Skocz do zawartości

[800-1200] rower miejski


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Szukam dla siebie jakiegoś roweru, przyznam ze wcześniej to miałem jedynie swój z komunii, wiec jestem tutaj laikiem. 
179 wzrostu, głównie zalezaloby mi na rowerze do pracy i ewentualnych „wycieczek”. Możecie coś polecić? Patrzyłem na kross noru 2017, aktualnie jest promocja za 1240zl, tylko poczytałem o tym jednobiegowcu i nie jestem do końca przekonany. Ktoś mógłby podzielić się swoją opinia i ewentualnie coś zaproponować? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Riversaide jest ok ale ma jedną wadę . Jarzmo siodła jest na stałe przyspawane do sztycy . Nie ma regulacji pochylenia ! Może tak jak jest ci przypasuje jeśli nie to trzeba kupić normalna sztycę . Ale spoko w górnym budżecie wyrobisz się ze sztycą , błotnikami i co tam jeszcze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież sklep internetowy Deca działa - rowery przy zakupie przez internet są w 90% złożone dokręcasz tylko kierownicę, pedały, siodełko i rower jest gotowy do jazdy. Z tego co się orientuję oni nawet dodają do przesyłki wszystkie potrzebne narzędzia. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oriona nie znam ale ma odpowiednik na kołach 28" - Grom i o nim kilka słów mogę napisać . No , mieszczuch i to taki raczej ,,kanapowy " . Pozycja dość wyprostowana , siodło jak kanapa , opony dość szerokie ale trzeba je mocno pompować ( min 45 psi ) więc amortyzacji wielkiej nie ma .,, Mostek" bardzo krótki i kiera jaskółka . Generalnie bardziej nadaje się na wieczorne spacery po wałach niż do dynamicznej miejskiej jazdy . Tzn po mieście można jeździć na wszystkim ale ten rower nie zachęca do pośpiechu w przemieszczaniu się . Osprzęt to najniższa półka która ma jeszcze szanse poprawnie  działać . Rozmiar jest jeden ale dla ciebie byłby ok . Napęd na wolnobiegu co jest faktycznie słabym rozwiązaniem ale to też zależy od wagi jeźdźca . W okolicach 70 kg jeszcze daje radę . Owszem ośka jest słaba , a całość pływa od nowości ale ludzie na tym jeździli i jeszcze długo będą jeździć . Oczywiście nie mam na myśli ambitniejszych zastosowań . Grom ma prądnice w piaście co przy miejskiej jeździe jest wygodne . Są też wersje z przerzutkami w piaście 3 albo 7 biegów . ...   Czyli zwykły rower na dojazdy ( ale takie ,,dostojne " bez szaleństw ) , na spacery , krótkie wycieczki też mogą być ok .

Ja w swoim na pewno wymienię siodło i kierownicę ( ze starego mieszczucha  ) myślę też  nad dłuższym mostkiem . A gdybym miał kupować teraz to raczej poszedł bym do deca . Te Riversaide wyglądają na bardziej dynamiczne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...