Skocz do zawartości

[opinie] Internetowe Sklepy Rowerowe cz.2


durnykot

Rekomendowane odpowiedzi

wertykal.com Pozytyw +

Sam sklep internetowy nie powala, zupełnie przeciętny jeżeli chodzi o design. Dużo części, dobre ceny. Kupiłem tam koła Fulcrum Racing 6, niestety jak się okazało, tylne miało pewną wadę. Muszę przyznać że tak dobrego i życzliwego podejścia do klienta chyba jeszcze nie spotkałem. Wzorowy kontakt, wszystko robione w terminie, a przede wszystkim zaufanie do mnie jako do klienta, bo na początku problem wydawał się być praktycznie nierealny i istniała szansa że to ja coś namieszałem. Problem został rozwiązany, na dodatek w sposób który bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Polecam i jeszcze raz pozdrawiam wszystkich pracowników sklepu i serwisu, trzymajcie tak dalej.

centrumrowerowe.pl Pozytyw / Neutral

Pozytyw za to, że paczka jak zwykle doszła bardzo szybko, towar zgodny z opisem, nie ma się do czego przyczepić. No i darmowa dostawa.

Więc za co neutral? Za coś, co mnie strasznie zirytowało. Jestem stałym klientem tego sklepu, zamówień było naprawdę sporo, nawet po tym jak 2 lata temu cała historia poleciała na śmietnik. Przysługiwał mi stały rabat 2%. Niby nie dużo, ale fajna sprawa, bo przy droższych produktach było to już kilka zł do przodu. Od jakiegoś czasu po logowaniu pojawiał mi się komunikat, że doceniają mnie jako stałego klienta, w związku z czym 2% rabatu to za mało. No super, co może pójść nie tak?

Najwyraźniej może. Został wprowadzony program polegający na zbieraniu pkt. 1 zł = 5pkt, 2500 pkt= 10 zł jako Voucher. Jakby nie patrzyć, wychodzi 2%. Super, nie dość że mam 2% zniżki, to sobie jeszcze voucher dorzucę. No i tu zaczyna się problem, bo stałe 2% już mi nie przysługują...

Czyli mówiąc krótko. Najpierw leci reklama jak bardzo jesteś ważny dla sklepu i że Cie docenią, a potem zmieniają przysługujące na stałe 2%, na 2% w formie Voucheru który można uzyskać dopiero po zakupach za 500 zł. Gdzie tu niby zysk dla mnie? Bo na moje oko to ja widzę tylko stratę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku tego tygodnia. Zamówienie złożone w niedziele było pomniejszone o 2%, zdaje się że w poniedziałek zostało to zmienione. Zaloguj się, powinno Ci wyskoczyć okienko o programie lojalnościowym. 

Żeby upewnić się że 2% Ci już nie przysługują, sprawdź ile zapłaciłeś za produkt przy zamówieniu i ile kosztuje teraz :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.12.2019 o 12:17, lewocz napisał:

XTREMES - allegro - dla mnie w porządku.

Transakcja ok. jakiś drobiazg tam kupiłem.

Ulubiony sklep na tym forum - ceny dobre mają ale coś zaczyna się tam dziać.

Sporo negatywów nałapał, całościowo nie wygląda to bardzo źle ale dobrze też nie.

 

Przeczytałem te negatywy. Kilka wtop mieli, jak każdy, ale resztę bym podsumował słowami "ludzie to dzbany".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naszła mnie refleksja, aby docenić z małym opóźnieniem SzumGum. POZYTYW

koncertowo załatwiona w porozumieniu z Bikemanem (dystrybutorem) reklamacja aktówki Ortlieb... Nowa już śmiga.... Kontakt, zainteresowanie dogodne rozwiązania problemu  SzumuGumu  i Bikemana na medal. Oby zawsze tak.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.12.2019 o 14:06, Pulse napisał:

wiggle.co.uk - negatywna

Zdublowało mi się zamówienie - wiem, moja wina, chciałem anulować ale nie było już opcji - mimo statusu "processing" - przetwarzane.

Towar doszedł, część zdublowanego sobie zostawiłem, część miałem zgodnie z instrukcja zwrócić i tu uwaga, zwrot jest płatny i to nawet dla małych przedmiotów wychodzi ~45zł

Kiedyś zwracałem sam przez Pocztę i kosztowało to zdaje się koło 20zł (mały przedmiot zwracany poleconym).

Prędkość działania, ok. Niestety jak coś pójdzie nie tak to ciężko zatrzymać tą machinę, dodatkowo zwroty nawet małych przedmiotów BARDZO drogie.

Wniosek: Najlepsza jest platnosc paypalem. Zwracaja takie kwoty za  zwrot zakupow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.12.2019 o 12:17, lewocz napisał:

XTREMES - allegro - dla mnie w porządku.

Transakcja ok. jakiś drobiazg tam kupiłem.

Ulubiony sklep na tym forum - ceny dobre mają ale coś zaczyna się tam dziać.

Sporo negatywów nałapał, całościowo nie wygląda to bardzo źle ale dobrze też nie.

 

XTremes to konto sklepu biostern. Kupując po za allegro, bezpośrednio w ich sklepie jest zawsze kilka procent taniej, nawet uwzględniając smarta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.12.2019 o 12:16, KSikorski napisał:

Kupując po za allegro, bezpośrednio w ich sklepie jest zawsze kilka procent taniej, nawet uwzględniając smarta.

Nie zawsze, jak masz coś koło 40zł to łapiesz się już w smarta i masz paczkomat za darmo, tymczasem u nich w sklepie płacisz za paczkomat aż 15zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Nie raz potrzebowałem zamówić jedną rzecz, sprawdzałem cenę na Allegro i w Sklepie gdzie było sporo taniej. Niestety na koniec okazywało się że doliczając koszt przesyłki, wychodzi praktycznie na to samo. Dodatkowo, sklep nadal nie obsługuje szybkich płatności Online. Także przy większych lub droższych zakupach, zdecydowanie sklep. Przy pojedynczym drobnym zamówieniu, praktycznie bez różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mSport_com_pl - pozytwyny  [Allegro]

Kupowałem u nich wysyłkowo przerzutkę tylną. Szybka dostawa, towar zgodny z opisem. Polecam.

bikeneo_pl - pozytwyny  [Allegro]

Zamówione tarcze hamulcowe, jak najbardziej obsługa na plus, przyjechały w ciągu 2 dni roboczych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

rowerowy.com - negatywna
Zamówienie złożone 16 grudnia. Dwa z trzech towarów ze statusem "wysyłka 48h" - spoko, do końca tygodnia będzie. 23 grudnia - sprawdzam status zamówienia - "oczekuje na dostawę". A miały być prezenty gwiazdkowe... Dziękuję, kupię gdzieś indziej. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby paczka od nich wyszła w określonym terminie, nie byłoby problemu - opieprzyłbym firmę kurierską. Problem w tym, że przez tydzień paczki nawet nie nadali (i nie nadaliby jeszcze pewnie przez kilka dni, bo nie mają nadal towaru).

Dla odmiany:

szumgum.com - pozytywna
Zamówienie złożone dzisiaj o godzinie 10:27, o 10:36 już informacja zwrotna z numerem listu przewozowego i zapewnieniem, że paczka dzisiaj wyjedzie. ;) Jak kurierowi będzie jutro po drodze, to prezenty znajdą się pod choinką! :) Odpowiedzi na wiadomości e-mail w ciągu kilku minut.

centrumrowerowe.pl - pozytywna
Opinia tym razem nie za zakupy, a za realizację reklamacji. Składałem dwie - na okulary Accenta i na koło od szosy Fuji.
Obydwie reklamacje złożone 19 listopada.
Koło rozpatrzone pozytywnie 25 listopada. Nowe dostarczone 2 grudnia.
Na okulary rozpatrzona pozytywnie 26 listopada. Nie były dostępne, więc zwrócili pieniądze.
Takie załatwianie spraw to ja lubię. :)

 

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miastorowerow.pl ( allegro: MIASTO-ROWEROW )- wielki NEGATYW za sposób informowania o sposobie rozpatrzenia gwarancji i samego sposobu rozpatrywania reklamacji z tytułu rękojmi. Mam wrażenie, że sklep żyje jak w latach 80 - kompletny brak znajomości przepisów w postępowaniu reklamacyjnym, sprzeczności a wręcz ignorancja. Sprawa trafi do rzecznika konsumenta, a jeśli nie pomoże to sąd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

bikestacja.pl - pozytywna :blink:

kupiłem kilka rzeczy w święta (25.12) a trzeciego stycznia paczka została już wysłana :blink:

odebrałem 06.01, otwieram, wszystko jest. Dziwne :blink:

tydzień temu w środę wieczorem (15.01) zamówiłem przymiar do łańcucha Topeak, a piątek rano paczka już leżała w paczkomacie... :huh:

mactronic.pl - wielki pozytyw

jakiś czas temu kupiłem lampkę Mactronic Red Line która jest mocowana do sztycy za pomocą gumki. Niestety gumka mocująca się uszkodziła - była do kosza. 

napisałem więc maila do Mactronica czy można zakupić gumki mocujące do tej lampki, ponieważ na stronie mactronic.pl ich nie widziałem. Po kilku godzinach zostałem poproszony o podanie swoich danych adresowych. Wysłali mi nowe gumki mocujące...  

rowerplus.pl - pozytywna

jednego dnia zamawiasz, drugiego dnia paczka leży w paczkomacie (oczywiście jeżeli zamówisz o normalnej porze dnia). Z tego co zauważyłem to ceny u nich są bardzo dobre. Hamulce Deore ~50zł tańsze niż u reszty sprzedawców (sbike, cyklomania, biostern itd.)

Biostern (xtremes na Allegro) - pozytywna

jak wyżej, żadnych problemów.

karbonowy.pl - pozytywna

jak wyżej.

sportsito (Allegro) - pozytywna

żadnych problemów.

grawitacyjny-pl - pozytywna 

kupiłem u nich lampkę Mactronic White Line, która okazała się wadliwa - nie działała. Wymienili na nową, sprawną bez żadnego problemu.

wiggle.co.uk - neutralna

zamówiłem dwie rzeczy, czapkę Castelli i szkło do okularów Oakley. wysłali dopiero po tygodniu od dnia zamówienia - oprócz tego, żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

banless.pl - pozytywna - zamówienie 14.04 po 13:00, 16.04 do odbioru w Paczkomacie.

cyklomania.pl - pozytywna - zamówienie 15.04 ok. 10:00, następnego dnia paczka czekała na odbiór przy Paczkomacie. :)

Wszystko oczywiście zgodnie z zamówieniem, więc nie ma co się rozpisywać.

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...