Skocz do zawartości

[Hamulec] Avid Elixir 5 RSL- Klamka zbyt późno łapie!


mariuszjwp

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, od jakiegoś czasu mam posiadam avida w swojej dirtówce, Problem z nim jest taki ze klamka bardzo późno łapie, Hamulec był nie dawno odpowietrzony i wszystko było okej, Po ostatniej sesji na lokalnym single tracku w śniegu, hamulec po umyciu zaczął bardzo późno łapać wcześniej klamka nie dochodziła nawet do połowy a hamulec już łapał. hamulec ma taką samą moc jak wcześniej nie piszczy i normalnie pracuje, tylko klamka łapie bardzo późno mniej więcej w połowie, hamulec cały czas łapie tak samo nawet po chwili jazdy. Co mogę zrobić? czekam na radę bo w dirtówce jest tylko jeden hamulec a przy jakimś manualu jest to bardzo irytujące, nawet głupia jazda po skateparku denerwuje bo mi klamka dłoń przycina. Wczęsniej hamulec był zapowietrzony i nie miał mocy oraz piszczał, po odpowietrzeniu w lokalnym serwisie było okej, po czasie czyli po ostatniej jeździe hamulec zaczął tak pracować i moc jest dalej taka sama. Jeśli potrzebujecie mogę wysłać film jak się zachowuje hamulec. Pozdrawiam i liczę na szybką odpowiedź. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zjechałeś ostro klocki i w związku z tym masz za mało płynu w układzie, żeby klamka łapała od samej góry?

Myślę, że warto zajrzeć na stan klocków + przelać nowym płynem i odpowietrzyć układ. DOT lubi łapać wodę co też nie pomaga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłoczki automatycznie ściaśniają się w miarę zużycia klocków, za mała ilość oleju jak mówisz ma sens ale kolega twierdził że pojawiło się to nagle. Jeśli rzeczywiście tak jest to sprawdziłbym szczelność układu czy klamka się nie poci itp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie poci się, możliwe że klocki osiadły i jest za mało płynu bo dopiero po mniej więcej 2,3 godzinach jazdy hamulec jest trochę twardszy więc raczej nie jest zapowietrzony. przewód szczelny a zacisk suchy bo hamulec działa normalnie możliwe że się skończyły klocki. Może ktoś ma jeszcze jakiś pomysł? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie klocki zmniejszyły swoją szerokość,ewentualnie podczas jazdy wciśnij szybko parę razy klamkę czy rośnie, może trzeba odpowietrzyć,przy odpowietrzaniu hamulców tylnich rower najlepiej postawić w pozycji pionowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...