Skocz do zawartości

[korba] shimano Tiagra FC-4703-tańsza alternatywa korby


hexor97

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych kolegów:] związku iż jestem tu nowy  to proszę o wyrozumiałość dla laika.

 

Mam do Was pytanko, a mianowicie kupiłem niedawno rower  używany 

Marka:

STEVENS

Model:

STRADA 600

 

i co się okazało w rowerku przeskakuje napęd na "cięższych przełożeniach". Wnioskuje ze cały napęd  to pewnie nie mały koszt  na co mnie teraz nie stać, tym bardziej ze mam jeszcze inny rower a ten chciałem sporadycznie używać, jeżdżę amatorsko dla sportu.  w rowerku zębatki na korbie wyglądają na zużyte podobnie jak łańcuch. Natomiast kaseta na nowa.(zrobię zdjęcia jutro) moje pytanie brzmi czy można jakoś stosunkowo tanio wymienić ta korbę na inna (zamiennik lub inny model pasujacy) lub czy można dokupić same zębatki i  je wymienić(nie musza być oryginalne). Wiem ze powinno się wymienić cały napęd od a do z jednak chciał bym to zrobić po taniości. Jeśli ktoś pomoże będę wdzięczny i z góry przepraszam za głupie pytania ale moja edukacja w osprzęcie dla rowerów skończyła się na komunijnym góralu. pozdr mat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie "powinno"... zrób zdjęcia, wstaw a potem oczekuj pomocy. Bez zdjęć to dyskusja o niczym.

Piszesz o cięższych biegach... zrycie szosowego blatu tak żeby po nim łańcuch skakał to jest spore wyzwanie... bardzo prawdopodobne że nie do końca dobrze oceniasz stan kasety i łańcucha... Jest tu taki temat "oceniamy stan zębatek" przypatrz się jak ma wyglądać dobrze zrobiona fotka napędu i najlepiej swoje zdjęcia umieść właśnie tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zębatki bynajmniej nie wyglądają na zużyte. Chyba, że środkowa, ale niestety łańcuch nie jest przezroczysty. Nie ma możliwości, żeby się łańcuch po nich ślizgał.

Może poprzedni właściciel wymienił kasetę bez łańcucha? Stary łańcuch na nowych zębatkach nie pociągnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam z tyłu jest 10 rzędów czy mi się w oczach mieni? W takim razie to oczywiste, że to jest wina przerzutki, a na dodatek łańcuch wygląda na za szeroki.

Ktoś chyba urwał przerzutkę, pogiął łańcuch i wstawił najtańsze co znalazł. Jak manetkę masz normalnie 10 rzędową (jaką dokładnie?) to kup pasującą przerzutkę, łańcuch i zacznie śmigać, bo kaseta wygląda zdrowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.olx.pl/oferta/lancuch-hg95-nowy-CID767-IDJqTfo.html taki będzie odpowiedni? 

18 godzin temu, seraph napisał:

Tam z tyłu jest 10 rzędów czy mi się w oczach mieni? W takim razie to oczywiste, że to jest wina przerzutki, a na dodatek łańcuch wygląda na za szeroki.

Ktoś chyba urwał przerzutkę, pogiął łańcuch i wstawił najtańsze co znalazł. Jak manetkę masz normalnie 10 rzędową (jaką dokładnie?) to kup pasującą przerzutkę, łańcuch i zacznie śmigać, bo kaseta wygląda zdrowo.

 Manetka oryginał. Tylko ta przerzut  tył jakas kombinowna, Ale zmienia biegi o dziwo. na razie zmienię łańcuch i zobaczę co się będzie działo.  Czy taki się nada? https://www.olx.pl/oferta/lancuch-hg95-nowy-CID767-IDJqTfo.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...