Skocz do zawartości

[rozmiar] KTM Revelator rozmiar ramy 55 vs 57


Annka

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

przymierzam się do zakupu pierwszej szosy, a konkretnie KTM Revelator Prestige z 2016 i udało mi się znaleźć na miejscu rozmiar 55 w stanie igła, miałam okazję chwilę na nim dzisiaj posiedzieć i choć pierwsze wrażenia były pozytywne, było mi ogólnie wygodnie i w sumie się już na niego zdecydowałam, to trochę dopadły mnie wątpliwości. To moja pierwsza szosa, będzie całkiem sporo kosztować, a nie wiem do końca jaka powinna być prawidłowa pozycja i czy przy dłuższej jeździe nie zaczną się problemy. 
Mam 182 cm wzrostu i 88 cm przekroku, stojąc nad ramą mam jakieś 5-6 cm luzu. Patrząc po zdjęciach wydaje mi się z kolei, że jestem za mało wyprostowana i jakby na rowerze młodszego brata :) W internecie nie znalazłam zbyt wielu informacji o tym modelu, a nie mam gdzie zmierzyć dla porównania 57. Doszukałam się geometrii, ale też nie jestem w stanie do końca jej zinterpretować. Z kolei każdy kalkulator pokazuje inne wyniki, chociaż w większości wychodzi mi wielkość ramy 58-60, bazując tylko na wzroście i przekroku.  

Czy bylibyście w stanie coś doradzić? Obawiam się, czy przy większej ramie i takiej różnicy w długości górnej rury nie będę się wyciągać za bardzo do przodu. 


Dziękuję z góry za wszelkie porady,

Ania

666DAF52-9EFB-4897-989C-2A9B1C884336.jpgA284551E-321F-4DBC-8AE8-D4DF4CA4D10E.jpg5467BC63-903C-4DC7-B4C9-479C13717C56.jpg7AE0FD5F-85A9-41D6-B97A-87A01A97062B.jpgD74CE6D5-7347-4A91-A516-838EF0C3AAC8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd ta tabelka z geo?

Raz że są w niej oczywiste błędy, a dwa, że coś mi się nie zgadza.

Może ja czegoś nie widzę, ale Reach wydaje się być absurdalnie duży w stosunku do długości górnej rury. Także rura podsiodłowa jest dziwnie oznaczona i w sumie nie wiadomo, czy Ty kupujesz z rurą 52 czy 57 cm.

Co do zdjęć, wygląda to całkiem ok, ale możliwe że większy byłby lepszy.

Nie licz na to że na rowerze szosowym będziesz wyprostowana, nawet na jakimś Endurance.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

"Typowa kobieta" ma inne proporcje ciała niż facet. Masz spory przekrok w stosunku do wzrostu (czyli automatycznie krótki tułów) więc siodło jest wysunięte dość wysoko a pozycja mocno pochylona (ogólnie tragedii nie ma ale siedzisz za bardzo przesunięta do tyłu, rzepka powinna w tej pozycji być na równi z osią pedałów)

Nie bez powodu stworzono damskie ramy. Jeśli masz zamiar kupić "męski rower" to na pewno lepszym wyborem byłoby coś o bardziej wyluzowanej geometrii niż ten ktm (długość ramy jest ok, "wysokość" niekoniecznie)

 

 

7AE0FD5F-85A9-41D6-B97A-87A01A97062B_Easy-Resize.com.jpg

D74CE6D5-7347-4A91-A516-838EF0C3AAC8_Easy-Resize.com.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzepka wcale nie powinna być nad osią pedałów, to jest mit powtarzany od lat. To jest jakaś pozycja wyjściowa, a nie wyznacznik że tak ma być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ja tu widzę raczej proporcjonalną budowę ciała, a rower oceniam : do sportu może by się nadawał, a do bardziej komfortowej jazdy szukałbym większego rozmiaru.

skom25
Co się nie zgadza ? 
Przecież masz podane przy długości podsiodłówki, że górna rura ma tyle i tyle - tak się przecież podaje rozmiar szos...

Do autorki : na pewno rozmiary 58 -60 nie są dla Ciebie :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, Panowie. W zasadzie rozwialiście moje wątpliwości, filmik na YT również pomógł, rower wydaje mi się za mały i pewnie na 57 czułabym się po prostu wygodniej, jako że do najniższych nie należę, ani też nie celuję na ten moment w agresywną sportową jazdę. Będę szukać czegoś w większym rozmiarze, bo chcę mimo wszystko zostać przy marce.


Nie jestem pewna, czy muszę iść stricte w damkę, bo wydaje mi się, że nie mam dużych dysproporcji w sylwetce, ape index wychodzi mi też neutralny. W tym KTM wydaje mi się, że rama jest wręcz za krótka, a jeśli dobrze rozumiem specyfikę damek, to są one jeszcze bardziej skracane w tym aspekcie właśnie z uwagi na dłuższe nogi i krótszy tułów u przeciętnej kobiety. Ale mam jeszcze dużo do sprawdzenia i doedukowania w temacie, więc doceniam Waszą pomoc. 
 

PS. Geo znalazłam w katalogu KTM dla tego modelu z 2016. 
 

Pozdrówki, 

Ania
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KrissDeValnor no to rozmiar 57 ma podsiodłówkę 52 czy 57 cm?

Druga sprawa, spójrz na Reach. Większy rozmiar ma mniejszy Reach. To możliwe?

Trzecia. Reach 389 mm dla rury 526 mm i HT 145. Ja nie wiem, może nadal nie ogarniam tych cyferek, ale w mojej szosie z TT 545 mm i HT 125 mm Reach wynosił 381 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Annka napisał:

W zasadzie rozwialiście moje wątpliwości, filmik na YT również pomógł, rower wydaje mi się za mały i pewnie na 57 czułabym się po prostu wygodniej, jako że do najniższych nie należę, ani też nie celuję na ten moment w agresywną sportową jazdę. Będę szukać czegoś w większym rozmiarze, bo chcę mimo wszystko zostać przy marce.

Rower nie jest za mały tylko geometria jest zbyt agresywna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Chociemir pisałem o tym wyżej, ale chyba nadal nikt nie jest w stanie tego zrozumieć... Tyle że ja posłużyłem się mniejszym rozmiarem. Według mnie coś jest nie tak z tabelką, ale ja się tam nie znam 🤷‍♂️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

skom25 i abdesign
Nie zagłębiałem się akurat we wszystkie dane z tabelki ( niby cyferki to takie moje lekkie zboczenie :icon_wink: ), ale po prostu wydaje mi się, że dla np. podsiodłówki 52 podali w nawiasie długość górnej rury, i tyle ;)
W końcu rozmiar szosy to właśnie górna rura, a nie podsiodłówka.
Trochę mnie jednak dziwi, że od rozmiaru 55 długość horyzontalna jest mniejsza od tej z nawiasów, ale może tak ma być, choć rozjazd jest spory i jakieś babole są w tej tabelce na bank.
Pomijając tabelki i puste cyferki, to albo zdjęcia przekłamują, albo mam problem z oczami, bo wydaje mi się, że gdyby Ania zeszła na ziemię, to miałaby nie 5 -6 cm luzu, a z 15, ale może stary jestem i niedowidzę 🧐 , albo to kobiece pojmowanie rozmiaru...
Fajnie by było się poradzić kogoś ogarniętego w realu - nawet jeśli fitting nie wchodzi w grę, to fachowe oko może pomóc w ocenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za cenne komentarze, byłam dziś w sklepie rowerowym z ogarniętym sprzedającym i co prawda tylko na bazie zdjęć, ale potwierdził Wasze spostrzeżenia. Wsiadłam dla porównania na Specialized Allez 56 cm i różnica jest diametralna, zarówno wizualnie, jak i w kwestii komfortu. Więc chyba ten KTM po prostu faktycznie nie jest dla mnie, zwłaszcza przy zupełnie amatorskiej jeździe. 

Jeśli wierzyć danym z tabelek, to Specialized ma w tym rozmiarze TT 565 vs KTMowe 547, nie mówiąc o różnicach w innych parametrach, a więc może dla mojej budowy tu leży właśnie clue.

Pewnie będę kombinować, żeby przymierzyć się gdzieś do tego KTM 57, bo bardzo mi się podoba, do tej pory śmigałam na crossie KTMa, ale na pierwszą szosę wybiorę jednak coś innego, przejeżdżę sezon i jeśli złapię zajawkę, to wybiorę się na fitting😃 

Bardzo Wam dziękujemy, ja oraz mój portfel 😊
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.03.2021 o 03:07, Annka napisał:

 Patrząc po zdjęciach wydaje mi się z kolei, że jestem za mało wyprostowana

 

Jesli dbrze widzę to KTM ze zdjęć ma zupełnie płaską pokrywkę sterów i 1 cm podkładek pod mostkiem - stąd może być poczucie zbytniego pochylenia.

Fabrycznie producenci często zostawiają 3 cm podkładek (którymi w zależności od potrrzeb można manipulować), często jest wyższa pokrywka sterów, a to daje bardzo duzą różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...