Skocz do zawartości

[napęd] problem z dopasowaniem


seki64

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chcę zmienić napęd bo mój już trochę zjechany .... jeżdżę na kasecie Shimano hg 500 ,10rz,11-42 i zębatce 30t i wszystko w miarę wpozadku ale mógłby byś szybszy na prostej ....chcę zmienić na sunrace mx3 11-46 i zmienić zębatkę na 34t.....będzie to działać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rama pozwoli na taka zębatkę to będzie szybciej . Jeśli chodzi o kasetę to sprawdź czy przerzutka obsłuży 46 . Dla mnie przy 10s to kontrowersyjny pomysł . Już 11-42 ma spore  przeskoki między biegami . Dobrze zestopniowana 10tka to 11-36 . Większy zakres to domena napędów 11 , 12 s .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta dokładnie m6000 Gs ...a zębatka już lekko otarła ramę ....a gdybym wymienił suport na troszkę szerszy niz mam to coś pomoże ..jak sadzicie

25 minut temu, WaGiant napisał:

Jeśli rama pozwoli na taka zębatkę to będzie szybciej . Jeśli chodzi o kasetę to sprawdź czy przerzutka obsłuży 46 . Dla mnie przy 10s to kontrowersyjny pomysł . Już 11-42 ma spore  przeskoki między biegami . Dobrze zestopniowana 10tka to 11-36 . Większy zakres to domena napędów 11 , 12 s .

Czyli 11-42 będzie lepszym rozwiązaniem ? Dobrze wiedzieć ..dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem że lepszym tylko że w 11-46 mogą być jeszcze większe przeskoki między biegami . Ale co kto lubi . Jeśli chcesz dać większą tarczę z przodu ( nie wiem czy pomysł z suportem wypali ) to albo godzisz się na te przeskoki albo tracisz najlżejszy bieg .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, WaGiant napisał:

Nie napisałem że lepszym tylko że w 11-46 mogą być jeszcze większe przeskoki między biegami . Ale co kto lubi . Jeśli chcesz dać większą tarczę z przodu ( nie wiem czy pomysł z suportem wypali ) to albo godzisz się na te przeskoki albo tracisz najlżejszy bieg .

Aha w sumie z najlżejszej mało korzystam bardziej brakuje mi tej prędkości jak jadę na prostej ...ale dzieki

25 minut temu, Dokumosa napisał:

Jeśli zębatka 30t przytarła ramę to raczej coś grubo nie tak jak trzeba jest. Co za korba i jaka rama?

Rama z 2016 r Kellys TNT 30 a korba sr santour

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ten rower  https://katalog.bikeworld.pl/2016/web/produkt/rowery/mtb_29er_hardtail/kellys/45357/tnt_30 ?

On miał 3 blaty z przodu . Jeśli ustawisz tarczę 34 w takiej samej odległości od suportu jak było oryginalnie to musi działać . Tylko ja nie wiem jak obliczyć ta odległość . Najlepiej było by mieć stare kobry i zmierzyć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...