Skocz do zawartości

[4000-4500] Gravel/szosa


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, 

Po 10. chciałbym kupić "nowy" rower. Mam już starszego MTB 26 cali (corratec superbow Team World Cup) i zastanawiam się nad  Gravelem lub szosą. 

Chyba wole gravela, ale czy ma to sens mając MTB? Jeżdżę i tak 70% asfalt i 30% dukty -  zero terenu trudnego (juz mi się nie chce, wole zwiedzać rekreacyjnie). 

 

W moje oko wpadł ten Gravel (uzywka). Warto? Osprzet wydaje się ok, nie jestem pewny co do ramy i widelca (chinski Carbon)

https://www.olx.pl/d/oferta/gravel-cube-grx-hamulce-hydrauliczne-CID767-IDIoocB.html 

 

Jeśli z szos, to co? Raczej coś w stylu Endurnce. Wole mieć gorszy czas ale większy komfort. Nówki i pewne używki wchodzą w grę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Chyba wole gravela, ale czy ma to sens mając MTB? Jeżdżę i tak 70% asfalt i 30% dukty 

Przy takim użytkowaniu to mtb ma zerowy sens ;) Gravel czy szosa - to zależy od tego czy dasz radę na tych duktach. Nie wiem czy nie skłaniał bym się w stronę wynalazków nazywanych "road+" czyli w sumie szosa ale z możliwością instalacji opon szerszych niż 28c.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, m0d napisał:

Przy takim użytkowaniu to mtb ma zerowy sens ;) Gravel czy szosa - to zależy od tego czy dasz radę na tych duktach. Nie wiem czy nie skłaniał bym się w stronę wynalazków nazywanych "road+" czyli w sumie szosa ale z możliwością instalacji opon szerszych niż 28c.

Dukty sa w dobrym stanie, ale raczej nie śmiga się po drogach leśnych na szosie ?

 

5 minut temu, hulk14 napisał:

Daj sobie z nim spokój. Chyba że właściciel pozwoli Ci zrobić na nim rundkę ze 100 km i będziesz zadowolony...

 

oki, dzieki 

Raczej w takim razie bym się skłaniał ku szosie w geometrii Endurance. Macie jakieś  sugestie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja córką zrobiła na analogicznym pod 5k w zeszłym roku   jeździliśmy wszystko od asfaltu po wszelkie jurajskie ścieżki.  Ma tam schwable cx  35c   Bardzo sobie chwali.  Wagę podejrzewam że zbijesz jak coś lekkimi kołami.  Jedyne co to ze nie ma tam sztywnych osi (chyba ze nowy model ma ) . Ale w tej cenie i dostępności chyba ciężko o sensowniejszy rower.  Jak to ma być do wlóczenia się po różnych terenach to i waga nie jest zła bo jest w średniej dla graveli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...