Skocz do zawartości

[Warsztat] narzędzia jakie stosujecie.


Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, whiteindian napisał:

Czy wiecie może dlaczego Bitul nie podaje precyzyjnie z jakiej stali zrobione są niektóre narzędzia (np. klucz do pedałów). "Gatunkowa stal, obrobiona cieplnie na odpowiednią twardość. Nie udzielamy dokładniejszych informacji- tajemnica produkcyjna."  Dla porównania ulotka Uniora

KLUCZ 15 DO PEDAŁÓW POTRÓJNY PD003 BITUL - narzędzia rowerowe

Profesjonalny klucz do pedałów (uniortools.com)

Ale z czym ty porównujesz? Przecież unior w sumie nic nie napisał o tej stali....

 Bitul tez może napisać że to stal super-chruper-turbo świetna....

I dale nic to nie mówi , Unior daje iluzoryczną odpowiedz która nic nie mówi.....

Stal narzędziową oznacza się odpowiednimi symbolami..a nie jakimiś nazwami super-duper-turbo-flex...

 Dosadniej to je.........y marketingowy bełkot, który robi ludziom wodę z mózgu.....

Edytowane przez dovectra
bo tak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zaryzykowałem i kupiłem zestaw prasek do łożysk. Ze staw z Ali => https://pl.aliexpress.com/item/4001098490731.html 
Na pierwszy rzut oka wygląda całkiem sensownie. Sporo rozmiarów, Całość czytelnie oznakowana i sprawia wrażenia solidnego zestawu. 

Dostawa mniej niż miesiąc. Obyło się bez dodatkowych opłat (cło, vat).

IMG_20210512_072253.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, slavi napisał:

Ładnie wygląda i to tyle. Z pręta gwintowanego Gustlik by pierścionki palcami robił ...

Hm, może warto pierwsze użyć zanim się wypowie odnośnie jakości. Mam ten pręt z kilkoma dodatkami m.in. do 6000 i nie ma nic do zarzucenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Moje nowe/stare narzędzie do sterów rodem z ChRL. Dwie praski w jednej.

Zamówiłem sobie kiedyś. Przyszła i byłoby ok, ale okazało się że rączki do pokrętła miały inny gwint niż tulejka. Po wymianie korespondencji z MyFriendem, okazało się, że naprawdę jest moim przyjacielem i przysłał mi drugą praskę. Tym razem elegancko spasowaną. I tak sobie leżały dwie praski, aż postanowiłem zrobić z dwóch jedną - akurat niedługo będę potrzebował. Jedną z tulejek od pokrętła dałem na firmowy warsztat. Nasz Andrzej zrobił w niej dziurę. Dosztukowałem rączki z odpowiednich śrub i kawałka wężyka paliwowego, dorzuciłem adaptery od Bitula (BB86/92) i ta dam...

20230126-180614net.jpg

20230126-180258net.jpg

... takie coś skompletowałem:

20230126-180916net.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.05.2021 o 07:12, slavi napisał:

Ładnie wygląda i to tyle. Z pręta gwintowanego Gustlik by pierścionki palcami robił .... dziecko to wygina. Nie ma opcji żeby łożyska prosto wprasować.

Czyli jeśli ja używam i wprasowują się prosto to szczęściarz że mnie? 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minął prawie rok od zakupu. Wprasowałem trochę łożysk i mogę coś więcej napisać (poza tym, że ładnie wyglądają). 

  1. pełen zestaw różnych "dekielków" z różnymi średnicami. Zdecydowanie na plus i bardzo uniwersalne. 
  2. przy odpowiednim dobraniu dekielków łożyska wchodzą prosto, jestem laikiem i nie wymagało to ode mnie żadnego zachodu, 
  3. pręt wystarcza w zastosowaniach rowerowych. Jednak przy pracy z łożyskami zawieszenia aż się prosi o drugi krótszy. Niestety ten jeden jest długi i dużo trzeba kręcić. 
  4. jest to prasa i teoretycznie nie da się za jej pomocą wyciągać łożysk. Jednak po dokupieniu:
    1. tulejki (https://allegro.pl/oferta/tulejka-kola-rozrzadu-wladimirec-t-25-d221005434-7098960274) idealnie ogarniamy łożyska 6901,
    2. tulejki (https://allegro.pl/oferta/tulejka-kola-rozrzadu-wladimirec-t-25-d301006246-7098958998) idealnie ogarniamy łożyska 6902,

Tulejki podane powyżej stanowią idealnie uzupełnienie dla "dekielków", które można osadzić w tulejkach. Jest to wygodniejsze niż zabawa z nasadkami od kluczy, bo tutaj nic się nie przesuwa i jest idealnie wyśrodkowane. 

Po prawie roku są też minusy:

  • brak krótszego pręta w zestawie,  nie bardzo mam pomysł na dorobienie, bo gwint jest inny niż w klasycznych prętach, 
  • brak tulejek do wyprasowywania łożysk (to by poprawiło przydatność zestawu), 
  • rączki lubią się odkręcać (ale klej do gwintów załatwił temat),
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...