Skocz do zawartości

[Kaseta] Krzywy ząb w kasecie


Jot

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem nowy łańcuch do prawie nowej kasety (łańcuch Shimano 105, kaseta też Shimano 105). Kaseta przejechała 200 km na starym łańcuchu KMC, który jeszcze nie jest wyciągnięty i wszystko było OK. Pomyślałem, że kupię nowy łańcuch, a tamten będzie do starej kasety na kole do trenażera. Na nowym łańcuchu na przedostatnim i kolejnym przełożeniu łańcuch przeskakuje na jednym zębie. Nie tyle przeskakuje, co wchodzi od dołu z opóźnieniem, bo jeden, zawsze ten ząb przedostatniej koronki delikatnie go blokuje (na tym przełożeniu z tym zębem blokuje ogniwo od wewnątrz, na kolejnym wyżej od zewnątrz). Obejrzałem dokładnie ten ząb i faktycznie jakby był pod kątem. Wiem że każdy ząb jest inny, ale tutaj jest wyraźnie skręcony. Co teraz robić? Spiłować, prostować, tylko jak i czym bo do tego chyba potrzeba dużo siły.

Zaznaczam, że nie jest to wina źle wyregulowanej przerzutki, ponieważ nie da się znaleźć ustawienia, na którym nawet tylko jeden bieg z tych dwóch chodziłby dobrze. Jak przesadzę z regulacją w jedną czy drugą stronę, to łańcuch po prostu zacznie przechodzić na sąsiednią koronkę i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyprostowałem, spiłowałem, znalazłem jeszcze jeden taki ząb na rzadko używanej zębatce 30 i niby jest OK, na razie nie haczy Ale dziwi mnie, że niby nowa kaseta, kupiona w profesjonalnym sklepie składającym koła, miała takie wady, bo łańcuch jest raczej OK, bo o te dwa zęby haczyło każde ogniwo łańcucha, a nie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...