Skocz do zawartości

[Łańcuch] Pytanie o wytrzymałość


Abihabi87

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Nikt tego nie sprawdzał bo to tanie łańcuchy, świadomi użytkownicy omijają takie wynalazki szerokim łukiem, tak jak kolega Q_u powyżej napisał "Jeździ się na tym co sprawdzone". Chcesz tani łańcuch do 10speed to kup sobie Shimano HG54. Mam ten łańcuch założony w napędzie jedenastorzędowym w rowerze MTB i po przejechaniu 1100 kilometrów wygląda i działa nadal dobrze i stopień wyciągnięcia jest w granicach normy.

IMG_20210404_205434.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prox to firma, która kupuje wszystko z chin.  Wiec ich łańcuch to na 100% któryś chiński towar z ali. Ale tam jest trocę szpeja który ludzie chwalą jak choćby kasety.   Kup załóż sprawdź.. tylko dokup przymiar jak by się okazało że się ciągnie jak guma w gaciach..  zdaj relację... zawsze to cenne informacje.

A z tym sprawdzonym  to mi się po 400km skończył KCM a wielu je chwali... ba sam takie miałem i były ok :)

@leejoonidas1100km to niepełny miesiąc jazdy "w sezonie"  poza max dwa...    Dla niektórych to dwa wyjazdy.... I to zimowe ;)  Przerażające jest to ze se tak potrafią ciągnąć po takich przebiegach...
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, KrisK napisał:

leejoonidas1100km to niepełny miesiąc jazdy "w sezonie"  poza max dwa...    Dla niektórych to dwa wyjazdy

Zgadza się że tak to wygląda jak piszesz, dlatego założyłem dla próby ten łańcuch, bo łańcuch hg701 który używałem stał się drogi i wytrzymywał góra 2200 kilometrów i dwa miesiące mojego jeżdżenia, w zeszłym roku sześć takich łańcuchów zużyłem. Na ten moment hg54 wyprzedził łancuch hg701 pod względem stosunku ilości przejechanych kilometrów do ceny jego zakupu i nadal się kręci w moim napędzie. Za tydzień lub dwa napiszę po ilu kilometrach hg54 padł pracując w napędzie 1x11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, KrisK napisał:

Fabrycznie założony w marinie.  Raczej małe szanse na podróbę 

Ale to który ? Bo te najniższe to raczej słabe są. Ja używam srebrno-szarych i tych perforowanych EL. Kosztują jeszcze całkiem sensownie i z bidy wytrzymują 2,5 tkm

1 godzinę temu, chrismel napisał:

Zelówki są tańsze :)

Zależy w jakich butach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kilka lat temu kupiłem łańcuch Sunrace cnm89, do dzisiaj się nie wyciągnął, jeździłem typowo po mieście do pracy itp. Teraz składam nowy rower i nie idzie już go kupić, nie mogę nigdzie znaleźć :( także łańcuchy Sunrace mogę polecić, aczkolwiek nie kupowałbym niższych modeli, których na rynku nie brakuje - wg specyfikacji są (co oczywiste) gorsze. Planuję teraz przetestować jakiś łańcuch Taya bo też wydają się dobre.

prox i nexelo nie bierz bo to najtańszy chiński szajs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Włożyli mi właśnie nexelo s10 do Unibike Viper, kmc nie mają u siebie. Niestety już mam wrażenie że ten jest glosnieszy niż stary kmc x10, który był trochę oblepiony jakimś smarem przez starego właściciela - chyba że dlatego tamten był bezszelestny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...