Skocz do zawartości

[Przerzutka przednia] shimano turney problem z regulacją nie wychodzi trzeci bieg


Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Kupiłem nową przerzutkę shimano turney oraz nową klamkomanetke tu są oferty do owych produktów https://allegro.pl/oferta/przerzutka-shimano-przod-fd-tz510-ds6-28-6-10002251554?snapshot=MjAyMS0wMy0yN1QwNjo0NDowMS4yMTNaO2J1eWVyOzMwNmIwMDg3ZmE5NWI1MjI0YzM5NDAxZDY4YWQxMzdlZjE4ZDYxZjc0ODgyZmI2MjY5NmI0ZjQ0OGFlNzRhZjg%3D

https://allegro.pl/oferta/klamkomanetki-3x7-komplet-p-l-odpowiednik-shimano-10463848191?snapshot=MjAyMS0wMy0yM1QxODoxNzowMi4yNjNaO2J1eWVyOzQ4Y2I4ZWFlNjBkYTZhZWQ1YjA3MWNiMTBkZDRlODBlMDA2OGNjZjUyODBhYWEwM2I1ZDQxZjBlYmU4ZGFlMmM%3D

Mam problem wymieniłem nowe pancerze oraz nowe linki i jak linka jest lużno to manetka działa bez zarzutów natomiast, jak napne linkę, to nie mogę wbić trzeciego biegu ,pierwszy oraz drugi bieg dziła ,ale trzeci, nie da rady próbowałem luzować linkę, naciągać nic to nie daje nie wiem czy wogóle da się wyregulować ową przerzutkę . Proszę o pomoc

Przerzutka 30 -388.JPG

manetka 30 - 3100.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przerzutce są 2 śruby regulacyjne H i L . Jedna ogranicza ruch w górę druga w dół . Może ta w górę jest za mocno wkręcona ? Nigdy nie pamiętam która jest do czego ale to widać . Gdybyś w google wpisał ,,jak wyregulować przednią przerzutkę " to wyskoczyło by milion poradników i filmów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak próbowałem to ma pełen zakres ruchu 

Ale tak mi do głowy przyszło może ta przerzutka nie współgra z tą kaseta 

Tzn z tą korbą

Przerzutka jest kompatybilna służy do 7 i 8 biegów oraz 48 zębów się powinno zgadzać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze raz wytłumaczę jak chcę wbić 3 bieg to klamkomanetka mi na to nie pozwala zobaczylem cały układ linka nową pancerze działają bez zarzutu nowe są przerzutka nowa klamkomanwtka nowa

Pomiedzy linka A panerzem nie ma oporów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 To z uporem powtórzę - jeśli manetka bez podłączonej przerzutki wchodzi na 3ci bieg , a z przerzutką nie tzn że przerzutka ją blokuje . Jakoś trudno mi uwierzyć że dopychając przerzutkę ręką ( bez podłączonej linki ) możesz wrzucić łańcuch na dużą tarczę .  I jeszcze raz odeślę do filmów instruktażowych na YT . Możesz wpisać ,,wymiana przedniej przerzutki " wtedy instrukcja powinna być kompletna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się wydaję że ta przerzutka jest wadliwa pomimo że jest nowa jak jest ustawione na pierwszym biegu to jest minimalnie napięta natomiast jak jest na drugim biegu jest maksymalnie manetka napięta kupię jutro nową przerzutke I dam znać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...