Skocz do zawartości

[4000-5000] Rower Gravel


Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko, od jakiegoś czasu przymierzam się do zakupu roweru typu gravel ponieważ spełnia on moje wymagania. Tylko teraz pytanie jaki model konkretnie wybrać a to nie będzie łatwe ponieważ mam dwa metry wzrostu. Myślałem nad modelem Specialized Diverge E5 2020 ale też nie wiem czy ta największa rama będzie dla mnie odpowiednia. Jeżeli chodzi o cenę to jeżeli będzie jakiś rower wart uwagi ale nie będzie się mieścił w moim budżecie to mogę rozważyć kupno trochę droższego roweru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 5k nie jesteś w stanie kupić gravela, który będzie miał "wszystko co powinien" czyli hydraulikę i sztywne osie. Swoją drogą ceny diverge biorąc pod uwagę clarisa i korbę na kwadrat to trochę żart, dużo płacisz za znaczek i niby lepszą ramę. BTW 61 byłoby ok

O ile oczywiście jesteś w stanie znaleźć ten rower na rynku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Mihau_ napisał:

Moim zdaniem to żaden gravel nie jest warty uwagi😆

Nie ma najmniejszego sensu rzucać modelami, rowerów na rynku "nie ma", trzeba zacząć od szukania tego co w ogóle da się kupić

Dlaczego żaden gravel nie jest warty uwagi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, stpman napisał:

A Romet Aspre 2 2021? 

A gdzie go kupisz? Jak na razie rower istnieje w katalogu. Niby ma być w czerwcu, może. W katalogu istnieje też np. unibike geos, który stosunek jakość/cena też ma świetny. Tylko też go nie ma i nie wiadomo kiedy będzie

Cytat

Dlaczego żaden gravel nie jest warty uwagi? 

To już moja prywatna opinia na temat istnienia tego typu rowerów😆 Ludzie, którzy wykorzystują takie sprzęty zgodnie z przeznaczeniem to jakiś minimalny procent użytkowników. Kwestia mody i przepłacania za coś na co jest hajp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mihau_ czyli jak zdecydowana większość graveli w tym roku :)

Dla mnie największy problem to znikoma ilość egzemplarzy graveli w rozmiarze S/52.

Co z tego, że za płotem w sklepie mają Kellys Soot 50, ale dostali M i L, S nie będzie w tym roku...

Geosa nie będzie, do Polski ma trafić około 20-30 egzemplarzy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli uważasz, że gravel to dla Ciebie odpowiedni rower to szukaj, spoko.

Licz się jedynie z tym, że 5k to nie jest budżet na jakiś wypas, szczególnie przy obecnej dostępności. Szczerze mówiąc to skupiłbym się raczej na używkach (też za dużo ich nie ma ale chociaż fizycznie dostępne🤣). W sumie na plus, że będziesz szukał mało chodliwych rozmiarów więc i sprzedawcy są bardziej skłonni do negocjacji

https://www.olx.pl/d/oferta/rower-gravel-rondo-ruut-al1-2021-2x-grx-rozmiar-xl-CID767-IDJ3zR9.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=7

https://www.olx.pl/d/oferta/gravel-merida-silex-400-CID767-IDJao5o.html#aa81ceb613

https://www.olx.pl/d/oferta/rower-gravel-merida-silex-200-rozmiar-xl-przebieg-45-km-CID767-IDJ9fEP.html#f42b1e8c98

https://www.olx.pl/d/oferta/gravel-giant-anyroad-advanced-ge-roz-l-2019-full-carbon-jak-nowy-CID767-IDIAedQ.html#aa81ceb613

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadam cube nuroad pro 2021, świetny gravel na sztywnych osiach i pełną mechaniczną tiagrą, do 5k zł raczej bezkonkurencyjny

- mechaniczne hamulce tarczowe trp spyre - siła hamowania po dotarciu w górnym chwycie 4/5, tylne koło da się bardzo łatwo zablokować, przód wystarczająco mocny by nie wylecieć przez kierownice, natomiast w dolnym chwycie 5/5 oba hamulce bardzo mocne. Zawsze można poprawić siłę hamowania zmieniając klocki np. na ebc (ogólnie wg. "zasłyszanych opinii" każde klocki są lepsze od seryjnych).

- sztywne osie, wg. mnie "must have" przy hamulcach tarczowych

- tiagra 2x10, wystarczająca ilość przełożeń, chociaż słabo napina łańcuch na dużych dziurach, polecam od razu założyć osłonę neoprenową na ramę (20zł) lub wymienić tylną przerzutkę na grx10 spd (200+zł)

Ogólnie szukaj gravela z sztywnymi osiami, na osprzęt aż tak nie patrz, najtańszy jaki znalazłem za 3800+ to kelly soot 30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.03.2021 o 15:00, PatrykBVB napisał:

No ja nie kieruje się hypem tylko teoretycznym przeznaczeniem tego roweru który mi odpowiada. I nie rozumiem co jest w nim złego dlatego pytam. 

Nic złego nie ma. Po prostu niektórzy nie dorośli do wyboru sprzętu do tego co faktycznie uprawiają, a gravel to taki temat typu "love it or hate it". Tym bardziej że rzeczywiście jest na nie swoista moda, co tylko podnieca takich osobników ;) Możesz się naczytać w innych wątkach jak to na asfalcie nie pojedziesz tak szybko jak szosówką, a w terenie tak szybko jak góralem i ogólnie to za ciężki, za drogi i nie wiadomo dla kogo i w ogóle to już prawie jak mtb xc tylko z barankiem więc lepiej kupić mtb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Przemek2786 napisał:

posiadam cube nuroad pro 2021, świetny gravel na sztywnych osiach i pełną mechaniczną tiagrą, do 5k zł raczej bezkonkurencyjny

- mechaniczne hamulce tarczowe trp spyre - siła hamowania po dotarciu w górnym chwycie 4/5, tylne koło da się bardzo łatwo zablokować, przód wystarczająco mocny by nie wylecieć przez kierownice, natomiast w dolnym chwycie 5/5 oba hamulce bardzo mocne. Zawsze można poprawić siłę hamowania zmieniając klocki np. na ebc (ogólnie wg. "zasłyszanych opinii" każde klocki są lepsze od seryjnych).

- sztywne osie, wg. mnie "must have" przy hamulcach tarczowych

- tiagra 2x10, wystarczająca ilość przełożeń, chociaż słabo napina łańcuch na dużych dziurach, polecam od razu założyć osłonę neoprenową na ramę (20zł) lub wymienić tylną przerzutkę na grx10 spd (200+zł)

Ogólnie szukaj gravela z sztywnymi osiami, na osprzęt aż tak nie patrz, najtańszy jaki znalazłem za 3800+ to kelly soot 30

Powiem ci, że całkiem ciekawy sprzęt i ma ramę 61cm wiec super. Gdzie swój kupowałeś przez internet czy normalnie stacjonarnie w sklepie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...