Skocz do zawartości

[opinie] Internetowe Sklepy Rowerowe cz.2


durnykot

Rekomendowane odpowiedzi

Biostern - pozytyw - pierwszy raz tam kupowałam i wrócę, bardzo szybka wysyłka i dobra cena.

Centrum Rowerowe - pozytyw- lata już tam nie robiłam zakupów, teraz ustrzeliłam kasetę we w miarę dobrej cenie, fant kupiony 15.26 i przed 16 paczka już ruszyła w drogę.

 

Edytowane przez truskawka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bikeinn - ocena zdecydowanie NEGATYWNA.

Towar zamówiony 21.02. Dostępność na stronie: "w magazynie".

Z dnia na dzień zmieniał się planowany czas dostawy, z początkowego 25.02 na 29.03 na dzień dzisiejszy (podejrzewam,  ze będzie się zwiększał w nieskończoność). Status zamówienia na dzień dzisiejszy nie zmienił się od dnia złożenia zamówienia i stanowi:" w drodze do centrum wysyłkowego".  Rozumiem, że trudno skrobnąć wiadomość w stylu "przepraszamy, nastąpiła pomyłka, nie mamy towaru i zwracamy pieniądze". 

Tak więc anulowałem zamówienie i poczekam na zwrot $. Jeśli będą zwracać tak szybko jak wysyłają zamówiony towar to najpewniej całą sumę, zanim do mnie dotrze, zeżre inflacja 😉

Edytowane przez KNKS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Sbike.pl pozytyw - w ostatnim czasie dwa zakupy. Pierwszy towar przyszedł po dwóch dniach roboczych od zamówienia, drugi zgodnie z informacją na stronie (wysyłka 3-4 dni) dotarł w szóstym dniu roboczym po zamówieniu. Obsługa świetna, szybkie odpowiedzi na maile, a ceny większości komponentów konkurencyjne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyklomania.pl - NEGATYWNA :icon_exclaim: z wielkim wykrzyknikiem.
W zeszłym tygodniu pojawiły się u nich suporty Token Ninja BB4129QB - w jakiejś ograniczonej ilości, ale były. Dostałem też od nich mailowe potwierdzenie, że suporty były dostępne. Przed złożeniem zamówienia odświeżyłem stronę z 5 razy, żeby upewnić się, że w międzyczasie nie zniknęły i nie będzie później zabawy z jego anulowaniem. Na stronie widniała informacja o opóźnieniach w realizacji i miałem tego świadomość. Dzisiaj po godz. 11 napisałem maila z zapytaniem, czy uda im się zrealizować zamówienie w tym tygodniu (bo rozsypał mi się suport i zaczęło się spieszyć) - kilkanaście minut później dostałem odpowiedź, że tak, będzie wysłane we wtorek/środę.
Ok. 15:15 dostaję kolejnego maila, że suportów jednak nie ma i co robimy... :wallbash:

Co ciekawe, suport w tej chwili znowu jest dostępny w sklepie:

obraz.png.605e8c24a8a28a748dd0f89cc24b2279.png

Niezły burdel mają, muszę przyznać. Szkoda tylko, że tak późno się ogarnęli, bo w tym czasie kupiłbym gdzieś indziej i zdążył zamontować tandetny suport SRAMa, żeby tylko móc jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie sądzicie, że te wszystkie produkty w ofercie sklepów są fizycznie u nich na stanie? i to nie tylko w sklepach rowerowych?

Większość podaje info na temat informacji od dystrybutora/hurtowni a część ma swoje stany podpięte bezpośrednio do systemu największego dystrybutora/importera/hurtowni. Tak to już jest.

 

Rano dostajesz maila od dystrybutora, że dostaniesz 20szt. a później, że dostaniesz mniej albo jeszcze gorzej, okazuje się że dostaniesz mniej przy rozładunku palety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, TheJW napisał:

w tym czasie kupiłbym gdzieś indziej i zdążył zamontować tandetny suport

Dlatego ja zawsze mam jeden w zapasie ... inne graty też. Nie zmarnują się. Ten jeden to bb-52 :D który za żadne skarby nie chce sie skończyć :) A  lożyska FAG, Enduro mi padaja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, JackFrost napisał:

Chyba nie sądzicie, że te wszystkie produkty w ofercie sklepów są fizycznie u nich na stanie? i to nie tylko w sklepach rowerowych?

Większość podaje info na temat informacji od dystrybutora/hurtowni a część ma swoje stany podpięte bezpośrednio do systemu największego dystrybutora/importera/hurtowni. Tak to już jest.

 

Rano dostajesz maila od dystrybutora, że dostaniesz 20szt. a później, że dostaniesz mniej albo jeszcze gorzej, okazuje się że dostaniesz mniej przy rozładunku palety.

Myslisz się. Centrumrowerowe, Biostern, Rowerowy.com. Te sklepy mają towar u siebie i można brać w ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, TheJW napisał:

cyklomania.pl - NEGATYWNA :icon_exclaim: z wielkim wykrzyknikiem.

Cyklomania, to jedyny znany mi sklep, gdzie po wykonaniu płatności musisz jeszcze czekać na maila, i tam wyczytać że trzeba kliknąć by potwierdzić zamówienie.

Doczytałem to oczywiście po tygodniu od zapłacenia blikiem 😄 UX ciosany siekierą.
 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyklomania jeszcze ok. 2 lata temu była chyba najszybciej wysyłającym sklepem w PL. Zamawiałem u nich dziesiątki razy i 99,9% wysyłek odbywała się tego samego dnia, co płatność. Wyłączając oczywiście zakupy późnym popołudniem - wówczas paczki nadawano maksymalnie na drugi dzień. Pamiętam, że byłem mega zadowolony. Stany magazynowe - jeśli ikonka jest pomarańczowa u nich znaczy to, że będzie opóźnienie. Przy zielonej teoretycznie mają towar na stanie. Aktualnie to jeden z tych sklepów, w których kupuję jeśli muszę, bo np. nikt w Polsce nie ma danej części, co czasem się zdarza. Wysyłki są bardzo mocno opóźnione. 

Ostatnio wspomniane wyżej Centrumrowerowe działa doskonale - tak, jak kiedyś Cyklomania. Towar na stanie, wysyłka tego samego dnia. Wzorcowo. To samo niemiecki bike24 - części przyszły po dwóch dniach od zamówienia. Z kolei BikeInn - aktualnie lecą w kulki i niby mieli u siebie hamulce, a mija tydzień i zero jakiejkolwiek informacji, odpowiedzi co z przesyłką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ostatnio wspomniane wyżej Centrumrowerowe działa doskonale - tak, jak kiedyś Cyklomania.

Centrum rowerowe-pozytywna!

Mimo Mocno podniesionych cen w ostatnim czasie Ostały się u nich kasety CS-M6100 W "rewelacyjnej", jak na dzisiejsze czasy cenie 350zl. Ok.12.30 zamówiłem, po 15 dostałem maila z DPD paczka nadana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...