Skocz do zawartości

[Kaseta rowerowa] problem po zamontowaniu nowej


Rekomendowane odpowiedzi

 

Panowie pomocy. Mam starego górala i stwierdziłem, że chcę go sobie odnowić. Duma męska nakazuje zrobić mi to samemu (mimo, że się na tym nie znam😀). Jako przewodnik po świecie napraw rowerowych służy mi YT.

Zdjąłem tylne koło, wszystko rozkręciłem i przeczyscilem jak należy. Kupiłem nową kasetę. Poprzednia kaseta miała 8 zębatek. Obecna ma 6. No i pojawia się problem. Kaseta po dokręceniu, rusza się - można ją przesuwać po bębenku. Minimalnie ale jednak. Załączam filmik. Błagam o pomoc. Da się uratować sprawę, czy muszę kupić kasetę z 8mioma zębatkami?

Za wszelkie rady dziękuję. Proszę bez złośliwości.

Pozdrawiam

Marcin

80BD46FF-6BCB-490F-8F62-2F1384330F8E_1_105_c.jpeg

Próbowałem dodać filmik lecz niestety coś nie działa. ogłem dodać tylko zdjęcie 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet widać, że ręce Ci się trzęsą😆 Jakby zdjęcie było wyraźne to chociaż dałoby się policzyć zębatki, bo nie ma 6 biegowych kaset. Coś pomieszałeś.

No i tak na chłopski rozum weź pomyśl. Jak wcześniej było 8, a teraz jest 2 mniej to bębenek ma się skrócić na sam widok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest filmik tylko poszło coś nie tak i nie chce się odtworzyć. Bardzo chętnie prześlę go na maila jakby co. 

Natomiast jeśli chodzi o to, że bębenek za długi to jak kupowałem w sklepie rowerowym to sam nie wiedziałem ile zębatek jest w moim. Można powiedzieć, że był to "strzał z biodra"d. Facet w sklepie powiedział, że powinno pasować, więc mu uwierzyłem. Dlaczego miałbym nie wierzyć fachowcowi?

Poza tym prosiłem w temacie raczej o pomoc a nie o złośliwości. Jeśli nie masz merytorycznej rady albo uwagi to może daruj sobie wpisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No komunikat nie kłamie i chcesz dodać za duże. Zmniejsz to wejdzie.

Póki co mogę się domyślać, że sprzedawca strzelił w kasetę 8 rzędową i akurat trafił, a gdzieś zapodziała się jedna lub nawet dwie zębatki i stąd luz.

Kaset 6 rzędowych już nie ma, 7 rzędowe to już rzadkość, a 9,10 i 11 rzędowe na bębenek by pasowały (nie działałaby, ale by weszły bez luzu).

Dodatkowo zapytam czy kupiłeś też łańcuch skoro zmieniasz kasetę? Stary łańcuch będzie pracował źle i zniszczy zębatki bardzo szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Łańcuch i nowe korby. 

Jeśli tak mówisz to chyba muszę poszukać jutro gdzieś jeszcze jednego elementu kasety. Dobrze, że nic nie wyrzucałem. Były tam takie plastikowe osłonki i może gdzieś się uczepiła tych osłonek. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze nie wiem sam. Powiedziałem facetowi markę roweru, orientacyjnie rok zakupu i on już wszystko dobierał. Facet naprawdę wyglądał na takiego co się znał. Myślę, że korby dał dobre, ale to okaże się dopiero w praniu. 

NIestety nie chce mi się wierzyć, że przeoczyłem te części, ale wszystko w sumie możliwe. 

Jutro dam znać na czym stanęło. 

Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Piszę tylko gwoli info. Niestety kaseta była 6cio zębatkowa. Pojechałem do sklepu i nabyłem nową, odpowiednią. Jak przysłowie mawia: mądry Polak po szkodzie.

Dziękuję za wypowiedzi i chęć pomocy. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...