Skocz do zawartości

[opinie] Internetowe Sklepy Rowerowe cz.2


durnykot

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

virtualbike.pl: negatyw

Kupiłem hamulec z opcją skracania przewodu. Przed zakupem pytałem się, czy w komplecie są wszystkie dodatkowe akcesoria, jak np klocki do skracania przewodów, dystanser tłoczków hamulcowych. Odpowiedź: "Tak". Po otrzymaniu przesyłki nie ma klocków do ułatwienia skracania przewodu, nie ma dystansera. Na zwróconą uwagę dostaję odpowiedź

"Mechanik ma własny sprzęt do skracania przewodów. Shimano nie dołącza już do zestawu w/w akcesoriów" . Prawdę mówiąc, nie interesuje mnie czym mechanik/serwisant skraca przewody klientowi - może i siekierą, może i diaksem, byle było prawidłowo skrócone. Najwyraźniej obsługa sklepu nie zrozumiała, że te dodatki są DLA MNIE. Krótki research po okolicznych serwisach rowerowych i zdziwienie serwisantów tam pracujących, niektórzy specjalnie otwierają nowe, zapakowane fabrycznie pudełka hebli XT-M8000 w których wszystkie wymienione rzeczy są. Ponadto ... patrz niżej w opinii drugiego sklepu. Połakomić się na kilka plastików których cena oscyluje w granicach 10-20zł żeby stracić klienta na zawsze i ten jeszcze odradził swoim znajomym - rzecz bezcenna :-)

biostern.abstore.pl: pozytyw

Zakupiony drugi hamulec z tej grupy na drugie koło. Od wykonania skrócenia, po cały proces zakupu i logistyki - wszystko ok. A ponadto......  w komplecie te akcesoria których już ponoć shimano nie dodaje :-D

A pytałem przed zakupem, czy wszystko jest....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

trekking24.pl/pl/  Ocenanegatywna

Kupiłem rower, zadzwoniłem, żeby upewnić się czy rzeczywiście go mają. Jakiś zamulony Pan powiedział, że musi dowiedzieć się na magazynie i da znać jutro. Następnego dnia nie dostałem, żadnej informacji czy rower jest więc sam zadzwoniłem. Ta sama zaspana osoba odebrała telefon, powiedziała, że rower jest i będzie wysłany do pięciu dni. Kolejnego dnia dostałem majla, że rower jest nie dostępny.

NIEDOSTĘPNE JUŻ W ŻADNEJ HURTOWNI ROWERY DALEJ WISZĄ NA STRONIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

CTbike.pl 

Jak wyżej poprzednicy : OCENA - NEGATYWNA!

Oszuści działający metodycznie wg następującego modus operandi: Mają na stronie produkty w okazyjnych cenach, których realnie nie posiadają. Informują o konieczności zapytania o dostępność. Oczywiście po wysłaniu zapytania drogą mailową odpowiedzi nie udzielają, telefonów nie odbierają(mają w sumie 3 numery). Niestety nie sprawdziłem ich opinii w necie przed zakupem(okazało się że mają 100% negatywów) i złożyłem zamówienie. Po wpłynięciu kasy wysyłają standardowego maila, że towaru nie maja i czy mają zaproponować zamienniki. Zapytałem jakie i na tym korespondencja się urwała, nic nie zaproponowali. Wysłałem w sumie 6 maili, bez odpowiedzi, dzwoniłem bez skutku wielokrotnie. RAZ udało mi się i typek ze "sklepu" odparł, że oczywiście  pieniądze zwrócą na konto z którego wpłynęły. Od tej pory już nie udało mi się dodzwonić po raz drugi, maile pozostają bez odpowiedzi. Pieniędzy nie oddali od ponad miesiąca.Teraz złożyłem wniosek do Rzecznika Praw Konsumenta o postępowanie interwencyjne. Tylko ciekawe jak ten rzecznik się z nimi skontaktuje. Omijać szerokim łukiem !!! 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 24.10.2018 o 14:55, gentile napisał:

CTbike.pl 

Jak wyżej poprzednicy : OCENA - NEGATYWNA!

Oszuści działający metodycznie wg następującego modus operandi: Mają na stronie produkty w okazyjnych cenach, których realnie nie posiadają. Informują o konieczności zapytania o dostępność. Oczywiście po wysłaniu zapytania drogą mailową odpowiedzi nie udzielają, telefonów nie odbierają(mają w sumie 3 numery). Niestety nie sprawdziłem ich opinii w necie przed zakupem(okazało się że mają 100% negatywów) i złożyłem zamówienie. Po wpłynięciu kasy wysyłają standardowego maila, że towaru nie maja i czy mają zaproponować zamienniki. Zapytałem jakie i na tym korespondencja się urwała, nic nie zaproponowali. Wysłałem w sumie 6 maili, bez odpowiedzi, dzwoniłem bez skutku wielokrotnie. RAZ udało mi się i typek ze "sklepu" odparł, że oczywiście  pieniądze zwrócą na konto z którego wpłynęły. Od tej pory już nie udało mi się dodzwonić po raz drugi, maile pozostają bez odpowiedzi. Pieniędzy nie oddali od ponad miesiąca.Teraz złożyłem wniosek do Rzecznika Praw Konsumenta o postępowanie interwencyjne. Tylko ciekawe jak ten rzecznik się z nimi skontaktuje. Omijać szerokim łukiem !!! 

Właśnie przerabiam identyczną historię z tym sklepem.

Miesiąc temu zamawiałem parę rzeczy. Złożyłem zamówienie poprzez stronę internetową, zapłaciłem przelewem.

Po paru dniach dostałem maila, że nie mają niektórych rzeczy które zamówiłem. Padła propozycja zamiennika. Zgodziłem się, dzień albo dwa póżniej okazało się że jednak nic mają. Mieli zwrócić kasę. Wysyłałem maile, zero oddzewu, kasy nie widać.

Raz udało mi się dodzwonić, mieli ogarnąć przelew, ale leci już ponad tydzień od tego czasu, a kasy nie ma. Kontaktu też, bo od wczoraj wszystkie numery milczą.

Oszuści, tak to z mojej strony wygląda.

Mega NEGATYW, nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...