Skocz do zawartości

[Retro] Boone is back!


Punkxtr

Rekomendowane odpowiedzi

Starsi pewnie pamiętają kultowe części amerykańskiej marki Boone. Dla mnie to najlepszy news w tym roku - amerykanie po 25 latach od zaprzestania produkcji części rowerowych, wracają do gry. 
Jedną z ciekawostek będzie korba Cranx - w wersji produkcyjnej wykonana z aluminium, ale istnieje już stalowy, pusty w środku prototyp. W trakcie prac jest wersja tytanowa, gdzie masa 1 ramienia wyniesie poniżej 100 gramów. Dizajn można pokochać lub znienawidzić. 

Ja zastanawiam się, czy czekać na wersję tytanową czy brać Cane Creek eeWings 😉

 

boone 6.jpg

boone4.webp boone2.webp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te z samego dołu mam w swojej kolekcji w wersji szosowej (srebrnej). A te u góry... no cóż. Te korby są takie jak ja - inne niż wszystkie w czym idealnie mi pasują 😉
Z drugiej strony do własnego roweru chyba bym ich nie założył ale fajnie, że coś tak odjazdowego powstało w tych smutnych czasach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to na górze to jednak korba? Myślałem że jakaś forma czy prototyp 🤨 

Wygląd specyficzny, ciężko mi sobie wyobrazić do czego miałaby pasować.

A jak montuje się zębatki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to korba. Zębatki są w systemie DM lub mocowane do pająka (kupowanego osobno). 
Wygląd jest mega dziwny, ale to właśnie scheda marki Boone po latach, w których powstała. Sporo części z ery zachwytu nad CNC było przedziwnych i oglądało się je w katalogach Bike Workshop 😉

Niemniej znam kilka rowerów, do których ten sprzęt ładnie by pasował. Jak pokażą więcej zdjęć (najlepiej z zainstalowaną korbą), będzie można powiedzieć więcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...