Skocz do zawartości

[opinie] Internetowe Sklepy Rowerowe cz.2


durnykot

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie tak, jak masz malutki sklepik. Cyklomania to nie jest mały sklep, bo właściwie to jest po prostu gigantyczny magazyn. Zapewne odbiór towaru od nich działa w nieco inny sposób. CR absolutnie nigdy nie miało obsuwy, no może poza okresem "restrukturyzacji" czy jak to tam nazwać.

Edytowane przez skom25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Sportsbikegroup.com

Pozytyw 

Szybka realizacja zamówienia. Montaż roweru i części z własnej intencji sklepu. Na prośbę o rabat w zamian dodane gratisy. Pakowanie jak należy. Podejście do klienta wzorowe.

No i jeszcze na plus - odpowiadają na maile normalnie. 

Edytowane przez adrianoz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

lemonbike.eu Pozytywna

Zmieniłem rower i potrzebowałem zestawu do konwersji piast. Nie było problemu, wszystko załatwiłem mailowo i za chwilę miałem zestaw u siebie. Bardzo miła i konkretna obsługa klienta.

sklep.irowery.pl Pozytywna

Potrzebowałem trochę części zamiennych do nowego roweru. Bardzo dobry kontakt, otrzymałem konkretne informacje co powinienem zamówić, a jeżeli czegoś nie mieli na stanie, podali cenę i przybliżony termin dostawy. 

biostern.abstore.pl Neutralna

Niestety przypomniały mi się czasy świetności Cyklomanii. Na dwa wysłane maile, zero odpowiedzi. Jeden dotyczył czasu wysyłki, drugi terminu zwrotu pieniędzy za zamówienie. 

Zamówiłem produkt X który był dostępny na stronie. Na Allegro było 5 sztuk. Po moim zamówieniu był już niedostępny, a oferta z Allegro zniknęła. Mam wrażenie, że częściowo sprzedają towar którego nie mają i po prostu zamawiają na dzień następny od dystrybutora.

Potem nastąpiła jeszcze pomyłka z formą wysyłki.

Mam wrażenie że przytłacza ich ilość zamówień i przestają to ogarniać.

centrumrowerowe.pl Pozytywna

Tutaj nie ma czego komentować. Największe wrażenie zrobiło na mnie to, że wysłałem maila z pytaniem o termin dostawy roweru. Wysłałem go z innego maila niż jestem zarejestrowany, nie podałem numeru przesyłki ani zamówienia. Mimo to, byli w stanie odnaleźć moje zamówienie i skontaktować się telefonicznie.

 

Edytowane przez ChuChu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daveo.pl

Negatyw

Komunikacja z nimi to droga przez mękę. Chaotyczne odpowiedzi, które nie odnoszą się wprost do pytań. Każda odpowiedź niejasna, generująca kolejne pytania. Mimo szczerych chęci, nie byłem w stanie się z nimi przez dwa tygodnie dogadać. Na odpowiedź na maila czekasz kilka dni. Zmarnowany czas. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bike-discount.de  - zdecydowanie pozytywnie. 

Kilkadziesiąt zamówień,  bezproblemowa dostawa,  realne stany magazynowe,  bardzo dobre ceny. Komunikacja mailowa działa bez problemu, czas czekania na odpowiedź to 2-3 dni. 

Bezproblemowe rozwiązywanie kłopotów z niekompletnymi dostawami (raz taką miałem). 

R2-bike.com  - zdecydowanie pozytywnie. 

Realne stany magazynowe, szybka realizacja zamówień,  z reguły bdb ceny. 

 

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Decathlon.pl Negatywna

Zamówiłem dwie tarcze hamulcowe, bo potrzebowałem cokolwiek na podmiankę do poprzedniego roweru, a cena była wyjątkowo dobra. Czas realizacji: 8 dni. Po 8 dniach dostałem maila, że dostawa opóźni się o 5-7 dni. 

To już drugi raz, kiedy mam identyczną sytuację. Nie polecam, chyba że komuś się wyjątkowo nie śpieszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decathlon.pl    Zakupy w sieci.   Negatywna   

Potwierdzam dziady straszne.   W momencie zakupu na stanie. Nie wysyłają nie wysyłają. Na koniec wycofują zakup!!!! A wspomniany towar jest na półce w stacjonarnych… pojechałem i kupiłem jeszcze zanim mi zwrócili pieniądze. Zero szacunku dla czasu klienta,  można korzystać tylko jeśli zakup jest z kategorii tych nieistotnych…. Ps mam niepotrzebną nową tarczę z Deka - mogę w Waw zastosować cenę promocyjną  chyba 160 na 6 śrub. Ps 2  „żywi” pracownicy w sklepach są w porządku, nawet panie kierowniczki też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

fabrykarowerow.com : Pozytywna

Szybkie zamówienie i szybka wysyłka. Bardzo dobry i szybki kontakt mailowy, który umożliwił modyfikację zamówienia. Nie wiem czy coś będę jeszcze brał, ale pierwszy zakup wypadł bardzo pozytywnie.

Edytowane przez CoolBreezeOne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qwa co się dzieje z tymi sklepami? Toż to już plaga jest dosłownie - mało który ma towar dostępny na magazynie.

Ostatnio kupowałem w kilku miejscach i makabra. Wszyscy mają powystawiane tysiące ofert, promocje, cuda wianki, darmowe wysyłki, a jak przyjdzie co do czego i zamówienie złożone to nagle się okazuje, że wysyłka 5-7 dni, że jakiś błąd, że pracownik się pomylił, że system nie zamknął, że to, że tamto.  No to kurna chata taki sklep to każdy se może założyć, wrzucić 10 tys ofert z plików xml od hurtowni i handlować.

cyklomania - brak towaru

rowertour - tutaj już w ogóle porażka, brak towaru, brak kontaktu

runsport - ci to w ogóle zdziwienie, że pytam o towar bo oni przecież działają na stanach dystrybutorów i jest oczywiste, że muszę czekać cały tydzień aż im sie nazbiera zamówień

xtremes - brak towaru

Coś tam jeszcze było ale już nie pamiętam. W sumie na 7 zamówień tylko jedno dostałem w normalnym czasie. Ja już nie chcę na drugi dzień, ale normalnie - wtorek składam , środa wysyłają, czwartek na miejscu. Trochę się wkurzyłem, z reguły nie wystawiam opinii ale chyba zacznę pisać negatywy.

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rowerek_pl (allegro) - pozytywna
Dwa zamówienia w ciągu dwóch miesięcy i wszystko w porządku. Bez pomyłek, na czas.

republicbikes (allegro) - pozytywna
Wszystko ok, dostarczone to co zamówione i w zadeklarowanym czasie.
Jedynie uwaga do sposobu pakowania - soczewki do okularów Accent, więc taniocha, przyszły zapakowane jak kryształy po prababci. Mała koperta bąbelkowa, włożona w większą (i to już by w zupełności wystarczyło), włożone w karton, w którym zmieściłaby się cała grupa napędowa, wypchany plastikowymi wypełniaczami. Bez sensu... :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, TheJW napisał:

rowerek_pl (allegro) - pozytywna
Dwa zamówienia w ciągu dwóch miesięcy i wszystko w porządku. Bez pomyłek, na czas.

republicbikes (allegro) - pozytywna
Wszystko ok, dostarczone to co zamówione i w zadeklarowanym czasie.
Jedynie uwaga do sposobu pakowania - soczewki do okularów Accent, więc taniocha, przyszły zapakowane jak kryształy po prababci. Mała koperta bąbelkowa, włożona w większą (i to już by w zupełności wystarczyło), włożone w karton, w którym zmieściłaby się cała grupa napędowa, wypchany plastikowymi wypełniaczami. Bez sensu... :)

 

Mi dwie śrubki do kółek przerzutki, przyszły w kopercie bąbelkowej 30x40cm

A z tego co pamiętam, to i tak nie był to najbardziej absurdalny przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...