minutach odpowiedź, że zwiększył liczbę dostępnych sztuk w ofercie i dzięki za zwrócenie uwagi. Zamówiłem, wysłane w poniedziałek rano i u mnie we wtorek.

PS. Kupuję przez allegro bo mi wygodniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...