Skocz do zawartości

[1500-2500-] Rower do jazdy z dzieckiem w foteliku


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, poszukuje dla siebie roweru, ktory sprawdzi sie zarowno na asfalcie (70%), jak i w lesie/na polnych sciezkach(30%). Na rowerze bede wozila dziecko w foteliku, wiec zalezy mi na komforcie zarowno moim, jak i dziecka. W sklepach rowerowych paniowie polecali mi rowery gorskie, a z obejrzanych w oko wpadl mi Northtec Sowelo DB DA na ramie 17, kola 27,5cm. https://motocykle-rowery.pl/pl/p/Rower-gorski-MTB-27%2C5-Sowelo-DB-DA-lady-Northtec/16815 Czy to bedzie dobry wybor? Czy moze jednak rower gorski to nie jest dobry wybor i powinnam rozejrzec sie za czyms innym? Moj wzrost to 165cm, waga 52kg. Fotelik chce zamontowac z tylu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę nie ma znaczenia jakiego rodzaju to będzie rower.  Przy montowaniu fotelika najistotniejsze to jakiego rozmiaru jest rama. Im mniejsza tym trudniej zamontować. W rowerze żony zacisk sztycy zastąpiłem mocowaniem fotelika, i mocowanie trzyma sztyce i fotelik. Bo nie było miejsca by mocowanie założyć pod zaciskiem sztycy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bikemama tak naprawdę musisz tylko skupić się na doborze fotelika. Marka Hamax ma foteliki nawet do bardzo małych ram. (specjalny stelaż)

Pamiętaj że typowa damka będzie wygodniejsza do wsiadania  przy foteliku.  Jeśli chodzi o twoje warunki jazdy rower crossowy będzie lepszym wyborem. 

Obecnie większe znaczenie ma to który z tych rowerów jest dostępny 😉

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedzi. Mysle nad fotelikiem hamax, wiec mam nadzieje, ze cos dobierzemy. A co dostepnosci to faktycznie ten Northtec wypada najlepiej z dostepnych rowerow, ktore ogladalam w tym przedziale cenowym. Czy ktos moglby sie wypowiedziec na temat samego roweru, czy warto? Pomijajac juz temat fotelika? Czy bedzie duza strata do crossow na asfalcie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myslicie o rowerze trekingowym? Moj maz twierdzi, ze to bylby lepszy wybor, a ja w sumie nawet nie rozwazalam... A teraz przegladajac w internecie mysle sobie, ze moze faktycznie to jest dobry pomysl. Tylko na co zwrocic uwage przy wyborze? Polecacie cos konkretnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...