Skocz do zawartości

[Rower] Giant roam 3 vs 4


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wraz z żoną planujemy zakup nowych rowerów.

Przeznaczenie mieszane, trochę jazdy po mieście, trochę wycieczek po jurze krk-cz itp.

 

Budżet na 2 rowery +\- 5000zł

 

U siebie w sklepach właściwie zwróciliśmy uwagę na 1 model (podoba się zarówno jeśli chodzi o wygląd, jak i wygodę jazdy). Do obadania został nam tylko jeden salon, ale tam mają same Treki.

 

W każdym razie moje pytanie brzmi, czy warto dopłacić 200zł do wersji 3 Giant Roam? Czy brać 4?

Ewentualnie co innego moglibyście polecić w takim budżecie? (Od razu powiem że jeśli o mnie chodzi to stacjonarnie wybór mam mocno ograniczony - ponad 2m wzrostu, więc rama tylko XL)

 

Z góry dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam,

Zachariasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli nie ma sensu dopłacać.

 

Żona oglądała odpowiednik Liv, ale bardziej jej podszedł jednak roam.

 

Dzisiaj byliśmy w treku i zaproponowali nam ten model

https://sprint-rowery.pl/rower-gorski-trek-marlin-5-2021?___store=sprint&gclid=CjwKCAjwgZuDBhBTEiwAXNofRI5Ihrs-OJ7tCL0Nzj5o3OlAqajLLiqFeZldUyQxLKWh4dMD8d7o8BoCZS4QAvD_BwE

 

Żonie się mega spodobał, już jest prawie zdecydowana na zakup.

Za tydzień mamy tam podjechać, złożą dla mnie wersję z dużą ramą

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ale końcem końców trochę pojeździliśmy i bardziej podpasowały MTB niż crossy, szczególnie żonie. 

 

Jeśli chodzi o gianta, to dla niej finalnym wyborem byłby Liv tempt za 300zł

https://www.giantczestochowa.pl/pl/tempt-3-ge

Natomiast dla mnie talon za 2699

https://www.giantczestochowa.pl/pl/talon-2

 

Jeszcze dzisiaj byliśmy oglądać meridy, dość ciekawie wygląda big nie 15 lub 20.

 

W kwestii Treka jest jeden plus: jako jedyni mają ramę 2XL, każdy inny chce mi wcisnąć XL.

A czy różnicę w osprzęcie odczuje człowiek, który od 10 lat nie jeździł na rowerze? 

 

"Złożą" - chyba chodzi o to, że mają go w pudłach w magazynie albo coś, na wystawie nie mieli nic z ramą 2XL.

 

 

Także końcem końców mam wybór:

 

TREK za 5000zł - najładniejszy kolor dla żony, rama 2XL dla mnie i najgorszy osprzęt

Merida za 4700 - kolory żonie się całkiem nie podobają, jedyne co lepsze jak dla mnie to przerzutka z tyłu (alivio zamiast tourney).

 

Giant za 5700 - ładne rowery, najlepszy osprzęt, ale 1000zł drożej...

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie okazuje się, że jest problem z rozmiarem - wszędzie indziej mówią, że XXL nie ma - jedynie XL. W giancie mają XXL jedynie w najwyższej wersji za 4400zł. 

A czy będzie to miało znaczenie to ocenie jak się przejadę na ramię XXL - póki co na ramię XL było mi w miarę wygodnie - co prawda trochę kiczowato wyglądała sztyca prawie max wyciągnięta, ale na to się nic nie poradzi

 

Co do meridy 

Big nine 15:

https://www.merida-bikes.com/pl-pl/bike/1572/bignine-15-d

 

Big nine 20:

https://www.merida-bikes.com/pl-pl/bike/1945/bignine-20

 

Co do gianta i tak wychodzimy za budżet tylko po to, aby dopasować się z rozmiarem ramy i kolorem. W przeciwnym wypadku mówią że nie wiadomo ile trzeba będzie czekać na rower

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Giant wypadają lepiej niż Meridy, ale i tak dużo lepiej od tamtego Treka.

Cytat

trochę kiczowato wyglądała sztyca prawie max wyciągnięta

O wygląd to tu nie chodzi bardziej o wytrzymałość rury podsiodłowej przy tak wyciągniętej sztycy. Może niech się wypowie ktoś mądrzejszy, ale tak popatrzyłem na tabelki to największe ramy w tych największych rozmiarach ma Merida 15, później Trek, Merida 20 i na końcu Giant...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, przy poprzednim rowerze właśnie taki problem miałem (chociaż wtedy chyba się połasiłem na jakąś promocję i rama miała 19cali), dlatego nie chcę popełnić tego samego błędu drugi raz. Tymbardziej że waga również nie mała bo blisko 100kg.

Po przemyśleniu tematu wraz z żoną na chłodno i przeanalizowaniu, gdzie i ile będziemy jeździć, doszliśmy do wniosku, że jednak zdecydujemy się na crossy ze względu na lepszą pozycję do jazdy i ogólnie lepsze warunki do jeżdżenia po asfalcie (mimo wszystko głównie po takich drogach będziemy jeździć). MTB chyba wydawały się wygodniejsze, bo po prostu zawsze na tego typu rowerach się jeździło.

 

Dodatkowo w roamie rama XL wydawała się ciut większa, a sztyca nie powinna jej aż tak obciążać ze względu na bardziej pionowe ustawienie.

 

Końcem końców bierzemy Giant Roam 3, ewentualnie dla żony Liv rove 3 (jeszcze się zastanawia).

 

Dziękuję wszystkim za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

połasiłem na jakąś promocję i rama miała 19cali

To pojechałeś 😀.

Cytat

Dodatkowo w roamie rama XL wydawała się ciut większa, a sztyca nie powinna jej aż tak obciążać ze względu na bardziej pionowe ustawienie.

Akurat wg tabelek producenta wychodzi na odwrót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w sumie jak się przyjrzałem to wychodzi podobnie.

 

Talon ma długość rury podsiodłowej 535, roam 550, czyli prawie bez różnicy. Kąt też prawie taki sam..

 

Może po prostu złudzenie ze względu na to, że roam bardziej smukły z wyglądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 5.04.2021 o 10:04, dudson3 napisał:

 

 

Talon ma długość rury podsiodłowej 535, roam 550, czyli prawie bez różnicy. Kąt też prawie taki sam..

 

Nie patrz na długość rury podsiodłowe u dwóch różnych rowerów bo różnice wynikają z geometrii ramy i roweru , miało by to sens gdyby ta różnica wynikała w dwóch tych samych rowerach (mniejszy do większego ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...